Pabėgo iš 4-osios vietos: „Lietkabelis“ laimėjo LKL reguliariojo sezono pabaigtuvių mūšį prieš „Rytą“

LKL čempionate pirmadienį paskutinėse regulariojo sezono rungtynėse Panevėžyje „Lietkabelis“ (23/13) po atkaklios kovos palaužė Vilniaus „Ryto“ (27/9) krepšininkus 85:79 (27:17, 17:25, 20:22, 21:15) ir pabėgo iš ketvirtosios vietos, o tai reiškia galimą šių komandų akistatą pusfinalyje.

„Lietkabelis“ po pergalės pakilo į trečiąją vietą.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

2021-05-10 17:58, atnaujinta 2021-05-10 22:08

Tuo metu neramiai šias rungtynes sekęs Utenos „Juventus“ (23/13) buvo nustumtas į 4-ąją pozciją ir tai šiai komandai žada galimą pusfinalio mūšį su su Kauno „Žalgiriu“.

Panevėžyje po trijų kėlinių rezultatas buvo lygus 64:64, tačiau likus pusantros minutės šeimininkai atitrūko (80:73) ir pasiekė trokštamą pergalę.

Ketvirtfinalyje „Lietkabelio“ lauks Klaipėdos „Neptūnas“, o „Juventus“ susitiks su Prienų „CBet“. Antras likęs Vilniaus „Rytas“ jau žinojo savo varžovus – jais tapo „Šiauliai“.

Rungtynių Panevėžyje pradžia šeimininkams buvo geresnė ir šie įgavo dviženklę persvarą (27:17), tačiau antrame kėlinyje „Rytas“ atsitiesė.

Andrew Goudelockas ėmėsi iniciatyvos, įsijungė Arnas Butkevičius ir Gytis Radzevičius, tad rezultatas tapo lygus – 40:40. Tik Gabrieliaus Maldūno ir Margirio Normanto dėka prieš ilgąją pertrauką panevėžiečiai turėjo nedidelę persvarą – 44:42.

Po pertraukos kova toliau išliko labai atkakli ir nė viena ekipa labiau neatitrūko.

Paskutiniame kėlinyje po Pauliaus Valinsko metimo „Lietkabelis“ įgavo 4 taškų persvarą (72:68), Erikas Venskus pataikė baudos metimą, tuo pačiu atsakė ir Dovis Bičkauskis (73:69).

Likus 4 minutėms aikštę paliko Martynas Echodas, susižeidęs kelį, o Ivanas Buva sumažino atsilikimą – 73:71. Jam dviem taškais atsakė „Lietkabelio“ kapitonas Vytenis Lipkevičius (75:71), o galiausiai reikšmingą atkarpą kūrė Džordže Gagičius su Pauliumi Valinsku – 80:73.

A.Goudelockas šovė iš toli (80:76), o D.Gagičius pataikė vieną baudą iš dviejų priartindamas prie pergalės „Lietkabelį“ (81:76).

G.Radzevičius dar buvo įžiebęs viltį vilniečiams (82:79), bet po minutės pertraukėlės likus 8 sek. V.Lipkevičius taškais su pražanga įtvirtino pergalę savo komandai.

„Žaidėme su atsidavimu, taip, kaip turi rungtyniauti Europos taurės klubas. Sezonas mums dar nesibaigia, prasideda atkrintamosios. Ten laukia „Neptūnas“, Janavičius, Mažeika, Gailius, Galdikas – jie turi daug patirties ir supranta, kad tai bus svarbiausia sezono dalis. Turime žaisti fiziškai, kontroliuoti kovą dėl kamuolių“, – apie būsimą seriją kalbėjo Nenadas Čanakas.

„Geros rungtynės, manau, žiūrovams patiko. Turėjome kitokiu kietumu įeiti į rungtynes, didžiąją dalį klaidų darėme antroje pusėje, rezultatą lėmė detalės. Svarbiausia, kad M.Echodo trauma nebūtų rimta. Žaidėme 7 rungtynes per 13 dienų – išlikti sveikiems buvo svarbiausia“, – kalbėjo Giedrius Žibėnas.

Rungtynių statistika

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 17, Vytenis Lipkevičius ir Margiris Normantas po 16, Gytis Masiulis 11, Džordže Gagičius 10 (9 atk. kam.), Marius Valinskas 9.

„Rytas“: Andrew Goudelockas 20, Mindaugas Girdžiūnas 14, Ivanas Buva 12 (9 atk. kam.), Gytis Radzevičius 11, Martynas Echodas 8.

Prieš rungtynes. Šeštadienį vykusiose LKL rungtynėse sostinės klubo strategas Giedrius Žibėnas tausojo savo lyderius, o „Rytas“ išvykoje 82:91 nusileido Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkams. Šioje dvikovoje Lietuvos vicečempionai vertėse be Andrew Goudelocko, Arno Butkevičiaus ir Martyno Echodo.

Paklaustas, ar treneris specialiai ilsino šiuos žaidėjus tam, kad jie būtų šviežesni prieš artėjančią dvikovą su „Lietkabeliu“, „Ryto“ strategas neigė šiuos žodžius.

„Varžovų nesirenkame, tokių žaidimų nežaidžiame. Šiandien davėme pailsėti žaidėjams, kurie paskutinėse rungtynėse žaidė daugiausiai minučių. Šioje dvikovoje išaušo metas juos pailsinti.

Mūsų tikslas – kuo geriau pasiruošti artėjančioms atkrintamosioms varžyboms. Nėra svarbu, su kuo žaisime atkrintamosiose varžybose, o į Panevėžį važiuosime tik laimėti“, – šeštadienį teigė G.Žibėnas.

Tuo metu praėjusią savaitę puikia proga įveikti Kauno „Žalgirį“ ir taip pakilti į trečiąją turnyrinės lentelės vietą nepasinaudojusio „Lietkabelio“ treneris N.Čanakas taip pat pridūrė, kad jam nėra svarbu, su kuo teks žaisti LKL atkrintamosiose varžybose.

„Apie tai šiuo metu negalvoju. Nežaidėme gerai iki tol, o dabar svarbiausia pajusti žaidimą, užbaigti reguliarųjį sezoną ir gerai pasirodyti ketvirtfinalyje“, – po dvikovos su „Žalgiriu“ samprotavo krepšinio specialistas iš Serbijos.