Tragiškas „Žalgirio“ vakaras Stambule: blėsta viltys žaisti Eurolygos atkrintamosiose

2021 m. kovo 18 d. 19:04
Video
Kauno „Žalgirio“ komandos viltys siekti kelialapio į atkrintamąsias Eurolygos kovas žlunga po dviejų iš eilės išvykų į Turkiją. Praėjusią savaitę skaudžiai kritę nuo Stambulo „Anadolu Efes“ 62:89, ketvirtadienį žalgiriečiai kovojo su kita šio miesto komanda „Fenerbahce“ ir taip pat buvo be gailesčio sudaužyti 61:84 (18:28, 8:17, 20:21, 15:18). Tad net ir laimėję likusius keturis turnyro mačus žalgiriečiai turi visiškai miglotus šansus gauti kelialapį į kitą Eurolygos etapą.
Daugiau nuotraukų (6)
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienį žaidė vienas svarbiausių sezono rungtynių turnyre. Lietuvos čempionai Eurolygos 30-ajame ture varžovų arenoje bandė atsilaikyti prieš Stambulo „Fenerbahce“ komandą, kurią bandė išstumti iš pirmojo aštuoneto.
Tačiau viltis pasigrumti dėl pergalės Turkijos klubas labai greitai numarino. Maža to – turkai siekė atsirevanšuoti Kauno ekipai už pažeminimą Lietuvoje, kai jie nusileido 62:99. Tačiau bent šis dalykas šeimininkams nepavyko.
Nors per pirmąsias kelias minutes ekipos žaidė lygiai, o žalgiriečiai net pirmavo 7:2, vos tik pradėjo pataikyti pagrindinis Stambulo lyderis Nando De Colo ir po krepšiu karaliauti nutarė Janas Vesely, vaizdas aikštėje pasikeitė.
„Fenerbahce“ labai greitai perėmė iniciatyvą ir baigiantis pirma kėliniui įgijo dviženklę persvarą 28:18.
Po pertraukos kauniečiai suskubo tirpdyti skirtumą ir jis tapo 26:32, tačiau po to sustojo, o per keturias minutes spurtavę šeimininkai 13:0 ilsėtis išėjo pirmaudami 45:26.
Nieko netikėto neįvyko ir po didžiosios pertraukos – nors dažniausiai kauniečiai trečiąjį kėlinį sužaidžia galingai, turkai kovojo įspūdingai ir įpusėjus kėliniui susikrovė ir dvidešimties taškų persvarą – 36:56.
Baigiantis trečiam kėliniui skirtumas pašoko dar iki 25 taškų – 66:41.
Ketvirtame kėlinyje kauniečių treneris Martinas Schilleris jau nustojo kovoti, į aikštę įleido jaunuosius žaidėjus ir komandas skyrė 30 taškų – 76:46.
„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 12, Thomasas Walkupas 11 (3/5 tritaškiai), Marius Grigonis 10 (1/6 tritaškiai, 8 rez. perd.), Rokas Jokubaitis 8 (2/5 tritaškiai), Joffrey Lauvergne'as 6, Nigelis Hayesas 5, Augustine'as Rubitas 4, Paulius Jankūnas 3, Martinas Gebenas 2.
„Fenerbahce“: Janas Vesely 21 (9/10 dvitaškiai, 10 atk. kam., 32 naud. bal.), Nando De Colo 16 (6 rez. perd.), Dyshawnas Pierre'as 12, Marko Guduričius 9.
Rungtynių statistika:
Stambulo „Fenerbahce“ – Kauno „Žalgiris“
Dvitaškiai: 23/38 (60,5 proc.) – 16/32 (50 proc.)
Tritaškiai: 10/18 (55,6 proc.) – 7/28 (25 proc.)
Baudų metimai: 8/12 (66,7 proc.) – 8/13 (61,5 proc.)
Atkovoti kamuoliai (puolime): 38 (9) – 22 (7)
Rezultatyvūs perdavimai: 23 – 16
Klaidos: 11 – 7
Perimti kamuoliai: 5 – 7
Blokai: 2 – 0
Pražangos: 16 – 18
Naudingumas: 116 – 53

„Fenerbahce“ tęsia įspūdingą pergalingą žygį Eurolygoje – turkai laimėjo jau 13 mačų per pastarąsias 15 akistatų.
Pralaimėjimas Stambule „Žalgirį“ nustūmė į dar gilesnę duobę, tačiau aišku, jog žemiau 11 vietos kauniečiai nenukrito.
Vis dėlto „Valencia“ ekipos pergalė prieš Sankt Peterburgo „Zenit“ ekipą itin sukomplikavo kauniečių šansus bent siekti aštumtosios vietos, nes dabar iš nugaros išnirę ispanai dabar turi jau 16 laimėjimų.
„Žalgiris“ dar žais ketverias Eurolygos rungtynes: po savaitės – namie su „Maccabi“. Kovo ir balandžio sandūroje vyks paskutinė šio reguliariojo sezono dviguba savaitė. Per ją „Žalgiris“ susitiks su abiem Vokietijos komandomis: namie su ALBA ir svečiuose su „Bayern“.
Kauno krepšininkai reguliarųjį sezoną baigs balandžio 8 dieną rungtynėmis namie su „Panathinaikos“.
Paskutiniųjų turų tvarkaraštis „Žalgiriui“ nėra sudėtingas.
Kauno komanda net trejas rungtynes žais su apatiniame lentelės trečdalyje esančiomis komandomis, kurių viltys patekti į ketvirtfinalį arba jau išgaravo, arba tikriausiai bus išgaravusios tuo metu, kai su jomis grumsis Kauno krepšininkai.
Kitą vertus, ir Kauno ekipa turi mažus šansus prasibrauti į kitą etapą.