Vilniaus „Ryto“ sirgaliai sekmadienį griausmingai pasitiko savo komandos žaidėjus. Prieš rungtynes „B tribūna“ surengė tokį šou, kuris krepšininkams suteikė papildomos motyvacijos dar prieš mūšį aikštėje, tačiau tik didelio noro „Rytui“ vis dėlto neužteko. Keli esminiai Kauno „Žalgirio“ trenerio Martino Schillerio manevrai antroje mačo dalyje palaužė visas vilniečių ambicijas – 84:72.

Kai didelio „Ryto“ noro neužtenka: M. Schillerio manevrai, užtildę vilniečių ambicijas.<br> LKL/R.Danisevičiaus nuotr.
Vilniuje geresni ir vėl buvo kauniečiai.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (28)

Oct 26, 2020, 6:08 PM, atnaujinta Oct 26, 2020, 6:09 PM

4376 aistruoliai gyvai stebėjo pirmąjį šio sezono Lietuvos krepšinio lygos derbį. Tiesa, šįkart šeimininkai turėjo akivaizdžią sirgalių persvarą, nors anksčiau net ir Vilniuje žalgiriečiai sulaukdavo panašaus sirgalių palaikymo.

Rungtynių metu įtampa tvyrojo ne tik už aikštės ribų, bet ir joje. Pačioje rungtynių pabaigoje žalgirietis Thomasas Walkupas grubiai stabdė Mindaugą Girdžiūną, o po šio epizodo amerikiečiui į atlapus kibo „Ryto“ gynėjas Dovis Bičkauskis.

Žalgiriečio ironiška šypsena turėjo suerzinti net ir ramiausius „Ryto“ sirgalius.

Donaldo Kairio auklėtiniai spinduliavo noru pagaliau pasipriešinti „Žalgiriui“, tačiau meistriškumo skirtumas buvo akivaizdus. Antroje mačo dalyje prabudęs „Žalgiris“ sostinės žaidėjams dar kartą pademonstravo, kad ir šį sezoną kėsintis į LKL titulą jiems bus velniškai sunku.

Emocingas rungtynių startas

Arnas Butkevičius kalą kamuolį iš viršaus, Kristjanas Kitsingas smeigia du tolimus metimus, o „Rytas“ skrajoja padebesiais. 10:0 spurtavę sostinės krepšininkai rodė akivaizdžiai didesnį norą ir užsivedimą nei jų varžovai.

Maža to, kėlinio viduryje „Rytas“ susikrovė net 15 taškų (22:7) pranašumą, pasiųsdamas „Žalgirį“ į lengvą nokdauną. Tiesa, svečiai atsakė taikliais tolimais metimais, taip neleisdami įsibėgėti varžovams.

Puikiai rungtynes pradėję šeimininkai po truputėlį ėmė mažinti apsukas. Tam įtakos turėjo ir gana trumpas atsarginių žaidėjų suolas, ant kurio trūko traumuoto Martyno Echodo ir naujoko Maurice'o Ndouro. Negana to, aikštėje net nepasirodė registruoti Lukas Uleckas ir Augustas Marčiulionis.

„Žalgiris“ ėmė vytis varžovus, nors „Rytas“ į didžiąją pertrauką ir išėjo turėdamas 8 taškų pranašumą – 42:34.

Netikėti M.Schillerio manevrai

Ilgąją pertrauką žalgiriečiai išnaudojo efektyviai, o trenerių štabas priėmė esminius pokyčius. Trečiąjį kėlinį „Žalgirio“ penketuke pradėjo Lukas Lekavičius ir Augustine'as Rubitas, kurie pakeitė Th.Walkupą ir Joffrey Lauvergne'ą, rungtynes pradėjusius starto penketuke.

„Džiugu, kad laimėjome, o šis sprendimas pasiteisino. Jie gerai žaidė pirmoje mačo dalyje, jautėme, kad šie žaidėjai turi pradėti antrąją mačo dalį“, – sprendimą po mačo komentavo 38-erių M.Schilleris.

Tai davė teigiamą postūmį, o L.Lekavičius ir A.Rubitas buvo vieni rezultatyviausių „Žalgirio“ mačo žaidėjų. 26-erių 182 cm ūgio L.Lekavičius mače pelnė 12 taškų, tiek pat pridėjo ir 31-erių 203 cm ūgio amerikietis.

Pastarasis puikiai išnaudojo komandos draugų jam suteiktus šansus, kuomet sėkmingai pataikė metimus iš vidutinio nuotolio.

M.Schilleris iki šiol retai keisdavo startinio penketo sudėtį, tačiau šįkart jo sprendimas buvo tikslus ir savalaikis.

Dar iki trečiojo kėlinio vidurio „Žalgiris“ perėmė iniciatyvą (49:48), o likusi rungtynių dalis niekam abejonių nebekėlė.

„Žalgiris“ pakeitė gynybos sistemą, kuri supančiojo bet kokius „Ryto“ puolimo veiksmus. Kauniečiai ėmė keistis ginamaisiais, sostinės žaidėjai bandė žaisti vienas prieš vienas, tačiau dažniausiai užstrigdavo ir išnaudodavo leistiną atakos laiką.

„Kiečiau pradėjo gintis, vertė mus klysti. Blogiausia, kad mūsų veiksmuose atsirado abejonės, tai mes akcentavome prieš mačą. Abejonių neturėjo būti. Reikėjo agresyviau atakuoti, reikėjo uždirbti daugiau varžovų pražangų, tą puikiai išnaudojo „Žalgiris“, – varžovų gynybos pokyčius aiškino D.Kairys.

Puikiai pasirodė „Žalgirio“ aukštaūgiai, kurie sėkmingai atstovėdavo prieš žemesnius vilniečių lyderius – Arną Butkevičių ir Andrew Goudelocką.

Pastarojo žaidimas turėjo nuvilti sostinės sirgalius. 31-erių 192 cm ūgio gynėjas pirmuosius taškus pelnė tik antroje mačo dalyje, negana to, iš žaidimo jis pataikė vos 2 kartus iš 8 bandymų. Per 24 min. krepšininkas surinko 4 taškus, atkovojo 2 kamuolius ir atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų bei surinko 6 naudingumo balus.

Tai nebuvo tas lyderis, kurio prieš sezoną tikėjosi „Ryto“ bendruomenė.

Lietuvos krepšinio sirgaliai laukė įnirtingo mūšio, panašu, kad emocijų prasme jis toks ir buvo. Nepaisant to, skirtumas tarp ekipų, kurį byloja ir komandų biudžetai (3,2 mln. prieš 9 mln. eurų), vis dar liko akivaizdus.