Nevykęs LKL atkrintamųjų eksperimentas gyvavo vos sezoną

2019 m. gegužės 21 d. 08:53
Pralaimėjimas atkrintamųjų varžybų ketvirtfinalyje komandoms paprastai reiškia sezono pabaigą. Ketvirtfinalio nugalėtojai, bent Lietuvos krepšinio lygoje, gauna teisę sužaisti dar dvi serijas: pusfinalio ir didžiojo arba mažojo finalo. Tuo tarpu ketvirtfinalyje pralaimėjusios ekipos išleidžiamos atostogauti.
Daugiau nuotraukų (4)
Vis dėlto LKL čempionate buvo vienas sezonas, kai ketvirtfinalyje pralaimėję ir iš kovos dėl medalių pasitraukę krepšininkai negalėjo iškart pradėti atostogų. 1999 metais komandos buvo priverstos atkrintamosiose varžybose kovoti dėl visų vietų.
Portale lrytas.lt – speciali rubrika, skirta Lietuvos krepšinio lygos atkrintamosioms varžyboms. Įdomiausi faktai, įvykiai, kuriozai, skandalai – visko būta LKL finaluose per lygos istoriją, prasidėjusią dar 1993-iaisiais.
Prieš 1998-1999 metų sezoną šią naujovę patvirtinusi LKL vadovybė kažkodėl įsivaizdavo, kad žiūrovams rungtynės dėl 5-10 vietų bus įdomios. Tačiau šios rungtynės buvo tik beprasmis laiko gaišimas. Visų pirma, jos buvo neįdomios patiems krepšininkams, tad ši atkrintamųjų varžybų dalis vyko labai nuobodžiai.
1999 metų pavasarį ketvirtfinalyje pralaimėjimus patyrė, bet žaisti toliau buvo priverstos Alytaus „Alita“ (ši komanda suklupo turėdama aikštės pranašumą prieš Vilniaus „Sakalus“), Klaipėdos „Neptūnas“, Panevėžio „Kalnapilis“ ir Marijampolės „Kraitenė“.
„Alitos“ vadovai iškart suprato šių mačų beprasmiškumą, todėl net nepardavinėjo bilietų ir žiūrovus į Alytaus sporto rūmus įleido nemokamai. „Komandoms nėra jokio skirtumo, kurią vietą užimti – penktąją ar šeštąją“, – neslėpė ir „Alitos“ treneris Vitoldas Masalskis.
Kolegai pritarė „Šilutės“ treneris Rimantas Endrijaitis. „Nebūčiau rengęs rungtynių dėl paskutinių vietų. Pakliuvai į aštuonetą – žaisk dėl medalių, tačiau kitų vietų likimas nėra svarbus“, – sakė patyręs krepšinio specialistas, kurio vadovaujamai komandai reikėjo žaisti mačą dėl 9-10 vietų su Kauno „Atletu“.
Pristatydama naujovę, LKL vadovybė manė, kad rungtynės dėl 5-8 vietų bus svarbios komandoms kovojant dėl kelialapių į Europos turnyrus. Tačiau Lietuva ir tais laikais anaiptol ne visada panaudodavo jai skirtą kvotą. Pavyzdžiui, 1998-1999 metų sezone liko viena laisva vieta trečiajame pagal rangą R.Koračo taurės turnyre.
Be to, tiek Lietuvoje, tiek daugumoje kitų šalių buvo įprasta, kad tame pačiame atkrintamųjų varžybų etape pralaimėjusios komandos galutinėje lentelėje būdavo rikiuojamos pagal reguliariajame sezone užimtas vietas. To visiškai pakakdavo ir paskirstant kelialapius į Europos turnyrus.
LKL iškart suprato, kad eksperimentas buvo visiškai nevykęs, ir kitą sezoną krepšininkų beprasmėmis rungtynėmis nebekankino.
O 1999 metais vienintelį kartą surengtos atkrintamosios varžybos dėl žemesniųjų vietų nepakeitė komandų išsidėstymo, kuris buvo po reguliariojo sezono: galutinę penktąją vietą užėmė „Alita“, šeštąją – „Neptūnas“, septintąją – „Kalnapilis“, aštuntąją – „Kraitenė“, devintąją – „Atletas“, dešimtąją – „Šilutė“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.