Ir Lietuvą drebinęs LaVaras Ballas įrodė, kad buvo teisus: gudrūs manevrai sūnui leido ir uždirbti, ir susikurti karjerą

2021 m. kovo 29 d. 21:28
Lrytas.lt
LaVaras Ballas prognozavo įvairiausius dalykus, tačiau galiausiai tik nedaugelis jų išsipildė. Vis dėlto reikia pripažinti, kad jauniausiajam sūnui sugalvoti planai buvo sėkmingi.
Daugiau nuotraukų (15)
Į Prienus viso krepšinio pasaulio dėmesį prieš keletą metų sutelkusi Ballų šeimyna ir šiemet nedingsta iš antraščių, tačiau šįkart – ne dėl skandalingų tėtušio LaVaro Ballo pareiškimų ar puikiais reitingais galėjusios pasigirti realybės šou laidos.
JAV vis garsiau pasigirstant kritikai dėl NCAA sukurtos studentų-sportininkų situacijos, „The Guardian“ visiems priminė, kaip net ir pačiam Michaelui Jordanui iššūkį metęs LaVaras atrado būdą išvengti neapmokamo gyvenimo žabangų.
„Kaip Lavaras ir LaMelo Ballai pergudravo studentų-sportininkų industriją“, – taip pavadintame „The Guardian“ žurnalisto Andre Lawrence'o straipsnyje žvilgsnis krypsta į gudrius šeimynos manevrus, kuri nenorėjo, jog NCAA jų vaikai žaistų negaudami jokio atlygio.
Garsioji NCAA studento-sportininko taisyklė draudžia jaunimui gauti bet kokį su sporto veikla susijusį atlygį – iš programos juos išmesti galima netgi už menkiausios dovanos priėmimą, nors NCAA vien iš amerikietiškojo futbolo ar krepšinio dvikovų uždirba milžiniškas sumas.
LaMelo efektas
LaVaras Ballas išties per ilgą laiką yra prognozavęs daugybę įvairiausių dalykų, tačiau išsipildė tik nedaugelis. Tačiau sunku paneigti, kad jo planai jaunausiam sūnui LaMelo nepavyko, rašoma tekste.
Prieš kelias savaites, vykstant chaotiškoms NCAA „kovo beprotybės“ turnyro kovoms, NBA sulaukė prastų žinių – įspūdingai rungtyniaujantis „Charlotte Hornets“ įžaidėjas LaMelo patyrė riešo lūžį ir iš rikiuotės iškrito visai likusiai sezono daliai.
Trečiuoju šaukimu praėjusių metų NBA naujokų biržoje pakviestas L.Ballas buvo viena įdomiausių ir skambiausių šio sezono istorijų.
Vos per 20 rungtynių savo efektingų perdavimų pagalba naujokas tapo startinio penketo žaidėju. Jis taip pat tapo pirmuoju NBA žaidėju, kuris iki Visų žvaigždžių pertraukos tarp visų pirmamečių pirmavo pagal renkamus taškus, atkovotus ir perimtus kamuolius bei rezultatyvius perdavimus.
Būdamas vos 19 metų įžaidėjas vasario mėnesį rinko po 19,5 taško, 5,8 atk. kam., 6,2 rez. perd. bei po 1,7 perimto kamuolio.
L.Ballo pasirodymas ne tik išskyrė jaunąjį žaidėją, kaip vieną geriausių savo pozicijos krepšininkų, bet ir padarė „Hornets“ atkrintamųjų pretendente – tai ko klubui nepavyko pasiekti jau ne vienerius metus.
Ir vis dėlto šią pasaką sugriovė rungtynėse su „Los Angeles Clippers“ patirta jaunojo įžaidėjo trauma.
Išgarsino Prienus ir patraukė svajonės medžioti į Australiją
Žvelgiant į šią sėkmės istoriją iš toliau sunku patikėti, kad jau praėjo 6 metai nuo tada, kai mes susipažinome su LaVaru Ballu – šiurkščiu, daug šaukiančiu ir viską hiperbolizuojančiu trijų talentingų vaikų tėvu. Kai L.Ballas pirmą kartą viešai pristatė savo didįjį planą, kuriame jis teigė, kad visus tris savo sūnus – Lonzo, LiAngelo ir LaMelo – pavers NBA žaidėjais bei aplink juos sukurs populiarų aprangos prekinį ženklą.
Sirgaliai ir žiniasklaida juokėsi iš tokių LaVaro kalbų. Ypač, kai tėvas žengė dar vieną žingsnį ir pareiškė, jog visi trys sūnūs privalo žaisti „Los Angeles Lakers“, o jo sukurtas „Big Baller Brand“ prekinis ženklas taps populiaresnis nei tokie sportinės aprangos gigantai kaip „Nike“ ir „Adidas“.
Galiausi vyriausiasis sūnus Lonzo buvo pašauktas „Lakers“ antruoju šaukimu 2017-ųjų NBA naujokų biržoje, o LiAngelo pasitraukė iš UCLA universiteto.
Tai reiškė, kad visos akys nukrypo į jaunėlį.
„Chino Hills“ vidurinėje mokykloje LaMelo žaidimas neabejotinai buvo išskirtinis. Tačiau komandos treneriui nepatiko jaunėlio savanaudiškumas, nors šis ir turėjo panašų, bet ne tokį taiklų, metiką kaip Stephenas Curry.
Netrukus LaVaro pasamdytas naujas LaMelo agentas pasiūlė nutraukti paauglio įsipareigojimus UCLA universitetui. Būtent po šio ėjimo netikėtai Lietuvą sudrebino žinia – visa neįtikėtinai populiari skandalingoji šeimyna susitarė su Prienų krepšinio klubu, kad čia jie ne tik žais, bet ir filmuos savo realybės šou.
