A.Fosterissu su LaVaru Ballu buvo „Big Baller Brand“ kompanijos bendrasavininkai, o su pastarojo žmona buvo kompanijos „Ball Sports Group“ bendrasavininkas.
„2016-siais LaVaras kreipėsi į mane, nes norėjo iškelti į šlovės viršūnę ne tik save, tačiau ir savo vaikus. Jis paprašė pagalbos rengiant verslo projektą, siekiant monopolizuoti rinką ir gauti kuo didesnės naudos iš trijų savo vaikų vardo“, – teigė dabar jau su tėtušiu LaVaru susipykęs A.Fosteris.
Būsimas bendrasavininkas pasiūlė bendrą verslą, pavadinimu „Ball“, kuris susidėtų iš krepšinio veiklos ir laisvalaikio. LaVarui ši idėja labai patiko ir jis taip pat panoro dalyvauti projekte ir būti žvaigžde, nes „buvo finansiškai žlugęs, neturėjo jokių santaupų, su labai blogą kreditinę liniją bei be jokios verslo gyslelės“.
„LaVaras melagis, kuris apgaule pasinaudojo BBB ir BSG kompanijų finansais, kad galėtų finansuoti savo gyvenimo būdą“, – rašoma į teismą paduotame ieškinyje.
A.Fosteris teigia, turintis visus juridinius dokumentus, kuriuose yra užfiksuota, jog jis investavo labai didelę sumą pinigų projekto startui ir įvaizdžio kūrimui. Maža to – kadaise už verslo machinacijas kalėjime sėdėjęs A.Fosteris tikino, kad jo pinigais buvo finansuojamos sportinių batelių linijos, realybės šou internete, rašo yahoo.com.
Kaip rodo pateikti dokumentai, įsibėgėjus verslui, LaVaras Ballas niekam nežinant pasisavino daugiau kaip 2,5 mln. JAV dolerių, kad galėtų finansuoti savo ekstravagantišką gyvenimą.
Buvęs kompanijų bendrasavininkas teigia ir kaltina, kad L.Ballas renovavo savo namus „Ball Estate“ už mažiausiai 6 mln. dolerių ir nusipirko prabangių automobilių, kurių kaina siekė 1 mln. dolerių.
Kaip pavyzdį, A.Fosteris pateikė žinias, kad per dvejus metus L.Ballas nusipirko „Rolls Royce Dawn“, „Bentley Mulsanne“ ir dar kelias prabanga tviskančias mašinas.
Kalbėdamas apie Ballų šeimos namus, A.Fosteris atkreipė dėmesį, kad juos modernizuojant, buvo paklota dirbtinė žolės danga, namas perdažytas, pakeisti baldai, nupirkti naujausi ir didžiausi kilimai, perdarytas lauko baseinas, pakabintos naujos liustros su inicialais BBB, įrengtas namų kino teatras ir pastatyti kondicionieriai.
Dar prieš porą mėnesių tėtušio LaVaro sūnus, NBA žaidžiantis Lonzo Ballas, padavė į teismą A.Fosterį, kaltindamas analogiškais dalykais, o svarbiausia – pinigų pasisavinimu iš kompanijų kasos.
Tačiau A.Fosteris teigia, kad būtent tėvo spaudimas ir privertė Lonzo pateikti ieškinį, nors pats tada dar „Los Angeles Lakers“ klubo žaidėjas net neplanavo to daryti.
„Iš tiesų, Lonzo visada pagarbiai elgėsi su manimi ir dažnai mane vadino „antruoju tėvu“. Aš jį vadinau „vaikaičiu“, – komentavo situaciją A.Fosteris.
Savo ieškinyje BBB ir BSG bendrasavininkas konstatavo, kad „labai atsakingas tyrimas atskleidė faktus, kad LaVaras specialiai siekė suklaidinti Lonzo, parodydamas, jog A.Fosteris vogė ir vagia pinigus iš BBB ir BSG, nors tuos pinigus jis naudojo savoms reikmėms“.
A.Fosteris tikino, kad Lonzo net nebuvo kompanijų bendrasavininku, kai jos buvo kuriamos.
Be to A.Fosteris kaltina ir Lonzo, kad šis teismui pasisamdė išvarytą iš kompanijos finansinį konsultantą Lameką Lukango, kuris išprašytas bandė šantažuoti A.Fosterį.
Neva, bendrasavininkas nepateikė kopijos lėšų, kurios buvo paimtos iš BBB, tačiau tada L.Ballas net negalvojo kuo nors kaltinti Alaną.
A.Fosterio advokatai tikina, kad šis siekia tik apginti savo vardą ir atsikratyti 2,5 mln. dolerių ieškinio naštos, kurią pasisavinęs LaVaras bando užkrauti ant bendrasavininko.
