Perspektyviausių aštuoniolikmečių sąraše – „Žalgirio“ jaunimo sistemos dominavimas ir maestro iš Panevėžio

2023 m. liepos 14 d. 08:05
Tik lrytas.lt
Tinklalapis lrytas.lt pristato paskutinįjį jaunimo reitingą. Paskutinieji šįkart reitinguojami yra Lietuvos perspektyviausi aštuoniolikmečiai (2005 m. gim.), kurie praėjusiais metais pasaulio čempionate iškovojo ketvirtąją vietą.
Daugiau nuotraukų (34)
Ši vasara aštuoniolikmečiams nusimato darbinga – Remigijaus Bardausko vadovaujama ekipa keliaus į U18 Europos čempionatą Serbijoje, kuris vyks Nišo mieste.
Aštuoniolikmečiai jau ne tik pradėjo pasirengimą Europos čempionatui, bet ir sužaidė ne vienerias draugiškas rungtynes. Mūsiškiai Kaune žaidė Baltijos taurės turnyre, kurį R.Bardausko auklėtiniai laimėjo.
Tinklalapis lrytas.lt primena, kad šiame reitinge yra atsižvelgiama į krepšininkų perspektyvą, žiūrint į vyrų krepšinį, o ne į dabartinę statistiką.
Taip pat primename reitingavimo sistemą: 1 vt. 20 tšk., 2 vt., 15 tšk., 3 vt., 12 tšk., 4 vt., 10 tšk., 5 vt., 8 tšk., 6 vt., 6 tšk., 7 vt., 4 tšk., 8 vt., 3 tšk., 9 vt., 2 tšk. ir 10 vt. – 1 tšk.
Perspektyviausių, žiūrint į ateitį, reitingą sudarė su jaunuoliais labiausiai susipažinę treneriai ir skautai, stebintys jaunųjų talentų žaidimą tiek ankstesniuose čempionatuose, tiek dabar.
Arčiausiai patekimo į dešimtuką buvo Vilniaus krepšinio mokyklos (VKM) puolėjas Artūras Vilutis.
Perspektyviausių septyniolikmečių sąrašą skaitykite ČIA.
Perspektyviausių šešiolikmečių sąrašą skaitykite ČIA.
Perspektyviausių penkiolikmečių sąrašą skaitykite ČIA.
10 vieta – Kristupas Leščiauskas (Vlado Knašiaus krepšinio mokykla, Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservisas, Klaipėdos „VKKM-Neptūnas“)
Pirmasis ir vienintelis klaipėdietis šiame sąraše.
Gynėjas šiemet debiutavo Nacionalinėje krepšinio lygoje („7bet-NKL“), o kartu žaidė puikiai Regionų krepšinio lygos B divizione ir tarp bendraamžių Moksleivių krepšinio lygoje („LIDL-MKL“).
Antroje pagal pagėjumą Lietuvos krepšinio lygoje pirmuosius žingsnius žengiantis gynėjas šiemet per 13 žaidimo minučių rinko po 4 taškus (39,7 proc. trit.) ir atlikdavo po 1,8 rezultatyvaus perdavimo.
RKL krepšininkas rodė kur kas geresnį žaidimą, dėl kurio galop ir gavo šansą „7bet-NKL“ – 13,6 taško, 4,4 atkovoto kamuolio, 4,3 rezultatyvaus perdavimo, 3,1 išprovokuotos pražangos ir 14,9 naudingumo balo.
Tarp bendraamžių K.Leščiauskas buvo dar sunkiau stabdomas – 19,1 taško (40 proc. trit.), 6,9 sugriebto kamuolio, 6,1 rezultatyvaus perdavimo ir 23,6 naudingumo balo.
Gynėjas tiesiog fenomenaliai sužaidė „LIDL-MKL“ finalo ketverte, kuris vyko Vilniuje, kur rinko po 32 taškus, 8 atkovotus kamuolius, 4,5 rezultatyvaus perdavimo ir fiksuodavo 34,5 naudingumo balo statistiką. Visgi klaipėdiečiams toks K.Leščiausko žaidimas neatnešė medalių ir jie liko ketvirti.
