L. Dončičiui išplėšus du pratęsimus, „Mavericks“ Los Andžele parklupdė „Lakers“ krepšininkus

NBA lygoje Luka Dončičiaus vedami „Dallas Mavericks“ (24/19) krepšininkai išvykoje 119:115 (36:22, 23:26, 23:28, 19:25, 7:7, 11:7) parklupdė „Los Angeles Lakers“ (19/23) ekipą.

„Mavericks“ Los Andžele parklupdė „Lakers“ krepšininkus<br> AP/Scanpix nuotr.

Jan 13, 2023, 8:11 AM, atnaujinta Jan 13, 2023, 9:31 AM

Rungtynes kur kas geriau pradėjo svečiai iš Teksaso valstijos ir po pirmojo kėlinio „Lakers“ turėjo 14 taškų deficitą – 22:36.

Visgi, savų fanų palaikomi „Lakers“ krepšininkai palaipsniui mažino atsilikimą ir ketvirtajame kėlinyje sugebėjo išsiveržti į priekį.

Likus žaisti pusantros minutės po Denniso Schroederio dvitaškio Los Andželo klubas pirmavo 99:97, o Christianui Woodui pataikius tik vieną baudos metimą „Lakers“ į paskutinę minutę žengė su minimaliu pranašumu.

Likus žaisti 11 sekundžių „Mavericks“ prasižengė prieš Russellą Westbrooką, tačiau geru baudų pataikymu nepasižymintis gynėjas realizavo abu metimus ir šeimininkai išsiveržė į priekį 3 taškais.

Paskutinėje „Mavericks“ atakoje iniciatyvos neabejotinai ėmėsi L.Dončičius. Slovėnas nusprendė mesti tritaškį atšokęs atgal per varžovo rankas ir jo metimas pasiekė tikslą ir kova nusikėlė į pratęsimą.

Prasidėjus trečiai pratęsimo minutei rezultatui esant lygiam – 103:103 R.Westbrookas užsidirbo nesportinę pražangą prieš L.Dončičių, tačiau svečiai šioje situacijoje nesugebėjo pelnyti nė vieno taško.

Į paskutinę pirmojo pratęsimo minutę „Lakers“ žengė pirmaudami 3 taškais – 108:105, tačiau L.Dončičius ir vėl atšokęs atgal sugebėjo pataikyti tolimą metimą.

Paskutinė rungtynių ataka priklausė „Lakers“ krepšininkams, tačiau LeBronui Jamesui nepavyko pelnyti taškų iš po krepšio ir kova nusikėlė į antrąjį pratęsimą.

Antrajame pratęsime inciatyva priklausė svečiams iš Dalaso ir likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes po Spencerio Dinwiddie dvitaškio „Mavericks“ pirmavo 116:113, o prasidėjus paskutinei minutei gynėjas pridėjo dar 2 taškus, į kuriuos greitu dėjimu atsakė Wenyenas Gabrielis.

Likus rungtyniauti 11 sekundžių prie baudų linijos stojo Dalaso komandos puolėjas Reggie Bullockas ir šiam pataikius vieną metimą svečiai įgijo 4 taškų pranašumą – 119:115. Paskutinėje atakoje L.Jamesas bandė pataikyti tolimą metimą, tačiau kamuolys skriejo pro šalį ir „Mavericks“ šventė pergalę.

Svarbų vaidmenį pratęsime atliko Ch.Woodas. Aukštaūgis blokavo svarbius R.Westbrooko ir L.Jameso metimus, o per rungtynes iš viso atliko net 5 blokus.

Luka Dončičius ant parketo praleido net 52 minutes, per kurias surinko 35 taškus (10/19 dvit., 4/9 trit., 3/7 baud.), 14 atkovotų ir 1 perimtą kamuolį, 13 rezultatyvių perdavimų, 1 blokuotą metimą ir 5 klaidas.

„Lakers“ turėdami 19 pergalių ir 23 pralaimėjimus Vakarų konferencijoje užima 13-ąją vietą. „Mavericks“ su 24 laimėjimais ir 19 pralaimėjimų rikiuojasi 4-oje pozicijoje.

„Lakers“: Russellas Westbrookas 28, LeBronas Jamesas 24, Wenyenas Gabrielis 14.

„Mavericks“: Luka Dončičius 35, Christianas Woodas 24, Timas Hardaway 22.