„Mūsų klientas ne kartą buvo atkreipęs dėmesį, kad LaVaras išlaidauja, elgiasi kai kada net kaip apgaule pinigus pasisavinti bandantis žmogus. LaVaras į visus šiuos kaltinimus turėjo neaiškius paaiškinimus ir pyko dėl priekaištų. Paprašius atsisėsti ir paskaičiuoti turimą kompanijos balansą ponas Alanas tiesiai šviesiai LaVarui pasakė, kad toks elgesys, koks buvo tuomet, vadinosi paprasčiausia pinigų vagyste“, – komentavo A.Fosterio advokatas Bryanas Frydmannas.
A.Fosteris turi dokumentus, kuriuose pateikta, kad vien tik asmeninėms Lonzo, LaVaro ir žmonos Tinos reikmėms bendrasavininkas į banko sąskaitą pervedė 130 tūkst. dolerių.
Tuo tarpu Lietuvoje praėjusiais metais šėlusi ir visur savo kompaniją „Big Baller Brand“ reklamavusi Ballų šeimynėlė tikina, jog kompaniją kaip direktorius valdęs ir šeimos pasitikėjimą turėjęs A.Fosteris ne tik pasisavino 2 mln. JAV dolerių, tačiau ir sugebėjo nutylėti, kad už investicines machinacijas sėdėjo 7 metus.
Be to, teismo sprendimu jis negalėjo turėti jokio verslo su investicijomis ir pardavimais.
Buvęs „Los Angeles Lakers“ krepšinio klubo žaidėjas L.Ballas balandį padavė ieškinį prieš „Big Baller Brand“ kompanijos vadovą A.Fosterį ir reikalavo sugrąžinti pavogtus 2 mln. JAV dolerių, praneša ESPN.
Krepšininkas teigė, kad kompanijos pinigus vadybininkas pasisavino pervedęs juos į savo aktyvus ir investavęs lėšas į akcijas Etiopijoje.
ESPN turi L.Ballo kreipimąsi į teismą, kuriame buvo rašoma: „Po to, kai A.Fosteris išėjo į laisvę, praleidęs įkalinimo įstaigoje 7 metus, jis sukurpė planą pasinaudoti Ballų šeima ir išvilioti iš jos pinigus“.
Kai buvęs kalinys įsitrynė ir gavo pilną Ballų šeimos pasitikėjimą „kompanijos vadovas per visokias įmanomas dukterines organizacijas gavo pilną teisę valdyti finansinius srautus ir sugebėjo juos nukreipti sau naudinga linkme, apeidamas Ballų šeimą ir taip padarydamas milijoninius nuostolius“.
L.Ballas ieškinyje pareiškė, kad A.Fosteris įkalbėjo NBA krepšininką ne jungtis prie jau garsių sporto aprangos kompanijų, o kurti savo verslo piramidę pavadinimu „Big Baller Brand“.
Dėl šios priežasties L.Ballas atsisakė kelių viliojančių reklaminių pasiūlymų. Kovo 22 dieną Ballų šeima nutraukė visus įmanomus ryšius su BBB vadovu A.Fosteriu, nes sužinojo apie jo kriminalinę praeitį. Be to, kompanijos vadovas nesugebėjo paaiškinti, kur dingo 1,5 mln. dolerių.
Kaip ESPN kalbėjo Ballų šeimynos tėvas LaVaras Ballas, A.Fosteris vedžiojo juos už nosies tik tam, kad turėtų milijoninės naudos sau.
„Kai sužinojome apie jo nusikalstamą praeitį, iškart nutraukėme su juo ryšius. Bet dabar mes kaip ir nesame savosios kompanijos vadovai, nors turime 16 procentų visų akcijų – brendas BBB yra perleistas A.Fosterio kompanijai NeXT Catch LLC, o vienvaldžiu jos valdytoju yra būtent A.Fosteris.
Jis pasinaudojo mūsų sutartimi su juo, kad visus aktyvus ir teisę į nuosavybę tvarko kompanijos vadybininkas“, – kalbėjo L.Ballas.
2002 metais A.Fosteris buvo nuteistas septyneriems metams nelaisvės už finansines machinacijas ir pinigų plovimą. Teisme įrodyta, kad buvęs Ballų šeimos draugas ir kompanionas apgavo daugiau kaip 70 investuotojų, kurie prarado 4 milijonus JAV dolerių.
Taip pat teismo sprendimu jis turėjo nukentėjusiems grąžinti 3,7 mln. dolerių.
Ballai teigia, kad A.Fosteris niekada neinformavo jų apie savo teistumą ir privalo dar sėsti penkiems mėnesiams į kalėjimą, nes nepaisė teismo sprendimo – nedalyvauti jokiame versle, susijusiame su investicijomis ir bendrovių aktyvų valdymu.