LKL autoritetų siaubas „Juventus“ klubas „Žalgiriui“ nervus Utenoje tampė tik du kėlinius

2019 m. sausio 27 d. 17:12
Video
[[ge:lrytas:lrytas:9013003]]
Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate sekmadienį Utenos „Juventus“ (8 pergalės ir 12 pralaimėjimų) susitiko su pirmenybių absoliučiu lyderiu Kauno „Žalgiriu“ (18/2) ir pralaimėjo svečiams 80:98 (22:21, 21:21, 13:25, 24:31).
Uteniškiai pirmojoje rungtynių pusėje atkakliai kibo svečiams į atlapus ir gana ilgą laiką pirmavo. „Juventus“ turėjo pranašumą ir įpusėjus trečiajam ketvirčiui (49:48). Vis dėlto tuomet Utenos ekipos žaidime pasipylė klaidos, kuriomis „Žalgiris“ suskubo pasinaudoti.
Žalgiriečiai spurtavo 19:4 ir pirmąjį kartą įgijo dviženklę persvarą (67:53). Varžovus į priekį paleidę „Juventus“ krepšininkai atsitiesti jau nesugebėjo. Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ toliau bėgo į priekį ir nebeleido atkurti intrigos. Likus žaisti tris minutes svečiai jau pirmavo 89:65, o mačą baigė jaunieji komandų žaidėjai.
Uteniškiai šiuo metu tapo LKL autoritetų siaubu: jie neseniai LKL mūšyje įveikė Klaipėdos „Neptūną“ (88:80), o Karaliaus Mindaugo taurės turnyro pirmosiose rungtynėse penktadienį (sausio 25 d.) Vilniuje tik per plauką nusileido vietos „Rytui“ (85:87).
Kauniečiai į Uteną atvyko ne geriausios nuotaikos, nes Eurolygos turnyro 20-ajame ture Milane pralaimėjo „Olimpia“ ekipai (70:80), o LKL fronte vos vos palaužė Kėdainių „Nevėžio“ pasipriešinimą (82:79).
Pirmuosius du tarpusavio mačus laimėjo žalgiriečiai (rugsėjį – 87:80 ir gruodį – 72:69).
„Žalgiriui“ Utenoje negalėjo padėti traumuoti Nate'as Woltersas, Brandonas Daviesas, Leo Westermannas ir Antanas Kavaliauskas.
Nors žalgiriečiai sėkmingai pradėjo rungtynes (7:0), „Juventus“ krepšininkai greitai pasivijo svečius (7:7). Toliau vyko lygi ir atkakli kova (11:11, 18:18, 20:20). Pirmojo kėlinio pabaigą sumaniau sužaidė uteniškiai, kurie po pirmųjų 10 min. pirmavo – 22:21.
Antrojo ketvirčio pradžioje aikštės šeimininkai įgijo 5 taškų persvarą (26:21), bet „Žalgiris“ po spurto 8:0 vėl persvėrė santykį (32:28). Pirmaujanti komanda keitėsi kelis kartus (37:38, 43:40). Ekipos ilsėtis išėjo „Juventus“ pirmaujant minimaliu skirtumu – 43:42.
Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ ėmė naudotis varžovų klaidomis ir daugiausia Mariaus Grigonio pastangomis, kuris pelnė 7 taškus iš eilės ir suorganizavo komandos pabėgimą, atitrūko dviženkliu skirtumu (64:53). Po 30 min. mūšio kauniečiai pirmavo 11 taškų pranašumu – 67:56. Žalgiriečiai po uteniškių klaidų vien per šią 10 min. atkarpą surinko 11 taškų. Nieko nepakeitė ir Utenos komandos trenerio Žydrūno Urbono techninė pražanga.
Paskutinis ketvirtis tapo tik formalumu. „Žalgiris“ susikūrė 19 taškų pranašumą (83:64) ir iškovojo įtikinamą pergalę – 98:80. Mačą Vaidas Čepukaitis baigė pirmuoju šį sezoną savo tritaškiu, bet jis tik šiek tiek pasaldino pralaimėjimo kartėlį.
Rezultatas:
„Juventus“ (8/12) – „Žalgiris“ (18/2) – 80:98 (22:21, 21:21, 13:25, 24:31).
„Juventus“: Karolis Guščikas 17, Kennethas Gainesas 16, Dovis Bičkauskis 14, Vaidas Čepukaitis 9, Arvydas Šikšnius, Gytis Radzevičius ir Martinas Gebenas (7 atk. kam.) po 6, Tomas Dimša 4, Marius Runkauskas 2 taškai. Aleksandras Zacharovas (08:39 min.) ir Ugnius Nikitinas (02:29) taškų nesurinko. Arnas Beručka nežaidė.
„Žalgiris“: Deonas Thompsonas 16, Thomas Ryanas Walkupas ir Marius Grigonis po 14, Aaronas White'as 12, Laurynas Birutis 10, Derrickas Waltonas ir Paulius Jankūnas po 8, Edgaras Ulanovas 5, Rokas Jokubaitis, Artūras Milaknis ir Lukas Uleckas po 3, Erikas Venskus 2 taškai.
„Žalgiris“ pirmauja čempionate, o „Juventus“ ekipa lieka šešta. Kauniečiai dviem pergalėmis lenkia antrojoje vietoje žengiantį Klaipėdos „Neptūną“ ir keturiomis – Vilniaus „Rytą“.
Ateinantį ketvirtadienį Eurolygos rungtynėse Rusijoje „Žalgiris“ susidurs su Rimo Kurtinaičio treniruojama Maskvos srities komanda „Chimki“.