Kalbant apie K.Leščiausko žaidimą – apklaustieji specialistai vieningai pritarė, kad gynėjas puikiai žaidžia vienas prieš vieną, gerai geba valdyti abi rankas ir kartu susikurti gerą situaciją išsimesti į krepšį.
Strategai taip pat paminėjo, kad tai yra netipinis gynėjas, kuris yra ypač laisvo braižo, galintis tiek mesti iš distancijos, tiek prasiveržti iki pat krepšio ii užsibaigti sudėtingose situacijose. K.Leščiauskas yra ypač aukšto lygio taškų rinkėjas.
Nors kai kurie apklaustieji minėjo, kad K.Leščiausko krepšinio supratimas nėra toks blogas, bet dauguma specialistų teigė, jog gynėjui reikia gerinti situacijų skaitymą, gerinti žaidimą pick and roll'e (du prieš du – red.).
Taip pat vienas iš apklaustųjų minėjo, kad K.Leščiausko pozicija vyrų krepšinyje nėra aiški. Atakuojančiu gynėju jis gali būti per mažas ir atakuojamas aukštesnių bei fiziškesnių žaidėjų, o žaisti įžaidėjo pozicijoje trukdo prieš tai minėti aspektai – prastas žaidimas pick and roll'e, kūrybos trūkumas ir ne pats geriausias komandos valdymas.
9 vieta – Nojus Kulieša (Sostinės krepšinio mokykla, „Rytas-MRU“, „Rytas-2“)
Dar vienas universalus gynėjas, kuris šiemet dėjo milžinišką žingsnį į priekį progreso prasme.
Gynėjas šiemet puikiai žaidė RKL čempionate, debiutavo „7bet-NKL“ pirmenybėse, o kartu buvo „Ryto“ jaunimo komandos lyderis jaunimo FIBA Čempionų lygos turnyre ir „LIDL-MKL“ pirmenybėse.
„7bet-NKL“ jaunasis vilnietis sužaidė trejas rungtynes, kur turėjo epizodinį vaidmenį, tačiau trečioje pagal pajėgumą lygoje N.Kulieša rinko po 13,9 taško (43 proc. trit.), 4,5 rezultatyvaus perdavimo ir 13,7 naudingumo balo.
Jaunimo čempionų lygoje gynėjo statistika buvo dar geresnė – 14,2 taško (50 proc. trit., 3 iš 6 per rungtynes), 4,5 rezultatyvaus perdavimo, 3,7 sugriebto kamuolio ir 13,7 naudingumo balo.
Kalbant apie „LIDL-MKL“ pirmenybes – lyginant su 2021–2022 m. sezonu, N.Kulieša šiemet kone dvigubai pagerino daugelį statistinių kategorijų. Iš 10,4 (29,3 proc. trit.) į 19,3 taško (41,6 proc. trit.), iš 12,1 naudingumo balo į 22,2, iš 3,8 rezultatyvaus perdavimo į 6 rezultatyvius perdavimus per mačą.
Visi apklaustieji vienareikšmiškai išskyrė ypač solidų N.Kuliešos metimą iš distancijos, kas yra vienas iš pagrindinių jo ginklų.
Vilnietį strategai taip pat gyrė dėl gero žaidimo pick and roll'e, žaidimo vienas prieš vieną ir kūrybos komandos draugams.
Vienas iš apklaustųjų minėjo, kad N.Kulieša ateityje turi potencialo tapti Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) antrosos turnyro lentelės komandos combo gynėju (galinčiu žaisti įžaidėju arba atakuojančiu gynėju – red.).
Visgi dalis apklaustųjų ekspertų teigė, kad N.Kuliešos pasitikėjimas savimi yra gan banguotas ir kartu tuomet, kai yra svarbiausios rungtynės, gynėjas jaučia pernelyg didelį spaudimą ir kai nėra komforto zonoje, pradeda strigti.
Kaip pavyzdį galime pateikti „LIDL-MKL“ finalo ketvertą, kur N.Kulieša, atrodo, susirinko savo taškus, tačiau pataikė vos 4 iš 17 tritaškius.
