Šią vasarą Lietuvos šešiolikmečiai žais Europos čempionate, kuris antrąkart paeiliui vyks Šiaurės Makedonijoje, Skopje mieste. Praėjusiais metais U16 čempionate mūsiškiai iškovojo aukso medalius, tad noras pakartoti 2006 m. gimusių kartos sėkmę – akivaizdus.
Tomo Urbelionio vadovaujama Lietuvos šešiolikmečių rinktinė šįkart į grupę pateko su šeimininkais Šiaurės Makedonijos krepšininkais, prancūzais ir belgais.
Lrytas.lt primena žaidėjų reitingo vertinimo sistemą: 1 vt. 20 tšk., 2 vt., 15 tšk., 3 vt., 12 tšk., 4 vt., 10 tšk., 5 vt., 8 tšk., 6 vt., 6 tšk., 7 vt., 4 tšk., 8 vt., 3 tšk., 9 vt., 2 tšk. Ir 10 vt. – 1 tšk.
Perspektyviausių, žiūrint į ateitį, žaidėjų sąrašą sudarė treneriai, artimiausiai susipažinę su U16 (2007 m. gim.) kartos jaunuoliais.
Iš viso trenerių buvo paminėti net 16 jaunųjų talentų, o arčiausiai patekimo į dešimtuką buvo Erikas Sirgėdas, Nikita Čikunovas, Kajus Mikalauskas ir Zigmas Keršis.
Žaidėjų sąrašai buvo sudarinėjami ne pagal tai, kokią statistiką esamuoju laiku renka šešiolikmečiai, bet buvo atsižvelgiama į jaunuolių ateitį ir perspektyvą turėti karjerą profesionaliame vyrų krepšinyje.
Be to, į perspektyviausių sąrašą nėra įtrauktas Mato Buzelio brolis Vincas Buzelis.
Perspektyviausių penkiolikmečių reitingą rasite čia.
10 vieta – Arminas Vilkas („Tornado KM“)
Perspektyviausių šešiolikmečių sąrašą pradedame su puolėju iš Kauno.
Aukštaūgis šiemet žaidė per du divizionus – tarp bendraamžių ir tarp metais vyresnių, tačiau statistika abejuose čempionatuose buvo praktiškai identiška.
Tarp bendraamžių A.Vilkas rinko po 11,1 taško, atkovodavo po 8,9 atšokusio kamuolio ir blokuodavo net 2,6 varžovų metimo.
U17 čempionate kaunietis rinko po 10,3 taško, sugriebdavo po 8,6 kamuolio ir blokuodavo po 1,8 metimo.
Statistikoje tai atsispindi, o apklaustieji treneriai nedvejojo ir išskyrė ypač gerą A.Vilko gynybą po krepšiu bei kartu pridėjo, kad krepšininkas gali išsikeisti su mažesniais už jį gynėjais ir atlikti gerą darbą gynyboje ir su jais perimetre.
Treneriai taip pat pridėjo tai, kad jaunasis kaunietis puikiai kovoja dėl atšokusių kamuolių, yra fiziškas, turi ilgas galūnes ir puolime yra ypač pavojingas arčiau krepšio.
Visgi didžiausias Achilo kulnas, kurį turi A.Vilkas, yra metimas iš distancijos. Puolėjas abejose amžiaus grupėse tritaškius metė vos 10 proc. tikslumu, tad visi apklaustieji treneriai išskyrė tai, kad jei A.Vilkas nori kilti į aukštesnį lygį, jam būtina dirbti su metimu iš distancijos.
9 vieta – Tadas Augustauskas (Klaipėdos KM)
Klaipėdietį į savo reitingą buvo įtraukęs vos vienas treneris, tačiau aukšta pozicija, kurią gynėjas užėmė, lėmė tai, kad T.Augustauskas pateko tarp dešimties perspektyviausių savo kartos krepšininkų.
Jaunasis gynėjas šiemet žaidė per du divizionus – lygiai taip pat kaip ir A.Vilkas, o skaičiai, kuriuos demostravo jaunasis klaipėdietis, atrodė pakankamai gerai.