Į Prienus patraukė ir JAV sporto žiniasklaidos giganto ESPN žurnalistas, krepšinio pasaulio akys sekė kiekvieną Ballų šeimynos veiksmą, o Virginijaus Šeškaus treniruotoje komandoje žaidė du Ballų vaikai, kuriems patarimus nuo aikštės krašto kartais dalindavo ir karštakošiškumu garsėjantis LaVaras.
Lietuvoje kartu su broliu LiAngelo LaMelo pradėjo savo profesionalo karjerą. Tuometinėje Prienų „Vytauto“ ekipoje 16-metis pelnydavo 6,5 taško, atkovodavo 1,1 kamuolio ir atlikdavo 2,4 rezultatyvaus perdavimo.
Su visa Ballų šeimyna į Prienus atvyko ir skandalai, ne visada buvo piešiamas gražus Lietuvos vaizdas, o V.Šeškus vėliau prisipažino, kad jautė didelę įtampą. Krepšinio specialistai skeptiškai žvelgė į itin savanaudiškai žaidusį LaMelo, nors pabrėždavo, kad potencialo šis turi.
Bet sezono Ballai Prienuose neužbaigė – tai buvo tik laikina stotelė, ieškant geresnių spredimų, tad netrukui visas karanavinas paskelbė, kad išvyksta.
Kitą sezoną Ballai pasirodė Australijos krepšinio lygoje (NBL). LaMelo vilkėjo „Illawarra Hawks“ marškinėlius, rinko po 17 taškų, 7,4 atkovotų kamuolių ir 6,8 rezultatyvių perdavimų.
Pasirodymai šiose lygose jaunuoliui lėmė didelį NBA skautų dėmesį ir aukštą šaukimą naujokų biržoje.
Išmoko to, kai NCAA pasiūlyti negalėjo
Vis dėlto, toks kelias potencialiam NBA žaidėjui nėra įprastas. Tradiciškai į NBA taip prasimuša krepšininkai iš Europos, kurie turi profesionalias sutartis ir atvyksta nežaidę NCAA. Amerikiečių jaunuoliams tradicinis kelias – per NCAA, kur, žinoma, visuomet galima išvysti ir lietuviškų pavardžių.
Tad šioje vietoje LaVarui reikia suteikti dalį nuopelnų. Jis buvo teisus, kai kalbėjo apie savo šeimos talentą. Jis tiksliai numatė, kokią naudą gaus jo perspektyviausias sūnus, jeigu galės žaisti su suaugusiais ir tuo pačiu metu dar uždirbs pinigus.
Vietoj žaidimo elementariose NCAA komandų schemose LaMelo rungtyniavo su skirtingo tipo krepšininkais, matė skirtingus trenerius ir tapo puikiu kamuolių paskirstytoju bei stabiliu metiku.
Jeigu LaMelo būtų savo karjerą kreipęs per NCAA ir šiemet dar būtų kovojęs studentų gretose bei irgi susilaužęs riešą, jo istorija būtų visai kitokia. Dabar kalbėtume, kaip jis gali netekti aukšto NBA naujokų biržos šaukimo ir prarasti milijonus JAV dolerių.
Toks netradicinis, bet labai veiksmingas LaMelo kelias į NBA gali tapti įkvėpimo šaltiniu ir kitiems būsimiems talentams. NCAA mokykla ir toliau išliks populiariausia, tačiau lygos taisyklė neleisti užsidirbti sulaukia vis daugiau kritikos.
Ir L.Ballo sėkmė – ne vienintelis kelio į NBA pavyzdys.
NCAA apeina ir daugiau krepšininkų
Šiuo metu „Oklahoma City Thunder“ komandoje žaidžiantis Dariusas Bazley atsisakė žaisti Sirakūzų universitete, nes gavo pasiūlymą dirbti su avalynės ir drabužių prekės ženklu „New Balance“. Jis patraukė iškart į NBA plėtojimosi lygą.
Po sėkmingo pasirodymo D.Bazley buvo pašauktas 2019 metų NBA naujokų biržoje. R.J. Hamptonas, pašauktas toje pačioje biržoje, kaip LaMelo, taip pat prieš tai žaidė NBL.
Po dviejų sezonų Australijoje dabartinis „Magic“ atstovas buvo pašauktas 24-uoju šaukimu.
Jauniesiems talentams atsiranda galimybė rinktis – žaisti NCAA negaunant jokių pajamų ir traumos atveju rizikuoti savo ateitimi arba išvykti į Europą, Kiniją ar Australiją ir ten žaisti už pinigus, kurie gali sukurti saugumą jų karjeroje.
Taigi, tikrai ne visos LaVaro pranašystės išsipildė – Lonzo tikrai nėra geresnis krepšininkas nei Magicas Johnsonas, LiAngelo negalėjo rasti sau vietos net G-Lygoje, o „Big Baller Brand“ prekinis ženklas šiuo metu sunkiai suduria galą s galu. Beje, nevalia pamiršti ir nepagarbaus LaVaro elgesio su moterimis žurnalistėmis.
Šių dalykų užmiršti nevalia, tačiau esame priversti nuimti kepurę prieš gebėjimą sukurti ilgalaikį planą savo talentingiausiam sūnui.
LaMelo kelias iki NBA atrodė ilgas ir net kartais absurdiškas, tačiau pirmąjį sezoną pajėgiausioje krepšinio lygoje pasaulyje žaidžiantis krepšininkas dabar turi užtikrintą pagrindą po kojomis ir išvengė tos rizikos NCAA, kur užtenka vieno suklupimo ir tu gali likti be nieko.
LaVaras Ballas^InstantNBA
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.