Pasaulio čempionate krepšininkai kovoja dėl septynių olimpinių kelialapių. Juos gaus po dvi geriausias Europos ir Amerikos bei po vieną geriausią Okeanijos, Afrikos ir Azijos komandą. Teisė žaisti olimpiniame krepšinio turnyre jau anksčiau buvo suteikta žaidynių šeimininkei Japonijai.
Australijos rinktinė šiame pasaulio čempionate tikrai užims aukščiausią vietą tarp Okeanijos komandų.
Australai pateko į antrojo etapo viršutiniąją dalį, kurioje bus kovojama dėl 1-16 vietų, o vieninteliai jų konkurentai Naujosios Zelandijos krepšininkai ketvirtadienį pralaimėjo lemiamas pirmojo etapo rungtynes Graikijos rinktinei ir antrajame etape žais tik dėl 17-32 vietų.
Dėl dviejų Europai skirtų kelialapių antrojo etapo viršutinėje dalyje toliau kovos devynios komandos: Lietuva, Lenkija, Ispanija, Serbija, Prancūzija, Rusija, Italija, Čekija ir Graikija.
Į du Amerikai skirtus kelialapius pretenduoja šešios rinktinės: Argentina, JAV, Brazilija, Venesuela, Puerto Rikas ir Dominikos Respublika.
Antrojo etapo apatinėje dalyje dėl vienintelio Afrikai skirto kelialapio kovos Nigerija, Tunisas, Angola, Dramblio Kaulo Krantas ir Senegalas, dėl vienintelio Azijai skirto kelialapio – Kinija, Korėja, Iranas, Filipinai ir Jordanija.
Krepšininkai pasaulio čempionate taip pat kovoja dėl 16 kelialapių į olimpinį atrankos turnyrą. Kadangi penkios komandos, patekusios į antrojo etapo viršutinę dalį, iškovos tiesioginius bilietus į olimpinį Tokiją, kitos 11 komandų tikrai gaus teisę varžytis atrankos turnyre.
Dėl likusių penkių kelialapių į atrankos turnyrą kovos antrojo etapo apatinės dalies komandos. Į atrankos turnyrą tikrai pateks visos keturios grupių nugalėtojos. Prie jų prisidės kelios antrąją vietą grupėse užimsiančios rinktinės. Kelioms antrąją vietą užimsiančioms komandoms nusišypsos sėkmė, priklausys nuo to, kurias vietas užims Japonijos rinktinė bei geriausios Afrikos ir Azijos komandos.
Iš viso olimpiniame atrankos turnyre dalyvaus 24 komandos, kurios kovos dėl keturių paskutiniųjų kelialapių į Tokijo žaidynes. Dar aštuonias atrankos turnyro dalyves (po dvi iš keturių zonų: Europos, Amerikos, Afrikos ir Azijos-Okeanijos) FIBA pasirinks vėliau.