Tarp bendraamžių T.Augustauskas rinko po 20,4 taško, tritaškius mesdamas net 41,1 proc. tikslumu (3,5 iš 8,4 per rungtynes – red.), atkovodavo po 5,2 atšokusio kamuolio ir atlikdavo po 2,7 rezultatyvaus perdavimo.
Metais vyresnių čempionate gynėjas įmesdavo po 13,1 taško, bet tritaškius metė prastesniu procentu nei tarp bendraamžių (32,7 proc., 2,3 iš 7,1 – red.), atkovodavo po 4,1 atšokusio kamuolio ir rinkdavo po 2,3 rezultatyvaus perdavimo.
Prie teigiamų T.Augustausko savybių galima išskirti elitinį klaipėdiečio metimą, kurį visąlaik žino, kokiu metu reikia išmesti, klaipėdietis taip pat pasižymi puikiu kūno valdymu sunkiose situacijose ir puikiu žaidimu du prieš du.
Visgi prie tobulintinų dalykų apklaustieji treneriai išskyrė tai, kad krepšininkui trūksta atletiškumo, reikėtų gerinti greitį ir kitas fizines savybes.
Taip pat apklaustieji treneriai išskyrė, kad T.Augustauskas iššovė tik šiemet, kai buvęs komandos lyderis Kajus Mikalauskas išvyko žaisti į Kauną, tad tai, kad T.Augustauskas neturi patirties žaidžiant komandoje, kurioje būtų daug lygiaverčių žaidėjų, gali šiek tiek kišti jam koją ateityje.
8 vieta – Ignas Urbonas (Sostinės krepšinio mokykla)
Buvusio legendinio krepšininko ir dabar jau trenerio Žydrūno Urbono sūnus.
Jaunasis uteniškis šiuo metu žaidžia per kelias pozicijas, tačiau daugiausiai laiko praleidžia įžaidėjo pozicijoje.
Universalusis krepšininkas jau dabar yra 194 centrimetrų ūgio ir dar kažkiek gali paaugti, tad bus labai įdomu stebėti, į kokią poziciją slinksis į Vilnių persikėlęs jaunasis krepšininkas.
Tarp bendraamžių „LIDL-MKL“ čempionate uteniškis rinko po 11,9 taško, sugriebdavo po 7,2 atšokusio kamuolio ir atlikdavo po 3,8 rezultatyvaus perdavimo.
Šiemet I.Urbonas pravėrė vyrų krepšinio duris ir žaidė Regionų krepšinio lygos (RKL) B divizione, kur gynė Vilniaus „Ryto-MRU“ komandos garbę.
Pirmajame sezone tarp vyrų jaunasis talentas rinko po 4,4 taško ir atkodavo po 2,3 atšokusio kamuolio. Statistika nėra įspūdinga, tačiau nereikia pamiršti, kad šiam krepšininkui yra tik 15-ka metų, o 16-ka sueis tik lapkričio mėnesį.
Prie teigiamų I.Urbono savybių apklaustieji strategai išskyrė tai, kad gynėjas yra komandos smegenys aikštelėje, girdinčios visus trenerio nurodymus, kuriuos perteikia aikštelėje.
Taip pat specialistai išskyrė I.Urbono gerą žaidimo skaitymą, fiziškumą, kontakto nebijojimą ir puikų prasiveržimą arčiau krepšio.
Prie tobulintinų savybių visi apklaustieji treneriai išskyrė tai, kad I.Urbonui vienareikšmiškai reikia gerinti metimą iš tolimenių distancijų. Uteniškis šiemet RKL tritaškius metė vos 22 proc. tikslumu, o tarp bendraamžių tritaškių procentas nors ir buvo geresnis (31,9 proc. – red.), metimas vis tiek turi būti gerinamas.
