Portale lrytas.lt – atviras pokalbis apie Prienų krepšinio pradžią, pergales ir pabaigą su dabartiniu Jonavos „Cbet“ ekipos vedliu 56-erių V.Šeškumi.
Oficialiai 1994-aisiais įkurtas Prienų klubas LKL duris pravėrė po pergalingo 2008–2009 m. Nacionalinės krepšinio lygos sezono.
Nuo to laiko iki pat 2022–2023 m. sezono Prienai galynėjosi stipriausioje šalies lygoje, kol galiausiai ėmė justi finansinius gniaužtus, užėmė paskutinę turnyrinės lentelės vietą ir po 15 metų pertraukos iškrito į NKL. Tiesa, Prienų klubo antroje pagal pajėgumą šalies krepšinio lygoje kitą sezoną nebus. Klubas bankrutavo, tad veiklą geriausiu atveju tęs Regionų krepšinio lygoje.
„Tai mažo miestelio komanda, niekas dabar nepasižiūri, kokie laimėjimai pasiekti, kokia istorija...“, – nostalgiškai laikus Prienuose prisiminė V.Šeškus, šio miesto ekipą treniravęs 2004–2014 m. ir 2015–2019 m. laikotarpiu.
Su Prienų klubu V.Šeškus dukart laimėjo LKL bronzos medalius, kartą laimėjo BBL lygą, dukart tapo šios lygos sidabro laimėtoju, o skambiausią pergalę pasiekė 2014-aisiais, kuomet LKF taurės pusfinalyje buvo nugalėtas Kauno „Žalgiris“, o finale – Vilniaus „Lietuvos rytas“.
„Aišku, laimėti taurę, kai žaidžia „Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“, aš nežinau... Laukiu to momento dabar, kai ateis kažkokia vidutiniokė, kuri laimės taurę“, – skambiausią Prienų krepšinio etapą prisiminė V.Šeškus.
Galima pridėti ir tai, kad Prienai tapo vos trečiuoju šalies krepšinio klubu, kuris 2011–2012 m. debiutavo Europos taurėje ir ten tik per plauką nepateko į „Top 16“ etapą.
Iš gimtojo miesto krepšinio komandos V.Šeškus pasitraukė po 2018–2019 m. sezono. Tuo metu klubą po savo sparnu planavo priglausti Kauno „Žalgiris“. Vis dėlto projektas nepasiteisino, o tyliai įvykęs V.Šeškaus ir Prienų klubo išsiskyrimas paliko randų.
„Iš visos aplinkos buvo toks mažas pasakymas, „Žalgiris“ ateina, jis nori kito trenerio, šiek tiek pailsėk, kitais metais gal grįši. Realiai nebuvo jokio kontakto, – kuklų išsiskyrimą prisiminė V.Šeškus. – Bet vėliau praeina kažkiek laiko ir emocijos dingsta.“
Portale lrytas.lt – V.Šeškaus mintys apie Prienų „Labas GAS“ bankrotą, komandą gelbėjusį klubo vadovą Marių Milaševičių ir prieniškus metodus Jonavoje.
– Prienų klubo vadovas M.Milaševičius portalui basketnews.lt patvirtino, kad klubas bankrutuoja. Kaip jūs pasitikote šią žinią ir kaip vertinate klubo nuopolį?, – lrytas.lt paklausė V.Šeškaus.
– Atėjo žmogus, kuris norėjo ištempti Prienų krepšinį, kodėl jis turi prisiimti atsakomybę už buvusius metus, kuomet komanda klimpo į skolas. Kažkaip niekas nešneka, kas yra tikrasis žmogus, kuris turėtų būti atsakingas už viską. Gal ir aš seniau buvau padaręs klaidų, kažkokių finansinių sprendimų, bet tie praėję penkeri metai... Nežinau, kaip galima padaryti tiek skolų. Atrodo, kad niekas toje komandoje nebuvo atsakingas.
– Suprantu, kad mintyje turite Adomą Kubilių, kuris iki M.Milaševičiaus atėjimo dirbo klubo direktoriumi?
– Nenoriu kalbėti pavardėmis, penkerius metus nieko nekalbėjau apie Prienus, stengiausi visais metais padėti miesto komandai. Nesinori kažką blogo sakyti.
Išėjau tuo momentu, kai buvo tų skolų šiek tiek, bet atėjo „Žalgiris“, visi kalbėjo, kad skolas grąžins, Prienuose žais jauni žaidėjai. Kelių metų bėgyje skolų turėjo nebelikti.
– Kaip manote, kodėl „Žalgiriui“ nepavyko atgaivinti Prienų krepšinio?
– Net gerai nežinau, kodėl nepavyko. Gal dėl to, kad pandemija prasidėjo. Gal „Žalgiris“ pamatė, kad jiems to nereikia, gal finansiniai dalykai. Man buvo keista, kai žaidė „Žalgirio“ jaunimas, bet prieš naujus metus komandoje atsidūrė Laurynas Birutis ir Donatas Sabeckis. Žinome, kad jie ne kapeikas kainuoja. Manau, buvo padaryta nemažai klaidų, žinant, kad turi finansinius įsipareigojimus. Diena po dienos susidaro skolos.
– O kaip vertinate, kad komandos valdymą perėmė M.Milaševičius?
