Š. Marčiulionio sodyboje Dubingiuose vėl būrėsi legendinė Lietuvos krepšinio rinktinė

2022 m. birželio 26 d. 20:02
1992 m. Barselonos olimpinėse žaidynėse dalyvavusi šalies vyrų krepšinio rinktinė kūrė istoriją, nes atkurtai nepriklausomai Lietuvai pirmoji padovanojo olimpinius medalius. Prieš tris dešimtmečius olimpinę bronzą Barselonoje iškovojusios tos rinktinės herojus vėl surinkti bandė Šarūnas Marčiulionis – juos kvietė į savo sodybą Dubingiuose.
Daugiau nuotraukų (81)
Bet šįkart, priešingai nei į prieš dešimtmetį vykusi 20 metų bronzos medalių Barselonos žaidynėse minėjimą, atvyko gerokai mažiau tos rinktinės žaidėjų – vos penki: Š.Marčiulionis, Rimas Kurtinaitis, Arūnas Visockas, Romanas Brazdauskis ir Valdemaras Chomičius. Buvo ir rinktinės trenerių štabui talkinęs amerikietis Donnas Nelsonas jaunesnysis.
„Tai, kad susirinkome ne visi, tema, kuri mane nervina, nes aiškiai suprantame, kad kiekviena diena drauge gali būti paskutinė“, – sakė R.Kurtinaitis.
Šie krepšinio milžinai ne tik skynė pergales aikštėse, bet ir patys ieškojo rinktinei rėmėjų, darydami viską, kad neseniai iš okupantų pančių išsivadavusios ir tada dar skurstančios Lietuvos krepšinio rinktinė ne tik turėtų galimybę išvykti į Barselonos žaidynes, bet ir jose siektų aukščiausių rezultatų.
„Atsimenu viską. Kiekvieną judesį, kur buvome, ką darėme“, – teigė vienas tos rinktinės lyderių R.Kurtinaitis.
Barselonoje Lietuvos rinktinei atstovavo visos didžiausios to meto šalies krepšinio žvaigždės: Arvydas Sabonis, Šarūnas Marčiulionis, Rimas Kurtinaitis, Sergejus Jovaiša, Valdemaras Chomičius, Gintaras Krapikas, Romanas Brazdauskis , Arūnas Visockas, Artūras Karnišovas, Darius Dimavičius, Gintaras Einikis ir Alvydas Pazdrazdis.
Rinktinę treniravo Vladas Garastas, jo asistentai buvo amžinatilsį Raimundas Sargūnas, ispanas Javieras Imbroda ir amerikietis Donnas Nelsonas jaunesnysis.
Kas dešimtmetį visus susiburti kviečiantis Š.Marčiulionis nenori, kad istorija būtų pamiršta.
Barselonos žaidynėse Lietuvos rinktinė suklupo vos du kartus: per grupės varžybas pralaimėjo iš buvusios SSRS rinktinės žaidėjų sudarytai Jungtinei komandai ir pusfinalyje pirmąsyk iš NBA krepšininkų suburtai JAV rinktinei.
Tačiau mažajame finale dėl trečiosios vietos lietuviai 82:78 įveikė principinę varžovę – Jungtinę komandą ir padovanojo Lietuvai šventę.
„Per žaidynes mus slėgė labai didelė atsakomybė, nes triumfavome atrankiniame turnyre, tad į Barseloną vykome aiškiai suprasdami, kad negalime grįžti nieko nelaimėję“, – teigė Š.Marčiulionis.
Atsiimti apdovanojimų ant olimpinės pakylos lietuviai lipo vilkėdami „Grateful Dead“ marškinėliais su skeletu, kuriais dar labiau atkreipė pasaulio dėmesį.
Vien patekti į Barselonos žaidynes Lietuvos krepšinio rinktinei jau buvo žygdarbis. Europai žaidynėse buvo skirtos tik keturios vietos, dėl kurių atrankos turnyre Ispanijoje kovojo 25 komandos.
Lietuva vienintelė atrankoje nepatyrė pralaimėjimo – triumfavo per visas 11 dvikovų.
Į savo sodybą Dubingiuose Š.Marčiulionis sukvietė ir buvusius bendražygius, su kuriais augo Panevežio sporto internate ir su kuriais laimėjo 1982 metų SSRS jaunimo žaidynes. Šių į legendinio krepšininko sodybą susirinko gerokai gausesnis būrys.
„Mes drauge augome ir mokėmės žaisti krepšinį, būtent mūsų komandos pagrindu buvo sudaroma SSRS rinktinė“, – teigė Š.Marčiulionis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.