Į išrinktųjų burbulą lietuvis jau atskrido, bet jo tėvai dėl pandemijos keliauti šįkart negalėjo.
„Aišku, kad norėjau patekti į Visų žvaigždžių rinktinę, bet žinojau, jog šiemet išrinktas galėjo būti bet kas kitas“, – „Lietuvos rytui“ sakė 24 metų 211 cm ūgio D.Sabonis.
Kažkiek nusivylęs, bet nenustebęs – tokia buvo jo reakcija, kai pradžioje paskelbus Visų žvaigždžių komandų sudėtis savo pavardės nepamatė.
Tuo metu net legendinis Shaquille’as O’Nealas televizijos eteryje JAV apgailestavo, kad jaučiasi nesmagiai dėl „baby Sabonio“, kaip jis vadina savo buvusio varžovo Arvydo Sabonio sūnų.
Tada Domantas nutarė per penkių dienų pertrauką nuskristi pas savo sužadėtinę Shashaną į Los Andželą ir pailsėti po alinančio rungtynių maratono: „Indianoje labai šalta, norėjau būti ten, kur saulė.“
Tačiau kai netrukus paaiškėjo, kad dėl traumos iškritus K.Durantui paskutinė vieta tarp žvaigždžių atiteko jam, D.Sabonis negalėjo nuliūsti.
Patekti tarp 24 ryškiausių NBA žaidėjų yra toks pasiekimas, kurio vertę supranta kiekvienas, svajojantis tapti krepšininku.
Lietuviams durys į šį elitinį vakarėlį atsiveria labai retai. Be D.Sabonio, į išrinktųjų klubą buvo priimtas tik Žydrūnas Ilgauskas, bet tai buvo jau seniai – 2003 ir 2005 metais.
D.Sabonio tėvas A.Sabonis nė karto nebuvo išrinktas tarp Visų žvaigždžių.
Tik į naujokų rungtynes 1996-aisiais, kai buvo vyriausias, 31 metų debiutantas aikštėje. Apie tą vakarą San Antonijuje savo sūnui jis papasakojo tiek, kad jo tikslas rungtynėse buvo „saboniškas“ – žaisti kuo mažiau.
Domantas juokėsi prisiminęs šį tėvo pasakojimą. Kai jis pats pateko į naujokų rungtynes NBA debiuto sezoną 2017-aisiais, jam norėjosi aikštėje būti kuo daugiau. Bet šįmet ir jam nesinori plėšytis.
„Praėjusiais metais tikslas gal buvo žaisti kuo daugiau, bet šiemet – kuo mažiau, – juokėsi D.Sabonis. – Nes antroje NBA sezono dalyje tvarkaraštis labai sunkus, žaidžiame kas antrą dieną.
Įkišo net 39 ar 40 rungtynių per du mėnesius – žaisime ir skraidysime, bus sunkiau nei pirmą sezono pusę.“
Tokio tempo NBA žaidėjai dar niekada nebuvo patyrę. Dėl pandemijos sutrumpėjus sezonui lyga pasistengė, kad rungtynių būtų sužaista kaip įmanoma daugiau.
„Kita vertus, tai gerai, nes mažiau treniruočių“, – juokėsi D.Sabonis.
Iš tiesų treniruotis šiemet komandos laiko turi minimaliai. Kartais treniruotės iš viso neįvyksta dėl vienos pandemijos eros ypatybės – koronaviruso testų.
NBA savo žaidėjus tikrina du kartus per dieną.
Ir taip kasdien. Jei ryte atvykus į areną testų rezultatai vėluoja, treniruotė gali būti atšaukta, nes be neigiamo tos dienos testo nė vienas žaidėjas į salę neįleidžiamas. Yra buvę atšauktų treniruočių ir dėl teigiamų testų komandoje.
„Mus testuoja dukart per dieną: ir ryte, ir po pietų, apie penktą valandą.
Bet būna, kad sekmadieniais rungtynės vyksta vidury dienos, antrą ar trečią valandą, tuomet turime važiuoti testuotis vidurnaktį“, – pasakojo D.Sabonis.
Dėl tokio maratono krepšininkai jaučia nuovargį kaip niekada anksčiau.
Vis dėlto D.Sabonio žaidime tai atsispindi retai, nors aikštėje jis vidutiniškai praleidžia net 36,4 min. Jo pelnomų taškų vidurkis – 21,2 – yra geriausias per penkerių metų NBA karjerą. Jis atkovoja 11,3 kamuolio, atlieka 5,9 rezultatyvaus perdavimo.