– Marius po ilgo laiko buvo pirmasis prieniškis, su didelėmis ambicijomis, jame mačiau tą žmogų, su kuriuo buvo galima grįžti į Prienus ir daryti dalykus petys į petį. Gaila, kad taip gavosi.
– Ar jis jums siūlė grįžti į Prienus?
– Mane Marius taip spaudė, kad neįsivaizduojate. Jis tikrai labai norėjo, kad aš grįžčiau. Dabar palaikome ryšį, bendraujame. Gaila, kad jis atėjo į tokią betvarkę. Jam buvo pasakyta, kad skola yra viena, vėliau pamatė kitus skaičius. Jis buvo naujas žmogus krepšinyje, aš jam sakiau, kad reikia žmogaus, kuris padėtų. Jis vienas viską darė, visi daro klaidų, bet jis stengėsi iki pabaigos. Žmogus pergyveno, kad jo komanda pralaimi, gali iškristi. Sveikatą savo gadino.
– Kodėl nusprendėte nepriimti siūlymo grįžti į Prienus?
– Ką darei Prienuose ilgus metus, Jonavoje pavyko padaryti per trejus metus. Su Jonavos komandos prezidentu Vaidu Vaškevičiumi esu labai geruose santykiuose, buvome susitarę, jei geri rezultatai, tuomet lieku.
Nors Prienuose liko daugybė sentimentų, šiuo metu Jonava yra tas miestas, kur žmonės myli, viskas yra gerai. Norisi tęsti darbą, kaip rodo gyvenimas, nesuklydau pasilikęs. Atlikome gerą darbą. Aišku, bus labai sunku vėl naują komandą suburti. Esame apriboti finansais, šiais metais, aišku, kažkiek gal būsime turtingesni, bet vis dar norisi, kad kas nors pridėtų dar šiek tiek. Galvoju, kad būtų galima nusipirkti vieną ar kitą žaidėją.
– M.Milaševičius teigė, kad prie Prienų krepšinio svariai prisidėjo asmeniniais pinigais. Kiek per visus metus Prienuose savų pinigų įdėjote jūs?
– Gal neskaičiuosiu, nes jei žmona perskaitys, sakys, kad išprotėjęs (juokiasi, – red.). Pirmi metai klube buvo nuo ryto iki nakties be jokių pinigų. Jei ir gaudavau kokį atlyginimą, vis tiek per metus išleisdavau juos klubo reikmėms. Sunku buvo, labai daug atidaviau, bet yra kaip yra.
– Kas iš tų laikų įsiminė labiausiai?
– Jei atvirai, tai man įsimintiniausias dalykas yra sukurta bendruomenė. Pas mus dukart buvo atvykęs premjeras, kartą – Seimo pirmininkas. Parodykite kitą mažą LKL klubą, pas kurį atvažiuodavo tokie svečiai. Mes stengdavomės padaryti atmosferą, surinkome visuomenę, kuri patikėjo Prienais. Naglis Jaruševičius daug prie to prisidėjo. Dabar panašiu keliu einame ir Jonavoje. Žmonės gyvena krepšiniu, kartais žmogiški dalykai, kuriuos pavyksta padaryti, yra svarbiau už laimėjimus.
– Tuomet pereikime prie Jonavos klubo. Kol kas komanda turi sutartį tik su naujoku iš JAV Michaelu Hughesu ir Luku Kreišmontu. Kada galime tikėtis daugiau pasirašymų?
– Turime kelias pavardes, su kuriomis kalbame. Nuo jų pasirašymo daug kas priklauso, tada būtų galima eiti sparčiau prie kitų.
– Tai lietuviai ar legionieriai?
– Du užsieniečiai. Yra radare ir keli svarbūs lietuviai. Visada reikia turėti rėmą, tada galima lipdyti komandą. Čia labai svarbūs dalykai, manau, kad nuo pirmadienio jie pradės judėti į priekį. Visi sako, kad vėluoji, bet mes rugpjūčio 10 d. pradedame sportuoti, tad turime dar laiko. Manau, pagrindą jau turėsime.
– Ar buvo galimybė išlaikyti praėjusio sezono lyderius – Glynną Watsoną, Jeffą Garettą, Goraną Huskičių, Dovį Bičkauskį?
– Labai sunku. D.Bičkauskis pasirinko Europos taurę, jis labai greitai priėmė sprendimą. Jeffą – neįmanoma, nes jis gavo dvigubai daugiau pinigų. G.Watsonas taip pat turi daugybę pasiūlymų. Su Goranu ilgai bendravome, jam labai patiko Jonavoje, bet jis teigė, kad po tokio gero sezono turėtų gauti arba labai gerus pinigus, arba už tuos pačius geriau tada žaistų kur nors prie jūros, su šeima. Mes galėjome su juo šnekėti, bet pinigų kartelė buvo užkelta labai aukštai. Kaip visada, Edvino Šeškaus lauksime, jis turi kelis pasiūlymus, davėme jam dar laiko.
Labai sunku surinkti naują komandą, ypač, kai FIBA Čempionų lygos atranka prasideda labai anksti. Laukia stiprios komandos, kai kuriose grupėse yra silpnesnės komandos nei pas mus atrankoje.