Apklaustieji strategai prie tobulintinų dalykų taip pat pridėjo ir du prieš du situacijų gerinimą, kurį jei I.Urbonui pavyks patobulinti, jis galėtų būti ypač geru ginklu tiek puolime, tiek keičiantis gynyboje.
Negana to, treneriai norėtų, kad I.Urbonas patobulintų savo atletines savybes – plastiškumą, greitį, o kartu su tuo specialistai mato, jog I.Urbonui taip pat reikia gerinti ir apgaulingų judesių arsenalą.
7 vieta – Arnas Vaištaras (Plungės SRC)
A.Vaištaras yra jaunesnysis Lauryno Vaištaro brolis, kuris anksčiau yra priklausęs Kauno „Žalgirio“ jaunimo sistemai.
Jaunesnysis L.Vaištaro brolis daro lygiai tą patį, ką darė ir vyresnysis – Plungėje tiesiog dominuoja.
Universalusis plungiškis šiemet tarp bendraamžių turėjo įspūdingą statistiką – 24,2 taško (36,6 proc. trit.), 9 atkovoti kamuoliai ir 5,5 išprovokuotos pražangos per mačą.
Apklaustieji treneriai pabrėžė, kad šis krepšininkas per pastaruosius metus ypač daug patobulėjo, kas kartu lėmė geresnį pasirodymą „LIDL-MKL“ čempionate ir galop kvietimą į šešiolikmečių rinktinės stovyklą.
Specialistai išskyrė tai, kad A.Vaištaras aikštelėje daro praktiškai viską – persivaro aikštelę, organizuoja puolimą, kovoja dėl atšokusių kamuolių, centruoja, meta tritaškius.
Negana to, prie teigiamų savybių treneriai paminėjo tai, kad krepšininkas turi puikius duomenis, yra gan atletiškas, turi neblogą įgūdžių paketą ir ateityje yra matomas it trečios arba ketvirtos pozicijos žaidėjas.
Visgi trenerių nuomonė išsiskyrė tada, kai reikėjo vertinti plungiškio metimą iš toli – vieni specialistai minėjo, kad jo metimas yra gan neblogas, o kiti kaip tik dėstė, kad jam reikia ir toliau gerinti metimą.
Treneriai taip pat kelia klausimą dėl žaidimo Plungės komandoje – antroje lentelės pusėje esančioje komandoje A.Vaištaras daro praktiškai viską, tačiau treneriams įdomu, kaip A.Vaištaras atrodytų ekipoje, kurioje jo vaidmuo yra mažesnis, kur jis yra įstatytas į rėmus ir galop nėra pirmoji komandos opcija.
Visgi T.Urbelionis jau netrukus prasidedančioje Lietuvos šešiolikmečių rinktinės stovykloje galės tai pamatyti ir įvertinti, ar šios trenerių dvejonės turi tam pagrindo.
6 vieta – Danielius Lavrinovičius (Vilniaus krepšinio mokykla)
Legendinio Lietuvos krepšininko Kšištofo Lavrinovičius seka tėčio pėdomis.
Jaunasis D.Lavrinovičius kasmet tobulėja ir tarp bendraamžių deda žingnius į priekį, ką darė ir šiemet.
Vilnietis praėjusiame U16 čempionato sezone rinko po 18,1 taško, atkovodavo po 5,2 atšokusio kamuolio ir perimdavo po 2,4 kamuolio.
Apklaustieji strategai išskyrė stabilų ir gerą D.Lavrinovičiaus metimą iš tolimesnių distancijų, taip pat pridėjo tai, kad jaunasis krepšininkas turi gan neblogą prasiveržimą, gan neblogai dirba komandinėje gynyboje ir turi įgūdžius bei savybes ateityje tapti profesionaliu krepšininku.
Treneriai taip pat pridūrė, kad VKM atstovaujantis gynėjas geriausiai jaučiasi žaisdamas atakuojančio gynėjo pozicijoje.
K.Lavrinovičiaus sūnus taip pat yra įtrauktas į Lietuvos šešiolikmečių rinktinės kandidatų sąrašą, tad bus labai įdomu pamatyti, ar D.Lavrinovičius pateks tarp dvylikos geriausių žaidėjų, kurie vyks į Šiaurės Makedoniją.