Tikromis NBA žvaigždėmis tampa tik tie, kurie rodo aukštą lygį diena po dienos ir metai po metų, tad D.Sabonio žvaigždė kasmet kyla vis aukščiau.
Sekmadienį Atlantoje jis dalyvaus ne tik rungtynėse tarp LeBrono Jameso ir Kevino Duranto sudarytų komandų, bet, kaip ir pernai, ir įgūdžių konkurse.
– Domantai, galėjote pailsėti per Visų žvaigždžių rungtynių pertrauką, bet galiausiai patekote į rinktinę iš atsarginių sąrašo. Koks buvo jausmas pradžioje nepatekus, o paskui vis dėlto išrinktam tarp žvaigždžių? – „Lietuvos rytas“ paklausė krepšininko.
– Aišku, kad norėjau patekti, bet žinojau, jog šiais metais Rytų konferencijoje visi labai lygūs. Visas komandas lentelėje skiria viena ar pusė pergalės. Žinojau, kad išrinktas galėjo būti bet kas, nes visi labai gerai žaidžia. Buvo, kaip buvo.
O paskui jau planavau atostogas penkioms dienoms, bet paskambino iš NBA, sako, turi važiuoti į Atlantą. Visi planai pasibaigė.
Turėjau važiuoti į Atlantą. (Šypsosi.)
– Daug NBA žvaigždžių tiesiai šviesiai pasakė nemanantys, kad rengti Visų žvaigždžių rungtynes per pandemiją yra gera mintis. Ką manote apie tai?
– NBA žino, ką daro. Aišku, kad šios varžybos labai populiarios, kasmet visas pasaulis žiūri, daug sirgalių laukia.
Gal kaip tik gerai, kad per pandemiją žmonės žiūrėtų ir džiaugtųsi, kaip tarpusavyje žaidžia patys geriausi.
Žinau, kad NBA viską daro teisingai, nuolat atlieka koronaviruso testus. Atlantoje bus burbulas, tad manau, kad viskas bus gerai.
– Kadaise sakėte, kad būdamas mažas žiūrėdavote visas NBA žvaigždžių rungtynes. Ką labiausiai atsimenate iš vaikystės?
– Prisimenu, kad visada su broliais ir draugais laukdavome iki antros ar trečios valandos ryto, kad pažiūrėtume tas rungtynes, dėjimo ir tritaškių konkursus.
Laukdavome, laukdavome, o kai likdavo dvidešimt minučių, užmigdavome ir nieko nepamatydavome. Paskui žiūrėdavome tik ištraukas. (Juokiasi.)
– O dabar su kokiomis žvaigždėmis smagiausia pabūti vienoje komandoje, o ne žaisti kaip su varžovais?
– Su visomis! Pernai viskas buvo taip įspūdinga: dairausi aplinkui, o ten visi geriausi: LeBronas (Jamesas), AD (Anthony Davisas), Russellas (Russellas Westbrookas).
Visi žvengia, džiaugiasi, kalbuosi su visais... Buvo labai gera patirtis.
– Pernai į Visų žvaigždžių rungtynes Čikagoje buvo atskridusi visa šeima – ir tėvai, ir broliai, sesė. Šiemet į renginį pateks tūkstantis kviestinių svečių. Ar šeima bus tarp jų?
– Šiemet tėvai, aišku, negalės būti. Bet bus sesuo, tai truputį šeimos bus.
– Šį sezoną žaidžiate geriausią krepšinį gal net visų NBA lietuvių istorijoje: trys trigubi dviženkliai, net 24 dvigubi dviženkliai. Tokie skaičiai tapo įprasti. Kas lemia tokį gerą pasirodymą?
– Komandos draugai. Kiekvienose rungtynėse treneris man piešia derinius, komandos draugai bando perduoti kamuolį gerose pozicijose, o aš – pabaigti atakas. Be jų nieko negalėčiau.
Žaidžiame komandinį krepšinį, visiems žaidėjams tai geriausias karjeros sezonas.
Trenerio sukurta nauja sistema gerai veikia, tad bandome ta proga pasinaudoti.
– Bet nepamirškime, kad iki šio sezono dėl traumų visiškai nerungtyniavote devynis mėnesius. Ar pats tikėjotės tokio gero sezono po ilgos pertraukos?
– Kiekvieną vasarą dirbdamas bandau gerinti savo žaidimą.
Man pirmiausia reikėjo išsigydyti traumą, o tada po truputį pradėti dirbti.
