Europos čempionato pusfinaliai: prancūzų pasivaikščiojimas, iš sūpuoklių neiškritę ispanai ir Kauno finalo pakartojimas

2022 m. rugsėjo 17 d. 08:11
2011 metais Lietuvoje vykusių Europos vyrų krepšinio pirmenybių finale susitiko Ispanijos ir Prancūzijos rinktinės. Ispanai ir prancūzai, kuriems ir dabar vadovauja tie patys treneriai, lemiamoje dvikovoje dar kartą susirems šiais metais.
Daugiau nuotraukų (19)
Pusfinalis
Europos pirmenybių finale žais dvi šio amžiaus žemyno krepšinio lyderės. Ispanijos ir Prancūzijos rinktinės nuo XXI amžiaus pradžios iškovojo daugiausiai tarptautinių turnyrų medalių, o šį savaitgalį Berlyno arenoje vėl lips ant garbės pakylos.
Ispanams ir prancūzams sekmadienį reikės išsiaiškinti tik vieną, bet patį svarbiausią klausimą – kurie iš jų taps Europos čempionais, o kurie bus apdovanoti sidabro medaliais.
Pasaulio čempionė Ispanijos komanda ir Tokijo olimpinių žaidynių sidabro medalių laimėtoja Prancūzijos ekipa į finalą pateko penktadienį laimėjusios skirtingas kaip diena ir naktis pusfinalio rungtynes. Ispanija po permainingos kovos palaužė turnyro šeimininkę Vokietiją 96:91, Prancūzija sutriuškino pirmenybių išsišokėlę Lenkiją 95:54.
Santykiai
Ispanija iki šiol pasaulio pirmenybėse laimėjo 3 aukso, 6 sidabro ir 4 bronzos medalius, Prancūzija – 1 aukso, 2 sidabro ir 6 bronzos medalius.
Ir ispanai, ir prancūzai savo kraitį labai dažnai pildė pastaraisiais dešimtmečiais. Ispanijos krepšininkai nuo 1999 metų per dešimt turnyrų laimėjo po tris aukso, sidabro ir bronzos medalius, Prancūzijos rinktinė šiame amžiuje iškovojo vieną aukso, vieną sidabro ir du bronzos medalius.
Šios komandos jau buvo susitikusios Europos pirmenybių finale. 2011 metais Lietuvoje vykusio turnyro lemiamose rungtynėse ispanai nugalėjo prancūzus 98:85.
Prieš vienuolika metų komandoms vadovavo tie patys treneriai: ispanams – italas Sergio Scariolo, prancūzams – Vincent‘as Collet.
Tiesa, S.Scariolo buvo pasitraukęs, bet 2015 metais grįžo į tas pačias pareigas. Tuo tarpu V.Collet dirba nuo 2009 metų.
Rinktinėse nuo 2011 metų liko ir po vieną žaidėją: ispanas Rudy Fernandezas ir prancūzas Andrew Albicy.
Sūpuoklės
Ispanijos ir Vokietijos komandų rungtynės buvo lyg sūpuoklės.
Iki antrojo kėlinio vidurio jose geriau jautėsi ispanai, pakilę į viršų 39:30. Tačiau dar prieš pertrauką vokiečiai aplenkė varžovus, o trečiojo kėlinio pabaigoje šeimininkai įgijo didžiausią rungtynėse dešimties taškų persvarą 71:61.
Ketvirtajame kėlinyje vėl atėjo ispanų eilė. Ispanijos rinktinė surengė spurtą, per kurį įmetė 13 taškų be atsako ir išsiveržė į priekį 83:77.
Paskutinę minutę vokiečiai surengė karštligiškas gaudynes, bet jas niekais pavertė taiklūs ispanų baudos metimai. Per paskutines 40 sekundžių Ispanijos rinktinės lyderiai Lorenzo Brownas ir Willy Hernangomezas pataikė visus aštuonis baudos metimus (abu – po keturis).
Lyderiai
Ispanijos ir Vokietijos rinktinių įžaidėjai surengė tikras taškų lenktynes. Vokietis Dennisas Schröderis pelnė 30 taškų, ispanų natūralizuotas amerikietis Lorenzo Brownas – 29 taškus.
Vis dėlto D.Schröderis taškus rinko per tris pirmuosius kėlinius (9, 10 ir 9 taškus), o paskutiniame ketvirtyje pridėjo vos 2 taškus.
Tuo tarpu L.Brownas lėčiau įsisiūbavo (6, 5 ir 7 taškai per tris pirmuosius kėlinius), bet paskutiniame kėlinyje įmetė 11 taškų.
Pradžia
Prancūzijos rinktinė per tris pirmąsias atakas neatliko nė vieno metimo ir tris kartus suklydo. Blogiau nesugalvosi.
Vis dėlto bloga pradžia nesutrukdė gerai atlikti darbą. Nors Lenkijos komanda pelnė pirmuosius taškus, po to lenkai nė karto nepirmavo.
