Buvęs krepšininkas atskleidė, kad didžiulį kultūrinį šoką patyrė pirmąkart nuvykęs į JAV – tai buvo 1993 metais.
„Pirmą kartą savo šalį palikau būdamas septyniolikos. Vaikiui iš Sovietų Sąjungos išvykti į JAV buvo lyg pereiti iš juodos spalvos į baltą, – pasakojo Š.Jasikevičius. – Man tai buvo daug pareikalavęs prisitaikymas. Pirmieji trys keturi mėnesiai buvo tikras šokas: kita kultūra, maistas, papročiai ir situacijos.“
Š.Jasikevičius prisipažino, kad dar didesnės kliūtys buvo kalba ir rasizmo apraiškos.
„Tuomet jau neblogai kalbėjau angliškai, bet reikėjo susidurti su žargonu. Teko bendrauti su vietiniais juodaodžiais žaidėjais, kurių situacijos tuo metu aš nesupratau. Aš nieko nesupratau apie jų pasaulį, smurto aplinką ir rasizmą, su kuriuo jie susiduria.
Prieš atvykdamas į JAV aš išvis nieko nežinojau apie rasizmą. Tai buvo tikrai šokiruojanti pradžia Amerikoje“, – teigė Š.Jasikevičius.
Pasakodamas apie dabartinį savo darbą „Barcelona“ strategas atskleidė, kad Amerikoje įgyta patirtis daro įtaką jo sprendimams.
„Man kaip treneriui labai svarbu komandoje neturėti žaidėjų, kurie pirmąkart atvyksta iš Amerikos į Europą. Manau, kad jie patiria didžiulį kultūrinį šoką. Buvo atvejų, kai pirmaisiais metais tokius žaidėjus tik bandai suprasti ir įsijausti į jų padėtį.
Kai aš pirmą kartą atvykau į JAV, man irgi buvo šokas, todėl suprantama, kad tas pats ištinka ir amerikiečius, kurie pirmąkart atvyksta į Europą.
Tada stengiesi jiems padėti, kad suprastų, kas ir kaip vyksta Europoje. Tai nelengva, bet tikri profesionalai prisitaiko“, – sakė Š.Jasikevičius.
Eurolygos filme savo patirtimi dalijasi užsienyje atsidūrę krepšininkai ir treneriai – Kyle'as Hinesas, Nickas Calathes, Alexas Abrinesas, Dimitris Itoudis ir kiti.