Žinojau, kad šiemet komandoje turėsiu didesnį vaidmenį, kad būsiu lyderis kartu su Malcolmu Brogdonu. Bandžiau pagerinti žaidimą visais požiūriais.
– „Pacers“ komanda pastaruoju metu buvo nedidelėje duobėje, tačiau kol kas laikosi aukštai ir norėtų patekti į Rytų konferencijos finalą. Tačiau tai reikštų, kad negalėsite atstovauti Lietuvai olimpiniame atrankos turnyre, kuris vyks nuo birželio 29 dienos.
Ar yra vasaros planuose rinktinė ir olimpinės žaidynės?
– Rinktinė, žinoma, yra. Noriu žaisti atrankoje ir patekti į olimpiadą. Bet tai priklauso nuo NBA sezono, nuo to, kaip mes žaisime toliau.
Aišku, kad noriu su Indianos komanda eiti toli, bet noriu žaisti ir su rinktine.
Jonui Valančiūnui situacija tokia pat. Matysime, kaip viskas bus.
Krepšininko planuose – vestuvės
D.Sabonis rengiasi sukurti šeimą su buvusia šokėja 28-erių Shashana Rosen. Pora socialiniuose tinkluose dalijasi kadrais, kaip ruošiasi vestuvėms. Vienoje nuotraukų Shashanai rinktis suknelę padeda D.Sabonio sesuo Aušrinė.
„Kad ir kur tu eitum, eisiu ir aš“, – romantiškus žodžius mylimajai skyrė D.Sabonis. „Mano gyvenimas“, – ispaniškai jam atrašė moteris.
Pora apie sužadėtuves paskelbė praėjusių metų vasaros pabaigoje. Rugsėjį D.Sabonis su būsimąja žmona lankėsi Lietuvoje ir aplankė gražiausias šalies vietas. Šiemet sausį mylimieji ilsėjosi Havajuose.
Shashana – šokių studijos „The Movement“ įkūrėja, anksčiau ji buvo krepšinio komandos „Lakers“ palaikymo šokėja.
NBA renginys truks kelias valandas
NBA Visų žvaigždžių šventė vyks Atlantos „State Farm“ arenoje sekmadienį, kovo 7 d., bet Lietuvoje bus jau po vidurnakčio – kovo 8-oji.
1 val. 30 min. prasidės įgūdžių konkursas, kuriame dalyvaus D.Sabonis. Po jo vyks snaiperių tritaškių konkursas. 3 val. prasidės Visų žvaigždžių rungtynės, o didžiosios pertraukos metu vyks Oro karaliaus dėjimo konkursas.
Tarpusavyje varžysis LeBrono komanda ir Duranto komanda, į kurias žaidėjus suskirstė kapitonai LeBronas Jamesas („Los Angeles Lakers“) ir Kevinas Durantas („Brooklyn Nets“). Komandos kovos dėl pergalės kiekviename ketvirtyje, tai reiškia, kad kiekvienas ketvirtis prasidės rezultatu 0:0.
Ketvirtajame kėlinyje laikas nebus skaičiuojamas, o nugalėtoja bus skelbiama komanda, pirmoji surinkusi tam tikrą skaičių taškų. Ji bus nustatoma paėmus po trijų kėlinių pirmaujančios komandos taškų sumą ir prie jos pridėjus 24 taškus. Tai – NBA legendos Kobe Bryanto marškinėlių numeris.
Lietuvoje NBA Visų žvaigždžių rungtynes ir konkursus transliuos „TV3 Sport“ televizija, o internetu – „Go3“ platforma.
Įgūdžių konkurso dalyviai. Domantas Sabonis („Indiana Pacers“), Luka Dončičius („Dallas Mavericks“), Chrisas Paulas („Phoenix Suns“), Nikola Vučevičius („Orlando Magic“), Julius Randle’as („New York Knicks“) ir Robertas Covingtonas („Portland Trail Blazers“).
Snaiperių konkurso dalyviai. Stephenas Curry („Golden State Warriors“), Donovanas Mitchellas („Utah Jazz“), Jaysonas Tatumas („Boston Celtics“), Jaylenas Brownas („Boston Celtics“), Mike'as Conley („Utah Jazz“),ir Zachas LaVine’as („Chicago Bulls“).
Oro karaliaus konkurso dalyviai. Obi Toppinas („New York Knicks“), Cassius Stanley („Indiana Pacers“) ir Anfernee Simmonsas („Portland Trail Blazers“).