Taip pat apklaustieji specialistai pabrėžė, kad N.Kuliešai būtina gerinti gynybos įgūdžius, norint kilti į aukštesnį lygį.
Vienas iš apklaustųjų specialistų išskyrė, kad N.Kulieša, nors ir turi gerą metimą iš distancijos, tačiau sakė, jog N.Kulieša yra žaidėjas, darantis viską gerai, bet neturi jokio elitinio įgūdžio, kas jį išskirtų iš kitų ir paverstų jį išskirtiniu žaidėju.
8 vieta – Deividas Žukauskas (Šiaulių „KA Saulė“)
Elitinis snaiperis ir Europos bei Eurolygos čempiono Mindaugo Žukausko sūnus.
Dalį jaunos krepšininko karjeros D.Žukauskas žaidė „LIDL-MKL“ B divizione, tačiau einant laikui jo atstovaujama Šiaulių komanda pateko į prestižinį A divizioną, kur gynėjas kasmet dėjo žingsnius į priekį.
Jaunasis šiaulietis taip pat žaidžia RKL B divizione, kur praėjusiame sezone buvo vienas iš komandos lyderių, rinkdavęs po 11,4 taško, atkovodavęs 3,1 kamuolio, atlikdamas 2,5 rezultatyvaus perdavimo ir sukaupdavęs po 12,1 naudingumo balo.
Tarp bendraamžių D.Žukauskas rinko po 21,0 tašką, atkovodavo po 6 kamuolius ir atlikdavo po 3,9 rezultatyvaus perdavimo.
Visi apklaustieji specialistai vieningai pritarė, kad D.Žukauskas turi elitinį metimą iš toli, tačiau kartu pritarė, kad jis vis dar nėra stabilus. Sustiprėjus fiziškai D.Žukauskas turėtų tapti elitiniu snaiperiu.
Taip pat apklaustieji ekspertai teigė, kad gynėjas yra puikaus dydžio savo pozicijai, yra gan atletiškas ir kylantis virš lanko. Be to, ne kartą buvo paminėta, kad D.Žukauskas turi puikią darbo etiką ir žudiko instinktus, kurie matomi sudėtingose situacijose.
Visgi apklaustieji strategai minėjo, kad D.Žukauskui, norint kilti į aukštesnį lygį, būtina gerinti žaidimą vienas prieš vieną izoliacijos situacijose, platinti apgaulingų judėsių arsenalą, gerinti situacijų skaitymą ir būti aktyviu close'out situacijose, kuriose gynėjas dažnai yra pasyvokas.
Didžioji dalis apklaustųjų ekspertų pabrežė, kad D.Žukausko problemos yra ir gynyboje, kur jis nėra geras vienas prieš vieną, o kartu pasimeta ir komandinėje gynyboje. Būtent ši priežastis yra viena iš pagrindinių, neleidusių įsitvirtinti pernai septyniolikmečių rinktinėje.
Vienas iš apklaustųjų specialistų teigė, kad jeigu D.Žukauskas tritaškius mestų stabiliu 40 proc. tikslumu ir pagerintų gynybą, jis galėtų išsisukti iš situacijos, kur jam trūksta apgaulingų judėsių.
7 vieta – Mantas Kočanas (KA „Žalgiris“, Kauno „Žalgiris-3“)
Anksčiau vidurio puolėjas buvo lyginamas su Motiejumi Krivu, su kuriuo kartu atėjo į „Žalgirio“ sistemą, tačiau per pastarąjį laiką galime pamatyti, kokį progresą padarė M.Krivas, o kur toliau žaidžia M.Kočanas.
Vidurio puolėjas šiemet žaidė „LIDL-MKL“ ir RKL A divizione, kur, lyginant su praėjusiais sezonais, centras žengė žingsnį į priekį.
RKL A divizione centras rinko po 6,7 taško, sugriebdavo po 4,2 atšokusio kamuolio ir fiksuodavo 8,3 naudingumo balo vidurkį.
Tarp bendraamžių M.Kočanas buvo tikras faktorius – 13,8 taško, 9,7 atkovoto kamuolio, 1,3 bloko ir 21,3 naudingumo balo. Kaunietis puikiai pasirodė finalo ketverte, kur tiesiog dominavo – 19,5 taško, 12,5 atkovoto kamuolio, 2,5 bloko ir 32,5 naudingumo balo.