Prancūzijos krepšininkai netrukus persvėrė rezultatą 8:2, o paskui jų pranašumas beveik visas rungtynes buvo dvigubas: 22:9 (antrojo kėlinio pradžioje), 34:18 (po antrojo kėlinio), 48:23 (trečiojo kėlinio viduryje), 59:30 (trečiojo kėlinio pabaigoje), 80:41 (ketvirtojo kėlinio viduryje).
Didžiausias skirtumas buvo 44 taškai (95:51).
Poilsis
Jau trečiajame kėlinyje rungtynės buvo panašios į treniruotę, todėl Prancūzijos rinktinės treneris Vincent‘as Collet ramiai galėjo pasodinti lyderius ant suolo. Evanas Fournier ir Rudy Gobert‘as penktadienį žaidė tik po 19 minučių.
Tarp prancūzų daugiausiai laiko aikštėje praleido Guerschonas Yabusele – beveik 23 min. Mažiausiai žaidė Theo Maledonas – 8 min.
Dienos penketas
Dennisas Schröderis (Vokietija). Ketvirtadienį 29-ąjį gimtadienį pažymėjęs vokiečių įžaidėjas individualiais veiksmais pakėlė savo komandą antrajame kėlinyje. Jis gana taikliai atakavo iš toli, bet labiausiai erzino varžovus nesustabdomais prasiveržimais. D.Schröderis žaidė 35,5 min., pelnė 30 taškų (8/10 dvitaškių, 3/7 tritaškių, 5/5 baudų) ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.
Lorenzo Brownas (Ispanija). 32 metų natūralizuotas amerikietis pirmoje rungtynių pusėje sėkmingai organizavo darnų Ispanijos rinktinės puolimą. Tačiau po pertraukos reikėjo kitokių L.Browno savybių ir jis, paėmęs pavyzdį iš D.Schröderio, pradėjo daugiau žaisti individualiai. L.Brownas žaidė 33,5 min., pelnė 29 taškus (8/10 dvitaškių, 3/7 tritaškių, 4/4 baudų) ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.
Alberto Diazas (Ispanija). 28 metų ispanų gynybos specialistas trečiajame kėlinyje prilipo prie D.Schröderio ir sustabdė varžovų pakilimą. Jis ne tik puikiai gynėsi, bet ir taikliai mėtė į vokiečių krepšį. Nors paskutinę minutę A.Diazas gavo penktąją pražangą, aikštę paliko jau po to, kai atliko visas jam skirtas užduotis. A.Diazas žaidė 16,5 min. ir pelnė 10 taškų (3/3 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 1/1 baudos).
Guerschonas Yabusele (Prancūzija). 26 metų puolėjas pralaužė ledus pirmajame kėlinyje, kai prancūzai murkdėsi klaidų jūroje. Jis atliko pirmąjį taiklų komandos metimą, po to sukrovė „mėlyniesiems“ persvarą vien per pirmąjį kėlinį pelnydamas 8 taškus. G.Yabusele buvo Prancūzijos rinktinės puolimo lyderis visą penktadienio vakarą. Jis žaidė beveik 23 min., pelnė 22 taškus (5/6 dvitaškių, 4/6 tritaškių, 0/1 baudos) ir atkovojo 4 kamuolius.
Rudy Gobert‘as (Prancūzija). Nors 30-metis vidurio puolėjas neįjungė aukštos pavaros puldamas, po savo krepšiu jis pastatė nepraeinamą sieną, į kurią nuolat atsitrenkdavo tiek lenkų priekinės linijos žaidėjai, tiek veržtis bandę gynėjai. 215 cm ūgio milžinas žaidė 19 min., pelnė 6 taškus (2/4 dvitaškių, 2/2 baudų), atkovojo 6 kamuolius ir blokavo 3 metimus.
Dienos nusivylimas
Mateuszas Ponitka (Lenkija). Lenkijos rinktinės lyderio emocinis nuovargis po stebuklingų ketvirtfinalio rungtynių tikriausiai buvo net didesnis negu fizinis nuovargis. Todėl turbūt neverta stebėtis, kad penktadienį M.Ponitkai kamuolys krito iš rankų. Jis žaidė 27 min., pelnė 7 taškus (3/7 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 1/2 baudų) ir 4 kartus suklydo.
Pusfinalis
Prancūzija – Lenkija 95:54. G.Yabusele 22, E.Okobo ir E.Fournier po 10, A.M‘Baye, V.Poirier ir T.Tarpey po 8 / A.J.Slaughteris ir M.Michalakas po 9, Mat.Ponitka 7.
Ispanija – Vokietija 96:91. L.Brownas 29, W.Hernangomezas 16, J.Hernangomezas 13, A.Diazas 10, X.Lopezas-Arostegui 7 / D.Schröderis 30, A.Obstas ir F.Wagneris po 15, D.Theisas 10, M.Lo 9.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.