Prie tobulintinų savybių išskiriama asmeninė vienas prieš vieną gynyba, kūryba kitiems puolime, fiziškumas, nors ir geresnis, tačiau apklaustieji teigė, kad D.Lavrinovičiui ir toliau reikia tobulinti fizines savybes ir stiprumą kojose.
Negana to, apklaustieji specialistai pridūrė, kad D.Lavrinovičiui reikia platinti apgaulingų judesių arsenalą, žaidžiant vienas prieš vieną puolime.
5 vieta – Ernas Pakamanis (Sostinės krepšinio mokykla)
E.Pakamanis krepšinio kelią pradėjo Šiauliuose, tačiau prieš kelerius metus persikėlė į Vilnių, kur ir toliau tobulina savo įgūdžius.
Verta priminti, kad E.Pakamanis dalyvavo prestižinėje Jr. NBA stovykloje, kuri vyko tiek Italijoje (Romoje – red.), tiek ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose (Abu Dabyje – red.), kur E.Pakamanis ne tik tobulino savo įgūdžius, bet ir pasirodė tarptautinėje erdvėje, kurioje buvo gausu įvairių valstybių talentų.
Šiemet E.Pakamanis žaidė dvejuose „LIDL-MKL“ čempionatuose – tarp bendraamžių ir tarp metais vyresnių U17 čempionate.
Gynėjas su savo bendraamžių komanda tapo U16 čempionu ir naudingiausiu finalo ketverto žaidėju, o tarp metais vyresnių E.Pakamanis ir „SKM-I GEALAN“ pasidabino bronzos medaliais.
Be to, E.Pakamanis taip pat pateko į simbolinį „LIDL-MKL“ sezono penketuką.
Tarp bendraamžių E.Pakamanis rinko po 15,6 taško, sugriebdavo po 7,2 atšokusio kamuolio, atlikdavo po 4,9 rezultatyvaus perdavimo bei sukaupdavo po 21,3 naudingumo balo.
Septyniolikmečių čempionate šiaulietis įmesdavo po 13,3 taško, atkovodavo po 6,3 atšokusio kamuolio, išdalindavo po 4,6 rezultatyvaus perdavimo, kas leido turėti 18 naudingumo balo vidurkį.
Visi apklaustieji strategai išskyrė ypač gerą E.Pakamanio krepšinio IQ. Gynėjas puikiai skaito situacijas aikštelėje, nesiveržia ir nemeta metimų, kuomet to daryti nereikia.
Taip pat specialistai pridūrė, kad gynėjas turi gerą metimą ir pasižymi puikia darbo etika.
Prie E.Pakamanio silpnybių strategai paminėjo tai, kad gynėjas kartais pasimeta, kai aikštelėje tuo metu yra stresinė situacija. Taip pat treneriai pridūrė, kad norėtų matyti aštresnį šiauliečio prasiveržimą, geresnį komandos valdymą ir geresnę kūrybą aikštelėje.
4 vieta – Rokas Norutis (Šiaulių KA „Saulė“)
Dar vienas šiaulietis šiame sąraše, kuris, tiesa, liko gimtinėje.
Jaunasis krepšininkas šiemet ir toliau tobulino savo žaidimą tiek žaisdamas tarp bendraamžių, tiek tarp vyrų RKL, o kartu abejuose čempionatuose jaunasis krepšininkas rodė solidų žaidimą.
„LIDL-MKL“ R.Norutis rinko po 17,2 taško, atkovodavo po 9 kamuolius, atlikdavo po 3,3 rezultatyvaus perdavimo, perimdavo po 2,4 kamuolio ir blokuodavo po 1,2 metimo.
RKL B divizione šiaulietis šiemet pagerino savo statistinius duomenis – 11,1 taško, 4 atkovoti kamuoliai, 2,3 rezultatyvaus perdavimo ir 1,7 perimto kamuolio.