Apklaustieji specialistai vieningai pritarė – didžiausi M.Kočano privalumai yra minkštas metimas ir dydis jo pozicijai.
Taip pat strategai minėjo, kad centras turi puikų kojų darbą, leidžiantį apsižaisti tiesioginius oponentus ir kartu yra ypač gudrus žaidėjas.
Visgi apklaustieji specialistai išskyrė, kad kauniečiui labai trūksta atletiškumo ir bei fiziškumo, kas yra pagrindinis dalykas. Po kelių atakų M.Kočanas, neatlaikęs varžovų fiziškumo, būna pavargęs ir nebeduoda didelės naudos aikštelėje. Visgi tai pagerinus – M.Kočanas galėtų tapti solidžiu vidurio puolėju ateityje.
Vienas iš apklaustųjų specialistų teigė, kad M.Kočanas turi charakterio problemų – jis pats savęs nestumia į priekį ir šalia jo turi būti specialistas, kuris jį turi spausti ir nukreipti tinkama linkme. Taip pat specialistas pridūrė, kad pagyrus M.Kočaną, jis dažnai po to nesužaidžia kelių rungtynių iš eilės, tačiau pagrindinis akcentas išlieka tas pats – pačio savęs spaudimas ir didesnis noras tobulėti.
6 vieta – Nikas Stuknys (Panevėžio SC, Panevėžio „Lietkabelis“, „Panevėžys“)
Kairiarankis gynėjas, priklausantis Panevėžio „Lietkabeliui“.
Šiemet panevėžietis turėjo aibę galimybių pasirodyti – „LIDL-MKL“, RKL, o galop gynėjas žaidė ir „Adidas Next Generation“ jaunimo Eurolygoje, kur jis buvo išrinktas į komandą, kurioje žaidžia surinkti talentai iš įvairių Europos valstybių.
Jaunimo Eurolygoje gynėjas rinko po 6,5 taško, 3,5 atkovoto kamuolio, 4,6 rezultatyvaus perdavimo ir 1,6 perimto kamuolio.
„LIDL-MKL“ čempionate N.Stuknys žaidė dvejose komandose – tarp bendraamžių ir metais vyresnių U19 čempionate, tačiau abejose ekipose kairiarankis buvo vienareikšmiškai svarbiausias komandos žaidėjas.
Abejuose čempionatuose panevėžietis rinko panašią statistiką, tačiau tarp bendraamžių jį šiek tiek buvo geresnė – 25 taškai, 10,4 rezultatyvaus perdavimo, 9 atkovoti kamuoliai ir net 37,9 naudingumo balo.
Tarp metais vyresnių – 25,8 taško, 8 rezultatvūs perdavimai, 7,5 atkovoto kamuolio ir 36,5 naudingumo balo.
Žaisdamas tarp vyrų RKL B divizione N.Stuknys išliko dominuojančiu žaidėju – 19,9 taško, 7,6 rezultatyvaus perdavimo, 6,7 atšokusio kamuolio ir 32,6 naudingumo balo vidurkiai. Neįtikėtini skaičiai, tiesa?
Artėjantį sezoną N.Stuknį norėtųsi matyti aukštesniame lygyje – jei ne „Betsafe-LKL“, kur potencialiai kitąmet dažniau galėsime išvysti panevėžietį, tačiau norėtųsi gynėją matyti ir kažkurioje „7bet-NKL“ komandoje, kur turėtų solidžią rolę ir vietą tobulėti.
Visi apklaustieji specialistai išskyrė puikų N.Stuknio kūrybingumą, aikštelės matymą, komandos draugų įtraukimą į žaidimą ir kartu komandos valdymą. Jis tai atlieka kone tobulai ir išsiskišia ypač aikštu krepšinio IQ.
Vienas iš apklaustųjų teigė, kad tokių „tikrų“ įžaidėjų, koks yra N.Stuknys, labai sunku rasti visoje Lietuvoje.
