Ir vis dėlto koronaviruso pandemijai siaubiant pasaulį, Prienų simbolis toliau mėgaujasi gyvenimu: „Pjaustau mėsytę, eisiu šašlyką kepti. Namie gerai, galima išeiti, pasidaryti darbus. Taip ir leidžiu tą laiką.“
LKL kovo 13-ąją užvėrė sezono duris, nugalėtoju skelbdama Kauno „Žalgirį“. Toks lygos valdybos narių sprendimas be darbo paliko ne tik komandų trenerius, žaidėjus, krepšinio teisėjus, bet ir visą LKL administraciją bei su ja susijusius asmenis.
53-ejų V.Šeškus 2019-2020 m. sezone tapo televizijos ekranų veidu, kuomet dalindavosi savo įžvalgomis prieš LKL savaitgalio rungtynes.
„Nei treneriu, nei ekspertu dirbti nėra lengva. Kai liepia komentuoti, tai nesinori visko drėbti atvirai, vis tiek yra kažkokia cenzūra, etika ir pagarba komandoms. Ko gero, mano kritika dažnai atrodė neutrali. Nesinori pyktis, kai susitinku trenerius ar žaidėjus, tada kažkokią pastabėlę pasakau.
Norint kritikuoti, manau, nereiktų būti susijusiam su krepšinio trenerio darbu. Viskas gali atsisukti prieš tave patį“, – naują patirtį portalui lrytas.lt apibūdino V.Šeškus.
Karantino laikotarpį V.Šeškus leidžia namuose. Prienų simboliu tapęs treneris net ir pokalbio metu spinduliuoja puikia energija, vienu metu geba atsakinėti į klausimus bei ruošti pietų stalą šeimai. Tiesa, kasdienėje trenerio rutinoje krepšinis vis tiek niekur nedingo.
V.Šeškaus sūnus Edvinas sėkmingai tęsia sezoną Taivane, kuriame krepšinis vis dar yra gyvas.
„Kaip tik dabar žaidžia, šnekėjau, – žongliruodamas virtuviniu peiliu kalbėjo V.Šeškus. – Jų komanda pateko į pusfinalį, tikisi, kad išeis ir į finalą. Į Lietuvą galvoja grįžti gegužės mėnesį, gal jau bus pasibaigę tie visi neramumai. Nors skubėti nežada, tai įdomu, kaip jam čia pasiseks.“
25-erių 196 cm ūgio E.Šeškus rungtyniauja Taojuano „Pauian“ ekipoje, su kuria sėkmingai žengia Taivano krepšinio lygoje.
Per 28 minutes lietuvis pelno po 18,6 taško, atkovoja po 8,5 kamuolio, atlieka 4,6 rezultatyvaus perdavimo ir renka 19,6 naudingumo balo.
Taivanas, ko gero, geriausiai koronavirusą pažabojanti pasaulio valstybė. Joje serga vos 400 žmonių, nors visoje šalyje yra per 23 mln. gyventojų.
V.Šeškus džiaugiasi tiek dėl sėkmingo sūnaus sezono, tiek dėl ramios situacijos Taivane, tačiau strategui nerimą kelia artėjantis laikotarpis, kuris turėtų pažerti daug klausimų.
„Draugas mano sako, galima pasiimti užkąsti, įsipilti ir visą dieną apie tai šnekėti“, – neregėtą situaciją apibūdina treneris, kuris su portalu lrytas.lt sutiko pasidalinti mintimis apie slaptus LKL klubų laiškus, laukiančius sunkumus ir galimą sugrįžimą į trenerio postą.
– Prabėgo jau beveik mėnuo, kai LKL valdyba nusprendė stabdyti sezoną. Panašu, kad sprendimas pasiteisino?, – lrytas.lt paklausė V.Šeškaus.
– Lyga priėmė teisingą sprendimą, jei visa Europa būtų taip pat anksti priėmusi tuos sprendimus, tai gal mirčių būtų mažiau. Krepšinis yra pramoga, sveikata svarbiau.
– Netikėtai internete pasirodė Klaipėdos „Neptūno“ direktoriaus Sigito Ambrazevičiaus laiškas, kuris buvo adresuotas LKL klubams. Tiesa, jame negailima kritikos Utenos „Juventus“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ klubams, kurie neva nesilaikė susitarimo nemokėti atlyginimų žaidėjams. Kaip vertinate šią situaciją?