Kone visi apklaustieji treneriai išskyrė R.Noručio situacijų skaitymą aikštelėje ir žaidimą vienas prieš vieną, o prie to ypač prisidėjo žaidimas tarp vyrų RKL.
Taip pat treneriai paminėjo, kad R.Norutis gali žaisti tiek nugara, tiek veidu į krepšį, kas jam prideda papildomo universalumo puolime.
Visgi apklaustieji priduria, kad šiaulietis ypač pasikliauja savo atletiškumu, kas vėliasniame amžiuje gali trukdyti apsižaisti varžovus vienas prieš vieną.
Taip pat specialistai išskiria, kad krepšininkas per daug pasikliauja savo tolimu metimu iš toli, kurį ypač reikia tobulinti. Tarp bendraamžių R.Norutis tritaškius mesdavo 26 proc., o RKL pataikydavo 31 proc.
Apklaustieji strategai taip pat prideda, kad norėtų matyti didesnį R.Noručio naglumą. Krepšininkas turi įspūdingus duomenis, tačiau ne visąlaik juos išnaudoja.
Taip pat buvo paminėta, kad šiauliečiui reikia gerinti įgūdžius puolime du prieš du situacijose ir gynybą.
3 vieta – Dominykas Daubaris (Mažeikių SM)
Trejetuką pradedame su mažeikiškiu, kuris persikėlė tobulėti į Kauno „Žalgirio“ jaunimo sistemą.
D.Daubaris jau ne vienerius metus ypač solidžiai atrodė „LIDL-MKL“, kur 2021–2022 m. sezone žaidė ne tik tarp bendraamžių, o kartu ir tarp dvejais metais vyresnių varžovų, kur jis nebuvo paklydėlis.
Šiemet D.Daubaris įgavo pirmosios patirties vyrų krepšinyje, kur žaidė RKL A divizione.
Tarp bendraamžių praėjusiame sezone D.Daubaris rinko po 17,9 taško, atkovodavo po 12,9 atšokusio kamuolio, išprovokuodavo po 4,6 pražangos, atlikdavo po 3,5 rezultatyvaus perdavimo, blokuodavo po 2,4 varžovo metimo ir sukaupdavo po 27,7 naudingumo balo.
Negana to, mažeikiškis buvo išrinktas lapkričio mėnesio „LIDL-MKL“ žvaigžde ir kartą pateko į simbolinį „LIDL-MKL“ mėnesio penketuką.
RKL čempionate D.Daubariui šis sezonas buvo integracinis – puolėjas trečioje pagal pajėgumą Lietuvos lygoje rinko po 2,2 taško ir atkovodavo po 1,5 kamuolio.
Visi apklaustieji išskyrė D.Daubario įspūdingus duomenis – rankų ilgis, dydis ir bendrai fizika. Vienas iš apklaustųjų specialistų pagal kūną D.Daubarį palygino su Sauliumi Štombergu.
Kalbėdami apie krepšinio aspektus – specialistai dėstė, kad D.Daubaris šiemet labai daug patobulėjo, o kartu ypač daug pagerino žaidimą veidu į krepšį. Specialistai taip pat išskyrė plastiškumą ir atakų užsibaigimą arčiau krepšio bei platų apgaulingų judesių arsenalą.
Prie tobulintinų dalykų apklaustieji labiausiai akcentavo D.Daubario metimą iš toli. Nors puolėjas nevengia mesti tritaškių, metimas iš distancijos yra ta vieta, kurią reikėtų labiausiai tobulinti mažeikiškiui.
Taip pat specialistai pridėjo, kad D.Daubariui reikėtų gerinti gynybą.
Vienas iš specialistų išskyrė tai, kad pasigenda kovingesnio mažeikiškio charakterio, kas jam padėtų tobulėti dar greičiau.
2 vieta – Dovydas Buika (Sostinės krepšinio mokykla)
Vienas iš įdomiausių 2007 m. gimusių kartos krepšininkų, pratiškai didžiąją karjeros dalį žaidusių tarp metais vyresnių krepšininkų (paskutinį kartą tarp bendraamžių „LIDL-MKL“ žaidė keturiolikmečių čempionate – red.).
