Lietuvės vasario 9 dieną Vilniuje priims Prancūzijos (4/0) krepšininkes, o vasario 12-ąją Rygoje susikaus su Ukrainos (2/2) rinktine.
„Kad pasiektume pergalę, turime maksimaliai gerai žaisti, tikimės ir žiūrovų pagalbos. Stengiamės, ruošiamės, bandysime“, – prieš artėjančią akistatą su Prancūzija kalbėjo Lietuvos rinktinės treneris R.Grigas.
Šiuo metu per ketverias žaistas rungtynes tris pergales turinčios lietuvės rikiuojasi antroje B grupės turnyrinės lentelės vietoje. Bilietą į Europos čempionatą iškovos visų 10 pogrupių stipriausios rinktinės ir keturios geriausios antrąsias vietas užėmusios komandos.
Vienintelį pralaimėjimą atrankos cikle R.Grigo auklėtinės patyrė praėjusių metų lapkritį, kai išvykoje 56:83 nusileido Prancūzijai. Vis dėlto karčią pralaimėjimo piliulę pasaldino trys pergalės – 69:59 bei 65:56 įveikta Suomija (0/4) ir 81:62 namuose pranokta Ukraina.
„Prancūzės žaidžia aktyviai gynyboje, visada bando perimti kamuolius, skaityti perdavimus. Praėjusiose rungtynėse (prieš Prancūziją) turėjome savų problemų – Justė Jocytė turėjo traumą, trūko susižaidimo, treniruočių. Stengsimės pakeisti taktiką ir ieškoti kelių į pergalę“, – būsimų varžovių ginklus išskyrė 60-metis krepšinio specialistas.
Paskutinį kartą Europos krepšinio čempionate lietuvės žaidė 2015 metais. Tąsyk merginoms buvo pavykę nužygiuoti iki ketvirtfinalio.
„Įtampa yra, tai natūralu, bet kartu ir žinome, kokią mes turime motyvaciją ir ko mes siekiame. Tai istorinis šansas. Suprantame rungtynių svarbą, nesulaukiame, kada galėsime eiti į aikštę. Sieksime pergalės, abejos rungtynės bus labai svarbios“, – akcentavo Lietuvos rinktinės lyderė Gintarė Petronytė.
Europos čempionato atrankos rungtynės Lietuva-Prancūzija vyks vasario 9 d. Vilniuje „Jeep“ arenoje (Ozo g. 14a). Rungtynių pradžia 19:30 val., įėjimas į rungtynes nemokamas.
– Kokia atmosfera vyrauja komandoje? – buvo paklausta R.Grigo.
– Ne visos merginos galėjo atvažiuoti laiku, visada norisi daugiau treniruočių. Reikia ir puolimo, ir gynybos filosofiją pakeisti, turime įeiti į visumą, stengiamės, po truputį prisimename, tikiuosi, kad susitvarkysime.
– O kokia merginų fizinė kondicija? Nėra problemų?
– Tų problemų visada būna, ypač dabar, antroje sezono pusėje. Jei nebūtų tų problemų, tai būtų keista. Daugilė Šarauskaitė turi piršto problemą, lūžis yra, Eglė Šventoraitė turi problemų su keliu, turime tų problemų, bet mes negalime į jas žiūrėti, nes mūsų laukia svarbios varžybos. Versimės tuo, ką turėsime.
– Kas labiausiai kelia nerimą prieš artėjančias rungtynes?
– Labai sunku pasakyti, nes neseniai tik susirinkome, merginos vėl turi prisiminti viską. Negali nei spausti, nei didinti to krūvio, nes jei padidinsi krūvį, atsilieps ir per rungtynes. Turime harmoningai susidėlioti, kad jos būtų pilnos energijos.
– Kaip vertinate pačias galimybes patekti į Europos čempionatą?
– Kol kas tos galimybės yra, darysime viską, kad patektume. Būtų gerai nugalėti prancūzes, tada būtų didesnis šansas, bet net ir nenugalėjus turėsime šansą, viską darysime, merginos nusiteikusios, atvyksta su dideliu noru.
– Lietuvos krepšinio federacija (LKF) ėmėsi veiksmų dėl išeivių įtraukimo. Ar jaučiasi padidėjęs dėmesys moterų krepšinyje?
– Tas dėmesys yra didelis, bet per daug nesijaučia, nes viskas tik prasideda. Atsidaro centrai, jų ateityje bus dar daugiau. Puikiai suprantame padėtį, nėra didelio žaidėjų pasirinkimo, galbūt penkerių metų bėgyje tokie centrai turėtų duoti didelę naudą moterų krepšinyje.
– Žvalgotės į kitas grupes?
– Ne, gyvename tik šia diena. Mūsų tikslas yra įveikti Prancūziją, o vėliau – Ukrainą. Turime koncentruotis tik į artimiausias rungtynes. Kitos grupės – tolimas etapas. Turime gerai padaryti savo darbą, tokiu būdų pasieksime norime rezultatą.