Džiaugsis ne tik olimpiniu auksu: Latvijos trijulių krepšinio rinktinei – milžiniškos premijos Dalį finalo latvis žaidė su sulaužyta koja

Pirmą kartą į vasaros olimpinių žaidynių programą įtrauktas trijulių krepšinis turi pirmuosius čempionus. Jais trečiadienį tapo Latvijos krepšininkais.

Latvijos krepšininkai tapo trijulių krepšinio olimpiniais čempionais.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Latvijos krepšininkai tapo trijulių krepšinio olimpiniais čempionais.<br>TASS/Scanpix nuotr.
Latvijos krepšininkai tapo trijulių krepšinio olimpiniais čempionais.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Latvijos krepšininkai tapo trijulių krepšinio olimpiniais čempionais.<br>AFP/Scanpix.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

2021-07-28 23:00, atnaujinta 2021-07-28 23:05

Permainingai trijulių krepšinio turnyrą pradėję latviai atkrintamųjų varžybų etape žaidė vis užtikrinčiau, o finalo dvikovose po itin atkaklios kovos 21:18 palaužė Rusijos krepšininkus.

Latvija medalio vasaros olimpiadoje laukė net devynerius metus – paskutinį kartą šios šalies olimpiečiams medalį pavyko iškovoti tik 2012-ųjų Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Po šios pergalės čempionais tapę Agnis Čavars, Edgars Krūmins, Karlis Lasmanis ir Nauris Miezis savo kraitį papildė ne tik aukso medaliais. Pranešama, kad naujųjų šalies herojų lauks ir įspūdingos premijos.

Delfi.lv skelbia, kad krepšininkai, treneriai ir aptarnaujantis personalas pasidalins apie 640 tūkst. eurų siekiančią premiją.

Vis dėlto vienam iš Latvijos trijulių krepšinio rinktinės žaidėjų finalo dvikova įsimins ne tik dėl iškovotų aukso medalių, tačiau ir dėl itin skaudžios traumos.

Įpusėjus finalinei dvikovai vienas iš Latvijos rinktinės lyderių E.Krūmins susižeidė koją ir priverstinai paliko aikštę, tačiau net ir kęsdamas didžiulį skausmą jis neatsisakė sugrįžti ant parketo.

Vos po kelių minučių jis vėl žengė ant parketo, tačiau po dar vieno nesėkmingo kontakto E.Krūminis vėl paliko aikštę – šįkart iki pat dvikovos pabaigos.

Jau pasibaigus finalinėms rungtynėms paaiškėjo, kad šio krepšininko patirta trauma buvo rimtesnė nei atrodė iš pirmo žvilgsnio.

Tokijuje dirbantis Latvijos žurnalistas Uldis Strautmanis pranešė, kad žaidėjas finalo metu patyrė kairės kojos kaulo lūžį.

Tai reiškia, kad dalį auksiniu tapusio finalo E.Krūmins atžaidė su sulūžusia koja.

Lrytas.lt primena, kad bronzos medalius vyrų trijulių krepšinio turnyre iškovojo turnyro favoritais laikyti Serbijos krepšininkai, kurie mažajame finale 21:10 nugalėjo belgus.