Gynėjas sugeba atrasti komandos draugus ne tik atviroje aikštelėje, bet ir po pick and roll situacijų, kur jis taip pat pirmiau ieško komandos draugo, o po to tik pats ieško sprendimų užsibaigti ataką.
Apklaustieji taip pat išskyrė puikų N.Stuknio dydį įžaidėjo pozicijoje – su juo galima keistis gynyboje ir nejausti blogų padarinių.
Kalbėdami apie gynėjo trūkumus – visi vienareikšmiškai pritarė, kad silpniausia gynėjo vieta yra metimas iš toli. Gynėjas jaunimo Eurolygos turnyre nepataikė nė vieno tritaškio, tarp bendraamžių tritaškius metė 16,7 proc. Tikslumu. Nors RKL jo pataikymas praėjusiame sezone buvo 33,3 proc., tačiau N.Stuknys daugiausiai per vieną mačą išmetė vos keturis tritaškius, o dažniausiai mesdavo po 1 arba 2, o kartais išvis net nemesdavo.
Vienas iš apklaustųjų specialistų mano, kad N.Stuknio metimo technika yra gera, yra buvę ir tokių rungtynių, kur gynėjas pataiko ne po vieną ir ne po du tritaškius, tačiau esminė problema – psichologija. Specialistas mano, kad jis pats nepasitiki savo metimu, kas lemia, jog gynėjas kartais nė nemeta metimo iš distancijos.
Taip pat dar viena N.Stuknio silpnybė – vienarankiškumas. Gynėjas praktiškai didžiąją dalį laiko veržiasi į stipriąją kairę ranką, kur jį yra sunku sustabdyti, tačiau tą padarius – dingsta N.Stuknio kūryba, dingsta prasiveržimai ir atimamos kitos gynėjo žaidimo opcijos.
Apklaustieji specialistai pridūrė, kad gynėjui taip pat reikia gerinti fiziškumą ir gynybius įgūdžius.
5 vieta – Augustas Navickas (KM „Žalgiris“ ir Kauno „Žalgiris-3“)
Dar vienas „Žalgirio“ sistemos narys, iš kurio šiemet buvo tikimasi didesnio proveržio.
Kaunietis šiemet žaidė „LIDL-MKL“, RKL A divizine ir jaunimo Eurolygoje.
Pirmieji žingsniai vyrų krepšinyje buvo sunkoki – puolėjas RKL rinko po 3,5 taško, 4 atkovotus kamuolius ir 5 naudingumo balus.
Tarp bendraamžių „LIDL-MKL“ A.Navickas buvo ypač naudingas ir demonstravo gerus skaičius – 15,6 taško, 12,2 atkovoto kamuolio ir 21,8 naudingumo balo, tačiau skaudžiausia buvo tai, kad 2021–2022 m. sezone Kauno „Žalgirio-II“ komanda buvo tapusi „LIDL-MKL“ čempionate, o šiemet net nepateko į finalo ketvertą.
Visgi tam yra priežasčių – tiek A.Navickas, tiek Aleksas Bieliauskas nežaidė nemenko kiekio rungtynių, tad buvo dėsninga, kad buvę čempionai susikomplikavo savo padėtį jau reguliariajame sezone.
Apklaustieji specialistai gyrė A.Navicko dydį ir universalumą – krepšininkas turi ilgas galūnes, kurios padeda gynyboje, o puolime puolėjo dydis praverčia žaidžiant vienas prieš vieną, kur kaunietis gali išsimesti sudėtingus metimus per mažesnius varžovus. Vienas iš specialistų pridėjo, kad A.Navickas kone visada randa išeitį iš sudėtingų situacijų – jį gali būti apsiptę trys žaidėjai, bet jis vis tiek atras progą geram metimui ir dažnai jį įmes.
Visi apklaustieji specialistai taip pat pridūrė, kad A.Navickas yra tikras karys aikštelėje, turi gerą charakternį, nors gali atrodyti, kad yra atsipūtęs, bet jis iš tikrųjų yra žmogus, kuriam labai rūpi viskas, kas vyksta tiek aikštelėje, tiek už aikštelės ribų.
