„Žalgirio“ lengvą pergalę prieš „Rytą“ reguliariojo sezono pabaigoje apkartino A. Milaknio trauma

2019 m. gegužės 12 d. 17:15
Video
[[ge:lrytas:lrytas:10314941]]
Daugiau nuotraukų (71)
Sekmadienį baigėsi Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato reguliarusis sezonas. Paskutinėse ir vienintelėse 36-ojo turo rungtynėse pirmąją vietą užstikrinęs Kauno „Žalgiris“ (32 pergalės ir 4 pralaimėjimai) savo aikštėje priėmė trečiojoje pozicijoje likusį Vilniaus „Rytą“ (26/10) ir įveikė varžovus rezultatu 91:75 (21:17, 32:13, 18:25, 20:20).
Dvikovos baigtis neturėjo jokios įtakos padėčiai turnyro lentelėje.
„Žalgirio“ pergalę apkartino Artūro Milaknio trauma, kai snaiperis susižeidė čiurną.
Tuo metu Dainius Adomaitis buvo priverstas visas rungtynes verstis be traumuoto D.J.Seeley.
Abu amžini konkurentai šį sezoną tapusavyje prieš tai žaidė jau keturis kartus ir tris ankstesniuosius sykius sėkmė taip pat lydėjo kauniečius.
Žalgiriečiai varžovus iš sostinės nugalėjo LKL fronte (76:69, 95:86 ir 85:59), o vienintelę nesėkmę patyrė Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finale (67:70).
„Žalgiris“ atkrintamąsias varžybas pasitinka su penkių iš eilės pergalių serija. Reguliariajame sezone balti ir žali vilniečius įveikė visus keturis kartus ir tai padarė vidutiniškai 14,5 taškų skirtumu.
Brandonas Daviesas pelnė 19 taškų ir surinko 28 naudingumo balus. Pastarasis rodiklis yra geriausias amerikiečio pasiekimas šį sezoną LKL pirmenybėse.
Vienas geriausių sezono rungtynių sužaidė ir vilniečių vidurio puolėjas. Rungtynes ant atsarginių žaidėjų suolelio pradėjęs Martynas Echodas pelnė 18 taškų ir surinko 29 naudingumo balus.
Kauniečiai vien per pirmąjį kėlinį sugebėjo atkovoti 10 kamuolių po „Ryto“ krepšiu ir po pirmojo ketvirčio turėjo keturių taškų persvarą (21:17).
Aikštės šeimininkai antrajame kėlinyje surengė spurtą 16:3 nutolo nuo svečių (37:22). Apsukų nemažinę kauniečiai antrąjį ketvirtį laimėjo net 32:13 ir į ilgąją pertrauką išėjo turint 23 taškų pranašumą (53:30).
Po ilgosios pertraukos vilniečiai savo atsilikimą buvo sumažinę ir iki 13 taškų (51:64). Nesuglumęs „Žalgiris“ į tai atsakė septyniais taškais iš eilės ir susigrąžino 20 taškų persvarą (71:51).
Lemiamo ketvirčio metu „Žalgirio“ pranašumas ir vėl buvo ištirpdytas iki 13 taškų (73:60). Kauniečiai per daug neatsipalaidavo ir šį kartą, pelnė aštuonis taškus iš eilės ir nutolo iki 21 taško (81:60). Likusios penkios minutės buvo tik formalumas, kurių metu vilniečiams pavyko sumažinti savo deficitą ir išvengti sutriuškinimo.
„Žalgiris“ savo ketvirtfinalio seriją pradės antradienį ir serijoje iki dviejų pergalių kovos su Alytaus „Dzūkija“.
Tuo metu „Rytas“ ketvirtfinalio serijoje iki dviejų pergalių kovos su Utenos „Juventus“ ir atkrintamąsias pradės trečiadienį.
Rezultatas:
„Žalgiris“ (32/4) – „Rytas“ (26/10) – 91:75 (21:17, 32:13, 18:25, 20:20).
„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 19 (6 atk. kam., 7/9 dvitaškiai), Edgaras Ulanovas 14 (8 atk. kam.), Nathanas Woltersas 11, Leo Westermannas 9, Antanas Kavaliauskas 8, Deonas Thompsonas, Paulius Jankūnas ir Aaronas White'as po 6, Marius Grigonis 5, Thomas Walkupas 4, Artūras Milaknis 3 taškai. Rokas Jokubaitis (08:33 min.) taškų nesurinko.
„Rytas“: Martynas Echodas 18 (9 atk. kam.), Derekas Needhamas 16, Arciomas Parachouskis 12, Arnas Butkevičius 9, Rokas Stipčevičius ir Mindaugas Girdžiūnas po 6, Eimantas Bendžius 5, Margiris Normantas 3 taškai. Deividas Sirvydis (13:54 min.) taškų nesurinko. Aistis Pilauskas, Dennis Jerome'as Seeley ir Einaras Tubutis nežaidė.