Naujasis LKF užmojis subliuško: svarbiausią konferencijos klausimą teko išbraukti
Laurynas Ribakas
2020-09-08 16:52Lietuvos krepšinio federacijos projektas dėl naujojo trenerių licencijavimo subliuško jau metinės konferencijos pradžioje. Šio klausimo įtraukimui į konferencijos darbotvarkę nepritarė 41 narys, dar 12 susilaikė. Iš viso konferencijoje dalyvavo 95 LKF nariai.
Antradienį vykusioje konferencijoje buvo priimti svarbiausi metų sprendimai. Tiesa, susitikimas vyko nuotoliniu būdu, o tai sukėlė ir ne vieną nesusipratimą.
Jos pradžioje pasisakyti skubėjo Lietuvos krepšinio trenerių asociacijos (LKTA) prezidentas Vydas Gedvilas, kuris iš konferencijos darbotvarkės ragino išbraukti punktą, susijusį su naujuoju krepšinio trenerių licencijavimo projektu.
Anot V.Gedvilo, projektas nėra tinkamai paruoštas, tad jo poreikį reikia dar labiau išdiskutuoti. Tam pritarė 41, susilaikė 12 narių, o tai lėmė, kad projektas buvo išmestas iš darbotvarkės.
Tiesa, įpusėjus konferencijai, jos dalyviai turėjo galimybę pasisakyti. Netrukus vėl buvo grįžta prie trenerių licencijavimo klausimo.
„Šis klausimas opus, o jo neišsprendę prarasime dar vienerius metus, – narių sprendimu nusivylė už projektą atsakingas LKF sporto direktorius Ramūnas Butautas. – Naujajame licencijavimo projekte nematau problemų, jis yra teisingas.“
Netrukus dar kartą prabilo V.Gedvilas, kuris pakartojo neigiamą poziciją dėl naujojo LKF užmojo.
Jam antrino ir treneris Regimantas Juška. Anot jo, nėra teisinga, kad ilgametę patirtį turinčių strategų kvalifikacija būtų prilyginta su pirmus metus dirbančiu treneriu.
R.Butautas ironiškai pabrėžė, kad šiuo metu treneriai visiškai nėra klasifikuojami, tad teoriškai yra vieno lygio. Maža to, iš buvusio Lietuvos rinktinės trenerio lūpų išsprūdo ir rusiška frazė.
„Sėkmės, Regi, davai“, – savo pasisakymą baigė R.Butautas.
LKF ginklų nesudeda
Po konferencijos R.Butautas dar kartą pabrėžė, kad liko nusivylęs LKF narių sprendimu, tačiau teigė, kad licencijavimo projektas anksčiau ar vėliau bus priimtas.
„Manau, kad žmonės į naujoves žiūri su nepasitikėjimu, normalu, kad tas klausimas buvo išbrauktas iš darbotvarkės. Vis dėlto apgailestauju, kad sprendimas buvo neišdiskutuotas.
Galbūt mes jį blogai iškomunikavome, galbūt kažkas buvo dezinformuotas. Manau, kad mums reikėjo artimesnio bendravimo su treneriais“, – į lrytas.lt klausimą atsakė R.Butautas.
Anot projekto rengėjo, naujos tvarkos nepriėmimas yra didelis nuostolis bendrai LKF strategijai.
„Problema niekur nedings, jį prasitęs dar vieneriems metams. Galiu pasakyti tik tiek, kad treneriams liks mažiau laiko prisitaikyti prie naujojo Lietuvos sporto įstatymo tvarkos. Mums yra būtinos permainos, jos anksčiau ar vėliau įvyks. Nėra svarbu, kas rengs projektą, svarbu, kad jis būtų“, – teigė R.Butautas.
Gąsdina žodis „licencija“
Į viešą diskusiją dėl naujojo projekto sureagavo ir Lietuvos krepšinio lygos prezidentas Remigijus Milašius.
„Manau, kad didžiausia problema čia yra pats žodis „licencijavimas“. Jis visus baugina, jis baugino ir klubus, kai pradėjome juos licencijuoti. Tą projektą reikia pateikti taip, kad visiems būtų aišku.
Ramūnas jį padarė per daug moksliškai. Daugelis mūsų trenerių dirba rajonuose, gal jie ne taip supranta. Manau, kad reikia padirbėti tuo klausimu“, – nuomonę išsakė R.Milašius.
Lauks LKTA ėjimo
LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas taip pat liko nusivylęs, kad klausimas dėl trenerių kvalifikacijos tobulinimo nepasistūmėjo. Anot jo, LTKA per pastaruosius 12 metų nepadarė jokio žingsnio į priekį.
„LKTA turės stipriai padirbėti, kad dabartinė jų įstatyminė bazė atitiktų Lietuvos sporto įstatymo bazę. Prieš trejus metus kalbėjome, kad treneriai pristatys naują licencijavimo sistemą, tačiau tai buvo prieš trejus metus, o naujovių vis dar nėra.
Pereinamasis laikotarpis vyks iki 2024 m. Manau, kad LTKA dabar teks didelis krūvis nuteikti trenerius, kad jie būtų pasiruošę naujai tvarkai. Tie, kas turi aukštąjį išsilavinimą, jų praktiškai naujasis įstatymas neliečia.
Mes turime eismo taisykles gatvėse, dabar turime Sporto įstatymą, kuris reglamentuoja tai, kaip yra dirbama su vaikais. Manau, kad tai yra normalu“, – kalbėjo M.Špokas.
Anot LKF, pagrindinis naujojo projekto tikslas – sukurti vieningą Lietuvos teritorijoje veikiančią sistemą krepšinio trenerio licencijai gauti.
Licencijavimo tvarka leistų kelti Lietuvos trenerių kvalifikaciją, užtikrinant jų švietimą, žinių ir gebėjimų tobulinimą. Vienas iš uždavinių – suburti Lietuvos krepšinio trenerius į darnią bendruomenę, skatinti jų bendradarbiavimą, keitimąsi žiniomis Lietuvos krepšinio labui.