Taip pat strategai akcentavo A.Navicko kovą dėl atšokusių kamuolių, kurioje puolėjas yra ypač geras.
Visgi apklaustieji specialistai išskyrė, kad puolėjui labai trūksta stabilumo ir geresnio metimo iš distancijos – viename mače puolėjas gali pataikyti visus 5 išmestus tritaškius, o kitame gali juos visus pramesti.
Taip pat vienas iš apklaustųjų trenerių minėjo, kad A.Navickui reikia gerinti situacijų skaitymą – pirmoje sezono dalyje, kuomet žaidė RKL „Žalgirio-3“ komandoje, A.Navickas dažnai pasimesdavo deriniuose, o kartu jam buvo sudėtinga išpildyti tuos derinius, kurie buvo braižomi „ant smūgio“ per minutės pertraukėles ir buvo nauji. Specialistas kelia klausimą, ar krepšinio supratimas yra krepšininko asmeninė problema, ar galop praktikos stoka.
4 vieta – Vytautas Žygas (KM „Žalgiris“, Kauno „Žalgiris-3“)
Jaunasis lietuvis, kuris pateko į bene garsiausio pasaulio agento Miško Raznatovičiaus rankas.
Puolėjas šiemet žaidė analogiškuose turnyruose, kokiuose žaidė ir aukščiau reitinguoti komandos draugai – „LIDL-MKL“, RKL ir jaunimo Eurolyga.
Tarp bendraamžių V.Žygas rinko 17,6 taško, sugriebdavo 8,9 atšokusio kamuolio, atlikdavo 3,9 rezultatyvaus perdavimo ir sukaupdavo 21,5 naudingumo balo.
RKL puolėjas rinko po 10,4 taško ir 3,7 atšokusio kamuolio.
Jaunimo Eurolygoje kauniečio skaičiai buvo panašūs į tuos, kuriuos demonstravo RKL – 10 taškų ir 3,1 atšokusio kamuolio.
Apklaustieji kone vieningai pritarė, kad V.Žygas yra atletiškas krepšininkas, galintis užsibaigti kone sudėtingiausius metimus arčiau krepšio. Jeigu V.Žygas gaus kamuolį gerame greityje, jo sustabdyti po krepšiu praktiškai nėra įmanoma.
Specialistai taip pat pridūrė, kad V.Žygas turi išskirtinį ir labai aukštą krepšinio IQ, kuris jam padeda aikštelėje.
Ekspertai dėstė, kad V.Žygas, būdamas gan fizišku žaidėju, neblogai žaidžia nugara į krepšį, o vienas iš specialistų V.Žygą lygino su taip pat kairiarankiu „Žalgirio“ pagrindinės komandos kapitonu Edgaru Ulanovu.
Apklaustieji taip pat pridėjo, kad V.Žygas yra puikia darbo etika pasižymintis krepšininkas, visada klusnus, visada prisitaikys prie reikalingos situacijos komandai, o kartu puikios darbo etikos – puikus charakteris ir didelis vokalumas, vienijantis visą komandą.
Kalbėdami apie minusus – apkalustieji išskyrė V.Žygo lėtumą ir atletiškumą. Šiuos dalykus būtina gerinti jaunajam kauniečiui.
Vienas iš apklaustųjų pridūrė, kad puolėjui reikia gerinti metimą po driblingo/kamuolio sumušimo. Metimus iš statinių situacijų V.Žygas atakuoja labai aukštu procentu, tačiau sumušus kamuolį į parketą – procentas krenta drastiškai.
3 vieta – Petras Padegimas (DME Academy, JAV)
Atletiškasis puolėjas, kuris buvo dingęs iš Lietuvos specialistų radaro.
Šią vasarą jis atvyks į U18 Lietuvos jaunimo rinktinę, kur iš naujo prisistatys visiems Lietuvos krepšinio specialistams ir žiūrovams.
Apklaustieji specialistai išskyrė neeilinį P.Padegimo atletiškumą ir žaidimą atviroje aišktėje be kamuolio. Strategai pabrėžė, kad puolėjo atletiškumo lygys – elitinis. Krepšininką U17 pasaulio čempionate ne kartą galėjome matyti kylantį virš lanko, o į išvykęs į JAV šio elitinio įgūdžio puolėjas neprarado.