Vilnietis šiemet taip pat persikėlė tobulėti į Kauno „Žalgirio“ sistemą, kurioje jis ne tik patobulėjo, bet ir demonstravo ypač gerą žaidimą. Negana to, D.Buika šiemet taip pat žaidė jaunimo Eurolygoje, kurioje rungtyniavo prieš dvejais metais vyresnius varžovus.
Tinklalapio lrytas.lt žiniomis, šiemet „Žalgiris-3“ RKL A divizione žaidęs D.Buika kitąmet turėtų kilti į viršų ir žaisti „Žalgiris-2“ komandoje, kuri šiemet laimėjo „7bet-NKL“ pirmenybes.
Šiemet „LIDL-MKL“ D.Buika sužaidė vos 10 rungtynių, kadangi didžiąją sezono dalį gynė „Žalgiris-3“ komandos garbę, tačiau nepaisant to, kad vilnietis sužaidė tokį mažą kiekį rugtynių, jis vis tiek dominavo tarp metais vyresnių krepšininkų.
Universalusis jaunuolis „LIDL-MKL“ čempionate rinko po 21,1 taško, atkovodavo po 6,4 atšokusio kamuolio, atlikdavo po 4,6 rezultatyvaus perdavimo, perimdavo po 3 kamuolius ir sukaupdavo 24,8 naudingumo balo.
RKL A divizione, kur D.Buika grūmėsi su vyras, krepšininkas rinko po 11,6 taško, sugriebdavo po 4 kamuolius, išdalindavo po 3,5 rezultatyvaus perdavimo ir rinkdavo 13,9 naudingumo balo vidurkį.
Jaunimo Eurolygoje krepšininko statistika buvo kukliausia – 9,4 taško, 4 atkovoti kamuoliai ir 2 rezultatyvūs perdavimai per mačą.
Visi apklaustieji specialistai išskyrė D.Buikos universalumą. Jaunasis krepšininkas gali žaisti per kone tris pozicijas – abi gynėjo ir lengvojo krašto. Taip pat strategai akcentavo tai, kad D.Buika puikiai prisitaiko prie komandos – jei reikės, bus lyderis, jei reikės, bus pagalbinis žaidėjas.
Taip pat strategai pridėjo aukštą D.Buikos krepšinio IQ, kas atsispindi jo sprendimų priėmimuose.
Treneriai taip pat minėjo ir gerą vilniečio fiziškumą, kas padeda ne tik jau dabar, bet ir padės ateityje.
Vienas iš apklaustųjų specialistų nė neabejojo, kad D.Buika taps profesionaliu krepšininku, o kitas apklaustas strategas sakė, kad D.Buika ir jo žaidimas primena Dovydą Giedraitį.
Visgi specialistai vieningai sutarė, kad norint gerinti savo žaidimą, vilniečiui privaloma tobulinti metimą iš toli, kuris yra ypač nestabilus.
„LIDL-MKL“ D.Buika tritaškius metė gan patikimai (38,2 proc.), bet RKL jo pataikymas siekė 20,6 proc., o jaunimo Eurolygoje 33,3 procento.
Taip pat strategai išskiria, kad jei D.Buika nori žaisti įžaidėjo pozicijoje, jam reikia gerinti sprendimų priėmimą du prieš du situacijose ir staigumą.
1 vieta – Artūras Butajevas (Vlado Knašiaus krepšinio mokykla)
Pirmadienį paaiškėjo, kad perspektyviausias šešioklimečių kartos krepšininkas palieka Lietuvą ir keliasi tobulėti į „Barcelona“ ekipą.
Pirmasis šią naujieną paskelbė basketnews.lt žurnalistas Jonas Lekšas, o šią naujieną patvirtino ir portalo lrytas.lt šaltiniai.