– Yra klubai, kurie iš visų rėmėjų gavo tuos pinigus, yra tokių, kurie negavo. Kiek žinau, Prienų klubas dalį rėmėjų lėšų turėjo gauti tik balandžio mėnesį. Čia yra kiekvieno klubo atskira istorija.
S.Ambrazevičius, ko gero, į „Neptūno“ gyvavimą yra įdėjęs ar deda asmeninius pinigus, tad jam nėra lengva. LKL lygoje yra tokių klubų vadovų, kurie savo pinigų neįdeda, tad jiems galbūt lengviau šnekėti.
Žinoma, ta reakcija galbūt buvo paremta emocijomis. Teisybės ten yra, bet jei dirbantis žmogus neatlieka savo užduočių, tai klubai turi tartis. Patys žaidėjai turi suprasti, kad neatlikdami darbo, neturėtų tikėtis pilno atlyginimo.
– Kaip manote, kokios bus šios krizės pasekmės ateityje?
– Žaidėjų atlyginimai tikrai turėtų mažėti, žinoma, priklauso nuo komandų individualiai. Daug kas priklausys nuo to, kurie rėmėjai sugebės atsitiesti, kurie ne. Galbūt dalis jų nepatirs kažkokių didesnių finansinių sunkumų, tad toliau sėkmingai galės remti klubus.
Net ir Eurolygoje yra klubų, kurie sugeba panešti ta finansinę naštą, tad atlyginimų nemažina.
Artėjantį sezoną gali būti nemažai netikėtumų – viena komanda gali turėti tuos pačius rėmėjus, kurie padės, o kita – priešingai. Žinoma, daug ką lems ir savivaldybės, kaip jos susitvarkys su savo biudžetais, kokią paramą skirs klubams.
Daug neatsakytų klausimų, įdomu bus stebėti, kaip komandos pavyks atsigauti.
– Kokia situacija šiuo metu yra LKL viduje?
– Žinau, kad prezidentas Remigijus Milašius aktyviai bendrauja su rėmėjais, neaišku, kaip ta lyga atrodys. Komandos jau buvo kažkiek pripratusios gauti premijas, dabar jų nebus.
Manau, kad LKL lygis, įvaizdis ir organizacija buvo pasiekusi labai aukštą lygį, nežinia, kaip pavyks jį išlaikyti kitame sezone.
– Sutiktumėte dar vienam sezonui dirbti ekspertu, o gal visgi galvojate apie grįžimą į sau į prastą trenerio postą?
– Minčių yra daug, jei bus sunku atsigauti, galvoju, gal reikės vėl grįžti į krepšinį, dirbti treneriu, gal kam reikės pagalbos.
Manau, kad šiuo metu visi sunkiai kažką prognozuoja. Įdomu, kokia situacija bus rudenį, tai visiems labai aktualu. Visi galvoja, kada baigsis tas virusas.
– Kaip manote, kaip galėtų keistis bendras Lietuvos krepšinio veidas?
– Esame krepšinio šalis, tikimės, kad žmonės myli šį sportą, tad drauge pavyks atsigauti. Niekada nesinori, nuveikus tie daug, viską nubraukti.
Jei kitą sezoną kažkurios ekipos turės finansinių sunkumų, iškris į Nacionalinę krepšinio lygą (LKL), tada joms bus labai sunku vėl pakilti į LKL.
Nėra taip lengva, reikia iš paskutiniųjų laikytis. Mažeikiuose, Marijampolėje, Plungėje ruošiamasi statyti naujas arenas, įsivaizduokite, kokia konkurencija bus NKL lygoje, kai tiek komandų potencialiai galės žengti į LKL.
Dabar keletą metų LKL dugną šluojančioms ekipoms buvo ramu. Bet Šeškui ir Prienams ne kartą teko išgyventi „išlikimo“ scenarijų. Tas jausmas yra tikrai labai sunkus, kai žinai, kad gali iškristi. Nepavydėčiau nei vienai komandai, kuri, iki sezono pabaigos likus dviem turams, būtų viena iš paskutiniųjų.