Strategai taip pat išskyrė neeilinį P.Padegimo pasitikėjimą savimi ir charakterį. Nepaisant to, kad krepšininkui gali nesisekti, puolėjas ir toliau žais iš visų jėgų bei kovos už savo komandą.
Vienas iš apklaustųjų pridūrė, kad P.Padegimo progresas JAV yra įvertintas būtent tuo, į kokį universitetą puolėjas pateko. Lietuvis kitąmet žais Deitono universitete, o anot apklaustojo, tai, kad P.Padegimas žais minėtame universitete, yra jo žaidimo ir progreso įvertinimas.
Nors P.Padegimas pagerino savo metimą iš toli, kuris JAV siekė apie 40 proc. tikslumu, specialistai į jo metimo gerinimą žiūri atsargiai, kadangi JAV mokyklų krepšinyje tritaškio linija arčiau, lyginant su Europos kepšiniu, tad apklaustieji mano, kad metimą iš toli P.Padegimui vis tiek reikia gerinti.
Taip pat specialistai minėjo, kad P.Padegimas nėra geras žaidėjas, metantis metimus po driblingo, besiverždamas arčiau krepšio renkasi tik vieną pusę ir nekeičia krypčių. Jaunimo krepšinyje jam tai padėdavo, kadangi jis būdavo stipresnis už visus, tačiau jau tuomet, kai puolėjas buvo Lietuvoje ir žaidė RKL, matėsi, kad pastačius panašių duomenų žaidėją – P.Padegimui tampa sunkiau.
Be to, vienas iš apklaustųjų specialistų teigė, kad būtent JAV krepšinis P.Padegimui yra arčiau širdies – jam patinka ir kartu tinka laisvo stiliaus, atviras krepšinis, o ne sisteminis krepšinis, kurio pats krepšininkas nelabai mėgsta, o kartu kartais ir iškrenta iš konteksto.
Apklaustieji ekspertai nebuvo vieningi sprendžiant, kokioje pozicijoje P.Padegimas žais ateityje. Vieni mato puolėją tik lengvojo krašto pozicijoje, kiti tik sunkiojo krašto, o dar kiti – combo krepšininką, galintį žaisti per abi pozicijas, tad bus įdomu po kelerių metų pamatyti, į kokią poziciją stumsis jaunasis krepšininkas.
Bus labai įdomu pamatyti P.Padegimą Europos aštuoniolikmečių čempionate, kur jis turėtų turėti labai svarbią rolę.
2 vieta – Aleksas Bieliauskas (KM „Žalgiris“, „Žalgiris-2“)
Vidurio puolėjas, turintis unikalią uoslę kovoje dėl atšokusių kamuolių.
Centras dalyvavo lygiai tokiuos pačiuose turnyruose, kokiuose dalyvavo ir jo esami komandos draugai.
„LIDL-MKL“ čempionate kaunietis buvo nesustabdomas – 18,8 taško, 13,1 atšokusio kamuolio ir 27 naudingumo balai.
A.Bieliauskas šiemet debiuvato „7bet-NKL“, kur turėjo epizodinį vaidmenį – 3,5 taško ir 3,1 atkovoto kamuolio.
Jaunimo Eurolygoje centras buvo galinga jėga po krepšiu – 9,7 taško ir 7,9 atokovoto kamuolio per rungtynes
Praktiškai visi apklaustieji specialistai išskyrė neeilinę A.Bieliausko uoslę dėl atšokusių kamuolių – žaidėjas praktiškai visada atsiduria laiku ir vietoje, kovodamas dėl atšokusio kamuolio. Apklaustieji teigia, kad tokio krepšinio pojūčio ir uoslės kovoje dėl atšokusių kamuolių – neišmokysi, tad A.Bieliauskas tikrai pasižymi neeiline savybe.
Strategai taip pat pridūrė, kad centras puikiai stato užtvaras komandos draugams, kas juos išleidžia laisviems metimams, o kartu – A.Bieliauskas pasižymi aukštu krepšinio IQ.