Aukštaūgis, žinant tai, kokiame amžiuje geriausi krepšininkai pradeda žaisti krepšinį, pradėjo žaisti krepšinį ypač vėlai – vos 12-os metų, kai iš Norvegijos grįžo į Lietuvą. Iki tol, kol pradėjo žaisti krepšinį, A.Butajevas lankė futbolą, kas galop jam irgi gali tapti pranašumu, žinant tai, koks kojų darbas reikalingas žaisti futbolą.
Jaunasis talentas šiemet irgi žaidė ne tik „LIDL-MKL“ pirmenybėse, bet ir RKL B divizione, kur sau lygių varžovų atrasti buvo sunku.
Be to, A.Butajevas gruodžio mėnesį buvo išrinktas „LIDL-MKL“ žvaigžde, o taip pat krepšininkas buvo patekęs ir į simbolinį lygos mėnesio penketą.
Verta paminėti ir tai, kad jaunasis krepšininkas taip pat buvo pripažintas lygos geriausiu kovotoju dėl atšokusių kamuolių ir naudingiausiu lygos šešiolikmečiu.
Tarp bendraamžių Klaipėdos miestą atstovavęs puolėjas buvo nesustabdomas – 24 taškai, 18,7 atšokusio kamuolio, 3,8 rezultatyvaus perdavimo, 2,8 blokuoto metimo ir 39,8 naudingumo balo. Atrodo, kad statistika būtų iš vaizdo žaidimo, tiesa?
Vyrų krepšinyje A.Butajevas taip pat buvo galinga jėga. Ilgalaikę sutartį su Klaipėdos „Neptūnu“ turėjęs A.Butajevas žaidė trečioje piramidės komandoje, kur rinko po 12,2 taško, sugriebdavo vidutiniškai po 11 kamuolių, blokuodavo po 1,1 varžovo metimą ir rinkdavo po 20,1 naudingumo balo.
Apklaustieji specialistai dėstė, kad tai žaidėjas, kurio norėtų kiekvienas treneris – puikus charakteris, A.Butajevas yra tikras darbininkas, rūbinės žmogus, kuris savo charakterį pademonstruoja ir aikštelėje, kur išlieka ypač kovingas iki pat paskutinės minutės.
Taip pat specialistai pabrėžė, kad A.Butajevas turi ypač ilgas galūnes, yra savo pozicijai greitas, pasižymi geru šuoliu, yra koordinuotas arčiau krepšio ir turi gerą uoslę atkovotiems kamuoliams.
Nepaisant to, kad kai kurie specialistai paminėjo, kad A.Butajevas, būdamas aukštaūgiu, turi neblogą metimą, bet kartu metimo tobulinimas išlieka viena iš pagrindinių savybių, ką reikėtų gerinti jaunajam krepšininkui.
Specialistai vienbalsiai pritarė, kad A.Butajevui taip pat reikia gerinti ir plėsti apgaulingų judesių arsenalą. Esamuoju laiku puolėjas atakas užsibaigdavo leisdamasis po krepšiu arčiau krepšio, tad specialistai vieningai pritarė, kad jaunajam krepšiniui reikia skirti dėmesį, gerinant savo techniškumą.
Vienas iš apklaustųjų specialistų paminėjo, kad A.Butajevas taps krepšininkų, o kitas specialistas pabrėžė, jog Norvegijoje gyvenusiam, bet į Lietuvą grįžusiam puolėjui kitose karjeros stotelėse bus labai svarbu patekti į geras rankas, kurios padėtų dar greičiau tobulėti ir galop tapti profesionaliu krepšininku.
A.Butajevas yra šešiolikmečių rinktinės kandidatų sąraše, o tai, kad jis bus rinktinėje – neabejojama, tad bus labai įdomu pamatyti lietuvio žaidimą tarptautinėje erdvėje.
Kartu visiems krepšinio mylėtojams turėtų būti įdomu sekti A.Butajevo karjerą „Barcelona“ jaunimo sistemoje, kur jaunasis talentas suvienys jėgas su kitu lietuviu Kasparu Jakučioniu.