Lietuvos kurčiųjų rinktinė po dramos prasimušė į pasaulio čempionato pusfinalį

2023 m. birželio 19 d. 19:24
Lietuvos kurtieji krepšininkai po dramatiško trilerio, kvapą gniaužiančios paskutinės atakos ir taiklaus metimo aidint finalinei sirenai, išplėšė pergalę 76:74 (19:24, 21:20, 12:16, 24:14) rungtynėse su lenkais.
Daugiau nuotraukų (14)
Nerealiai daug džiaugsmo atnešusi sėkmė įteikė Lietuvos komandai bilietą į pasaulio kurčiųjų vyrų krepšinio čempionato pusfinalį, kuriame teks susiremti su Izraelio rinktine.
Mačas su lenkais klostėsi ne taip, kaip laukta. Po geros pradžios – 3:0, 5:3, 7:6, vėliau Lietuvos krepšininkai vijosi varžovus.
Jei ir pavykdavo išlyginti rezultatą, tuoj pat Lenkijos žaidėjai atsakydavo taikliais tritaškiais. Sunku patikėti, tačiau varžovai per rungtynes pataikė 16 tritaškių (iš 41) ir vos 2 dvitaškius (iš 20). Nenuostabu, kad taiklūs tolimi metimai varė į neviltį Lietuvos rinktinę.
Ketvirtajame kėlinyje Lenkijos penketukas įgijo didžiausią persvarą – 65:54. Po Rolando Rakučio paprašytos minutės pertraukėlės tarsi kas pakeitė Lietuvos krepšininkus. Jiems pavyko savo žaidime įgyvendinti geležinę gynybą. Lenkai to nesitikėjo. Mūsų taikliarankiai, laimėję tarpsnį net 17:0, išsiveržė į priekį 71:65.
Antros džiaugsmo emocijų bangos sulaukta paskutinę minutę, kai po varžovo tritaškio su taikliai realizuota bauda rezultatas tapo lygus – 74:74.
Paskutinei atakai lietuviai turėjo kiek mažiau nei 8 sekundes. Ją užbaigti buvo patikėta Benui Šimanauskui.
18-metis jaunuolis viską atliko idealiai – taikliai metė likus akimirkai iki finalinės sirenos. Nugalėtojų gretose rezultatyvumu išsiskyrė B. Šimanauskas – 15 taškų, Giedrius Švedas – 12 ir Laurynas Pumputis – 10.
„Džiaugiamės pergale. Sunkios rungtynės. Lenkų labai gera komanda. Puikiai mėtė – ypač pirmoje rungtynių pusėje. Varžovai iš tritaškių pataikė daugiau nei 50 procentų metimų. Mūsų vyrai pademonstravo valią – panaikino 11 taškų neigiamą skirtumą.
Pabaigoje galėjo vienaip ar kitaip baigtis. B. Šimanauskas paskutinėje atakoje atliko visą tai, ką buvome suplanavę. Prie pergalės prisidėjo visi – nuo masažuotojo, gydytojo, trenerių iki komandos vadovų“, – gerų žodžių visiems negailėjo strategas R. Rakutis.
74:70 įveikę šeimininkus – graikus, panašią pergalę išplėšė lietuvių pusfinalio varžovai – Izraelio krepšininkai. Su šios šalies ekipa Lietuvos penketukas susitiks birželio 21 d. 12 val.
Ketvirtfinalyje nepasisekė Lietuvos moterims. Jos net 41:106 (10:33, 12:21, 12:23, 7:29) pralaimėjo JAV komandai.
Mūsų rinktinėje išsiskyrė Jurgita Šegždaitė, pelniusi 16 taškų, ir Justina Burbaitė-Mačiulienė – 7.
Mūsiškės tęs kovą dėl 5-osios vietos. Antradienį 12 val. Andriaus Vaicekausko ugdomos krepšininkės susitiks su lenkėmis, ketvirtfinalyje 52:59 pralaimėjusiomis italėms.