Ekspertai taip pat paminėjo A.Bieliausko darbo etiką. Iš pažiūros gali neatrodyti, kad krepšininkas yra darbininkas, tačiau iš arčiau jį pažįstantys treneriai teigia, kad jo požiūris į darbą – aukšto lygio.
Visgi apklaustieji specialistai neturėjo vieningos nuomonės, ar nedidelis ūgis, žinant tai, kad A.Bieliauskas yra vidurio puolėjas, nesutrukdys pasiekti aukštumų. Vieni specialistai jo ūgį ir dydį minėjo kaip minusą, o kiti atvirkščiai – teigė, kad iki tam tikro lygio A.Bieliauskas gali būti puikiu žaidėju, galinčiu keistis ginamaisiais su visais aikštelėje esančiais žaidėjais.
Taip pat strategai pridėjo, kad A.Bieliauskui reikia tobulinti apgaulingus judėsius nugara į krepšį. Puolėjas turi kelis pamėgtus firminius judėsius, kuriuos išnaudoja puikiai, tačiau jam vis tiek reikia plėsti apgaulingų judėsių arsenalą, kadangi aukštesniame lygyje neužteks tokių judėsių, kokius dabar turi centras.
1 vieta – Justas Stonkus (KM „Žalgiris“, „Žalgiris-2“)
Plungiškis šioje kartoje yra elitinis žaidėjas izoliacijoje, galintis susikurti progas sau bet kuriuo momentu.
Gynėjas šiemet epizodiškai žaidė tarp bendraamžių, o kartu žaidė „7bet-NKL“ ir RKL čempionatuose, turėdamas dvigubą licenciją. Taip pat nepamirškime, kad plungiškis žaidė ir jaunimo Eurolygoje, kur turėjo solidžią rolę.
RKL J.Stonkus rinko po 14,8 taško, 2,5 rezultatyvaus perdavimo, 3,5 išprovokuotos pražangos ir 11,4 naudingumo balo.
„7bet-NKL“ J.Stonkus taip pat žaidė gan epizodiškai ir per 10 sužaistų rungtynių rinko po 1,8 taško.
Jaunimo Eurolygoje šiemet gynėjas rinko po 12,5 taško ir 1,7 atkovoto kamuolio.
Verta paminėti, kad šis sezonas J.Stonkui buvo ypač sunkus – turėtos kelios rimtos traumos, kurios neleido išbūti aikštelėje tiek, kiek norėjo pats krepšininkas ir treneriai, tačiau per laiką be krepšinio plungiškis dar labiau sustiprino savo kūną ir pagerino savo metimą.
Apklaustieji specialistai vieningai pritarė – J.Stonkus yra elitinis žaidėjas izoliacijoje, galintis susikurti metimą sau, o kartu ir pataikyti sudėtingus metimus per varžovų rankas.
Gynėjas taip pat yra giriamas dėl savo lyderio charakterio, kuris persiduoda ir komandos draugams.
Treneriai pridūrė, kad J.Stonkus turi ypač platų įgūdžių paketą ir dydį savo pozicijai, kas jam padeda dominuoti tarp bendraamžių ir galop turėti potencialiai šviesą ateitį vyrų krepšinyje.
Strategai taip pat pridūrė, kad J.Stonkus turi gerą metimą iš toli, tačiau norėtų matyti, kad metimas iš distancijos būtų dar stabilesnis.
Treneriai vieningai pritarė, kad J.Stonkui reikia gerinti komandos draugų įtraukimą į žaidimą. Krepšininkas kone visose komandose, kur jam yra tekę žaisti, buvo lyderis, o dabar, kai reikia žaisti labiau komandinį žaidimą, žaidėjas pasimeta elementariose situacijose ir arba išsimeta labai sudėtingą metimą, arba nemato laisvo komandos draugo, arba elementariai suklysta.
Apklaustieji taip pat minėjo, kad gynėjui reikia gerinti gynybą. Nors J.Stonkus nėra geriausias gynybos specialistas, specialistai pridūrė, kad viską, ką reikia turėti, jog būti geru žaidėju gynyboje – J.Stonkus turi, tačiau jam reikia įdėti daugiau noro prie savojo krepšio.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.