Pandemija nesutrukdė „Žalgiriui“ ir Eurolygai toliau vykdyti socialinės veiklos

2021 m. gegužės 14 d. 18:23
Lrytas.lt
Daugiau nei pusę metų užsitęsęs karantinas visiškai sutrikdė ir neformaliojo ugdymo veiklas, kurios toli gražu ne visos perkeliamos į nuotolinius užsiėmimus. Dėl veiklos trūkumo turbūt labiausiai kenčia pažeidžiamiausia visuomenės dalis – vaikai, kurių tėvai turi ribotas galimybes sudaryti sąlygas nuotolinei veiklai.
Daugiau nuotraukų (3)
Su panašiomis problemomis susiduria ir Kauno „Žalgirio“ bei Eurolygos socialiniame projekte „One Team“ dalyvaujantys „Specialiosios olimpiados“ jaunuoliai, turintys intelekto vystymosi sutrikimų. Anksčiau jų energija būdavo nukreipiama į fizinį aktyvumą – nuolatinį ruošimąsi sporto varžyboms ir dalyvavimą jose, o dabar nelikę ir jų.
Tai buvo viena priežasčių, dėl kurių Kauno „Žalgiris“ perkėlė „One Team“ projektą į nuotolinę erdvę, nuosekliai, kiekvieną savaitę organizuojant virtualius sportinio pobūdžio ugdomuosius susitikimus.
Moderni konferencijų įranga – kokybiškiems susitikimams
Šį sezoną „One Team“ projektą finansuoja ne tik ilgametis partneris „Ramirent“, bet ir Sporto rėmimo fondas, kurio finansavimas sudarė galimybes kokybiškiems nuotoliniams užsiėmimams.
Būtent projektui skirtos lėšos leido įsigyti modernią konferencijų įrangą, kurios dėka „One Team“ treneris gali aiškiai ir kokybiškai nuotoliniu būdu tiksliai parodyti fizinius pratimus, tuo pat metu ekrane stebint, ar programos jaunimas gerai pratimus atlieka savo namuose.
„Gyvų susitikimų metu turėdavome galimybę pabendrauti, pamotyvuoti kiekvieną projekto dalyvį, pademonstruoti fizinius pratimus ir pataisyti, jei pratimą atlieka ne taip. Perėjimas prie nuotolinių užsiėmimų sukėlė, galima sakyti, šoką, nes supratome, kad neturint normalių sąlygų neišeina tinkamai parodyti pratimo, o tuo pačiu dar ir pamatyti, ar gerai jį atlieka – misija neįmanoma. Todėl sprendimas su nuotoline konferencijų įranga pakėlė užsiėmimų kokybę į visai kitą lygį“, – teigė nuotolinių užsiėmimus vedantis „One Team“ treneris ir Kauno „Žalgiris-2“ komandos vadovas Gediminas Navickas.
„One Team“ ambasadorių įsitraukimas
Didelę įtaką „One Team“ projekto dalyvių motyvacijai duoda ir žalgiriečių, projekto ambasadorių – Martino Geben ir Joffrey Lauvergne – apsilankymai nuotoliniuose užsiėmimuose.
„Šių metų programos ambasadoriai ypatingai įsitraukę į projekto veiklas. Ne tik mielai prisijungia į virtualius susitikimus, bet ir įsitraukia kartu su jaunuoliais žaisdami nuotolinius žaidimus, palaiko juos, iškrečia pokštų ir tikrai pagyvina susitikimus“, – džiaugėsi projekto koordinatorė Akvilė Dagilytė.
Ambasadoriai įsitraukė ir į Eurolygos gyvenimiškų įgūdžių programą. J.Lauvergne tapo ir vienu pagrindinių veidų, pristatančių tokius įgūdžius kaip motyvacija, pasitikėjimas savimi. Anksčiau abu žalgiriečiai yra atskleidę ir savo įkvepiančius pavyzdžius apie pagarbą.
Teigiamų pokyčių sukuria ir nuotolinės veiklos
Nors nuotoliniuose užsiėmimuose daug sunkiau įtraukti jaunuolius, lavinti jų komandinio darbo įgūdžius bei kitus gyvenimiškus įgūdžius, visgi net ir per atstumą vykdoma programa suteikia matomų pokyčių.
„Pastebėjau, kad po užsiėmimų kai kurie jaunuoliai tikrai stipriai pasikeitė – tapo drąsesni, nebijantys atsakomybės, išmoko išlaikyti motyvaciją, jei kažkas nepasiseka iš pirmo karto. Toliau dirbdama su projektą lankiusiais jaunuoliais vis rečiau girdžiu „aš nemoku“, „man neišeina“ ir vis dažniau matau, kad jie stengiasi tol, kol pavyksta ir negana to – motyvuoja ir kitus taip pat stengtis“, – apie pokyčius kalbėjo „Specialioji Olimpiada Lietuva“ atstovė Vaiva Abramavičiūtė.
Jaunuoliai po užsiėmimo buvo paprašyti įvardyti svarbiausius dalykus, kurių išmoko. Projekto dalyviai minėjo sporto ir mokslo svarbą gyvenime, taip pat, kaip svarbu nepasiduoti ir palaikyti draugiškus santykius su savo aplinkos žmonėmis, dirbti išvien, komandoje.
„Vykdant projektą svarbu, kad jaunimas ne tik gerai praleistų laiką tuo metu, neapleistų sporto, bet ir tai, kad projektas paliktų ilgalaikių pokyčių jų gyvenime. Po projekto apibendrinant pokytį ir jį iliustruojant konkrečiais pavyzdžiais – matosi tikrieji rezultatai, kurie įkvepia tęsti veiklą ir toliau, nesvarbu, ar susitinkant gyvai, ar per nuotolį. Tiesa, labai tikimės, kad kitas sezonas bus geresnis ir veiklas bus galima vykdyti jau susitikus gyvai“, – sakė A.Dagilytė.
Kauno „Žalgiris“ projektą vykdo jau aštuonerius metus, per kuriuos surengė beveik 200 užsiėmimų su apytiksliai 250 jaunuolių iš socialiai jautrių grupių. Jau ketvirtus metus iš eilės prie žalgiriečių veiklos „One Team“ projekte prisideda ir socialiai atsakinga įmonė „Ramirent“, o nuo 2020 metų projektas „One Team“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.