Didžioji intriga: ar „Žalgirio“ treneris Darius Maskoliūnas perims rinktinės vairą

2019 m. lapkričio 5 d. 20:47
„Treneris yra pagrindinis pasiekimų kalvis“, – taip išsireiškė Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Arvydas Sabonis. Jam liko vos savaitė surasti strategą, kuris ves nacionalinę komandą Tokijo olimpiados link.
Daugiau nuotraukų (17)
Legendinis Lietuvos krepšininkas antradienį dalyvavo specialioje konferencijoje Kaune, kurioje Lietuvos sporto universitetas (LSU) ir LKF pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria, be kitų dalykų, siekiama glaudesnio bendradarbiavimo rengiant krepšinio trenerius.
Būtent patikimo ir pajėgaus stratego šiuo metu reikia Lietuvos vyrų rinktinei.
Vyriausiasis treneris turėtų paaiškėti lapkričio 12-ąją, kuomet vyks LKF Vykdomojo komiteto posėdis.
Lietuvoje – septyni kandidatai
Aišku, kad prie rinktinės vairo tikrai nepamatysime Eurolygoje dirbančių vyriausiųjų trenerių – Šarūno Jasikevičiaus (Kauno „Žalgiris“), Kęstučio Kemzūros (Pirėjo „Olympiakos“) ir Rimo Kurtinaičio (Maskvos „Chimki“).
Rinktinėje taip pat nebus ir Permės „Parma“ stratego Kazio Maksvyčio, pastarojo klubas tiesiog neišleido, nors LKF jau viešai skelbė, kad būtent iš Darbėnų kilusiam 42-iejų treneriui „karštoji“ kėdė ir buvo siūloma pirmiausiai.
Kas lieka?
Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) šiuo metu varžosi 10 komandų, tačiau galime atmesti tą patį Š.Jasikevičių, Panevėžio „Lietkabelio“ trenerį Nenada Čanaką ir Vilniaus „Ryto“ strategą Dainių Adomaitį.
Taigi lieka septyni strategai. Tiesa, dalies jų, ko gero, LKF net nesvarstė.
Tomui Rinkevičiui (Klaipėdos „Neptūnas“) šis sezonas yra debiutinis vyriausiojo trenerio poste, Marius Kiltinavičius (Kėdainių „Nevėžis“) tik debiutavo LKL pirmenybėse, o Mantas Šernius („Cbet“) vis dar yra Lietuvos moterų krepšinio rinktinės treneris.
Lieka keturi strategai.
Alytaus „Dzūkijos“ treneris Valdemaras Chomičius, „Šiaulių“ vairininkas Antanas Sireika, Utenos „Juventus“ strategas Žydrūnas Urbonas ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ atstovas Gediminas Petrauskas.
60-metis V.Chomičius ir 63-ejų A.Sireika jau dirbo rinktinėje. Pastarojo vadovaujama rinktinė 2003 metais iškovojo aukso medalius Europos čempionate Švedijoje, V.Chomičius tada darbavosi trenerių štabe.
Tiesa, A.Sireika trenerio karjerą rinktinėje baigė prieš 13 metų, kaip ir V.Chomičius, kuris dar 2011 metais buvo pakviestas į K.Kemzūros trenerių štabą, tačiau po prasto pasirodymo Lietuvoje vykusiame Europos čempionate ir Londono olimpinėse žaidynėse taip pat paliko nacionalinę komandą.
42-iejų Ž.Urbonas vyriausiuoju treneriu dirba nuo 2017 metų, kai „Juventus“ vairą perėmė iš to paties G.Petrausko, kuris klaidžioja po LKL klubus.
34-erių G.Petrauskas LKL debiutavo 2011 metais, kai dirbo Palangos „Naglio“ ekipos vyriausiuoju treneriu. Vėliau strategas keitė klubus – „Nevėžis“, „Šiauliai“, „Juventus“, o dabar ir „Pieno žvaigdžės“.
Krepšinio užkulisiuose kalbama, kad strategui dar trūksta patirties ir užtikrintumo. Tai įrodo ir jo treniruotų ekipų banguotas žaidimas. 
Kiti lietuviai
Ramūnas Butautas. 2007-2009 metais 55-erių treneris vadovavo Lietuvos rinktinei, tačiau vėliau jo karjera krito žemyn. Šiuo metu jis yra Regioninėje krepšinio lygoje (RKL) rungtyniaujančios LSU studentų komandos treneris.
Mindaugas Budzinauskas. Ščecino „King Wilki Morskie“ (Lenkija) ekipos treneris vis dar kovoja su klastinga liga, tad vargu ar jis išvis buvo LKF radare.
Gintaras Krapikas. „Treneris ne vienerius metus dirbo rinktinės štabe, jis gerai išmano tiek žaidimą, tiek psichologiją, moka suburti komandą ir yra atsparus išoriniams smūgiams“, – spalio viduryje lrytas.lt kalbėjo Rutenis Paulauskas, kuris regėtų 58-erių strategą treniruojantį rinktinę.
G.Krapikas šiuo metu darbuojasi Kinijoje, kur yra Nandzingo „Tongxi“ ekipos konsultantas. Treneris per savo karjerą dirbo ir „Žalgiryje“, ir Kazanės „Uniks“, ir Mariupolio „Azovmaš“ klubuose, tačiau didelių pasiekimų, atmetus LKL čempiono žiedus, treneris nepasiekė.
Tiesą sakant, net sunku įsivaizduoti, kad G.Krapikas vėl grįžtų į didįjį krepšinį, kuriame patarimus žarstytų Jonui Valančiūnui ar Domantui Saboniui.
Sudėtingi, bet, rodos, patikimiausi variantai – Darius Maskoliūnas ir Donaldas Kairys.
Abu šie treneriai dirba Eurolygos klubuose, tačiau abu jie nėra vyriausieji treneriai.
48-erių D.Maskoliūnas yra Š.Jasikevičiaus asistentas „Žalgiryje“, 42-iejų D.Kairys – K.Kemzūras asistentas „Olympiakos“ klube.
„Asistentas gal ir gali, priklauso nuo klubų, – 24sek.lt žurnalistui Kęstui Rimkui pirmadienį sakė A.Sabonis. – Man vėl skambinti jiems?“
Iš šios A.Sabonio reakcijos sunku pasakyti, ar LKF radare vis dar yra iki tol garsiai aptarinėjamos D.Maskoliūno ir D.Kairio pavardės.
Vis dėlto būtent šie strategai atrodo patraukliausiai.
Nors FIBA 2021 metų Europos čempionato atrankos turnyrų tvarkaraštis kertasi su Eurolygos rungtynėmis, tiek „Žalgiris, tiek „Olympiakos“, ko gero, galėtų savaitę laiko išgyventi be šių komandos narių.
Klausimas, ar juos norėtų išleisti klubai.
„Olympiakos“ sezono starte kol kas buksuoja, tad nežinia, kokia komandos situacija bus vasario pabaigoje. Būtent kitų metų vasario 21 ir 24 d. vyks pirmasis atrankos langas. Varžovai – Belgijos ir Čekijos rinktinės.
„Žalgiris“ taip pat nėra linkęs blaškytis, tad visą koncentraciją yra sutelkęs ateinančioms rungtynėms. Žinant Š.Jasikevičiaus charakterį ir griežtą klubo sistemą – A.Saboniui net ir labai norint gali nepavykti prisikviesti D.Maskoliūno.
Vis dėlto legendinį krepšininką ir „Žalgirį“ sieja nepaprastas ryšys. Gal jo užteks?

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.