Dar nė karto nesuklupę šiame etape lietuviai tik Vengriją kol kas įveikė vienženkliu skirtumu – Klaipėdoje vasario 23-iąją mūsų šalies atstovai po kietos kovos nurungė varžovą 80:75.
Į Budapeštą Lietuvos žaidėjai atskrido šeštadienį apie 18 valandą ir po gero pusvalandžio apsistojo „Novotel“ viešbutyje.
Į Vengriją, be rinktinės ir oficialių asmenų, atskrido ne tik Lenkijoje kartu buvusi Jono Valančiūno žmona Eglė. Su Lietuvos krepšinio federacijos prezidentu į viešbutį įžengė ir didžioji Arvydo Sabonio šeimyna: žmona Ingrida, sūnūs Tautvydas bei Žygimantas ir dukra Aušrinė. Lietuvos ekipoje žaidžia ir Domantas Sabonis, tad Budapešte kartu ir vėl buvo visi A.Sabonio vaikai.
Tiesa, pastarieji buvo atvykę ir į Gdanską stebėti Lietuvos ekipos ir lenkų akistatos.
Šeštadienio vakarą labai greitai išsidalinę duotus raktus, rinktinės žaidėjai patraukė krauti savo mantos į kambarius ir pavakarieniavo.
Sekmadienį ryte suplanuota komandos treniruotė, o 20 valandą vietos laiku mūsų nacionalinė ekipa žais paskutinį šio pasaulio pirmenybių atrankos etapo mačą.
„Viskas tvarkoje – atskridome gerai, be jokių problemų. Lenkijoje turėjome rutiną, kuri buvo ir prieš dvikovą su lenkais. Taip mes, kaip sakoma, išlaikome tą patį ritmą“, – su šypsena veide kalbėjo nacionalinės ekipos strategas Dainius Adomaitis.
Lietuviai pasaulio krepšinio čempionato trečiojo „lango“ kovas pradėjo ketvirtadienį Gdanske, kur sudaužė Lenkijos rinktinę 79:61. Tuo tarpu būsimi sekmadienio mačo oponentai vengrai Kosove neturėjo daug vargo su šios šalies ekipa: privertė ją pasiduoti 81:65.
Pirmaisiais smuikais lietuvių komandoje griežė Domantas Sabonis, kuris pelnė 17 taškų, o Jonas Valančiūnas ir Artūras Gudaitis pelnė po 11 taškų.
Vengrijos rinktinėje su Kosovu žibėjo ekipos lyderis Davidas Vojvoda, surinkęs 17 taškų, Darinas Govensas, pelnęs 13, bei Janosas Eilingsfeldas, surinkęs 12. Pastarasis 198 cm ūgio žaidėjas dar sugriebė 8 kamuolius.
– Žaisite su Vengrijos komanda, kuri beveik nepasikeitė palyginus su dvikova Klaipėdoje. Kokie bus šio mačo akcentai?, - buvo paklausto D.Adomaičio.
– Manau, kad pirmiausia reikia nusiteikti, kad teks daugiau priprasti prie kontaktinio ir fizine jėga paremto žaidimo. Jie turi panašumo į lenkus, tačiau jie fiziškai geriau pasirengę.
Visų pirma, didžiausias dėmesys turi būti skirtas žaidimui du prieš du, o jei kalbėsime apie asmenis, tai teks rimtai stabdyti jų lyderį Davidą Vojvodą.
– Ar tai, kad teks labiau kovoti remiantis fizine jėga, nesumenkins mūsų pagrindinio kozirio – priekinės linijos?
– Manau, kad mes vidurio puolėjų pozicijose turėsime visada persvarą ir šiuo koziriu naudosimės. Bet svarbiausia yra gera gynyba.
– Vengrija šiek tiek paprakaitavo mače su Kosovu. Ką būtų galima pasiimti iš Kosovo patirties, žaidžiant su vengrais?
– Jei kalbėsime apie tas rungtynes, tai buvo labiau Kosovo mačas, o ne Vengrijos.
Kosoviečiai žaidė beveik nesikeisdami ir kovojo, kol nepavargo. Kai pavargo, vengrai labai greitai sutvarkė visus reikalus.
– Kuo ypatinga Vengrijos gynyba? Juk tik lietuviai per atranką sugebėjo pelnyti 80 taškų – kitos komandos to padaryti nesugebėjo.
– Tai jų žaidimo stilius – jie kontroliuoja žaidimo ritmą. Jie nenori, kaip kitos komandos, pelnyti taškų 5 ar 8 sekundę. Jie drausminga komanda.
Jei jie turi persvarą, tai ji baudžia taškais, tačiau jei ne – žaidžia labai disciplinuotai.
– Teigėte Lenkijoje, kad vis dėlto nerimavote dėl Lietuvos komandos pasirodymo. Dabar ramiau?
– Aš labiau kalbėjau apie žaidėjų skirtingą pasirengimą varžyboms – juk vieni jau buvo senokai baigę sezoną, kiti tik neseniai atvažiavo namo. Nekalbėjau apie žaidimą.
– Esate įpratę žaisti didelėse arenose, o vengrai nutarė sekmadienio dvikovą sužaisti kelis tūkstančius žiūrovų talpinančioje salytėje. Tai nebus kliūtis – komanda neatsidurs taip vadinamoje nekomforto zonoje?
– Turėsime prisitaikyti. Be to, Lenkijoje treniravomės apskritai labai mažoje salytėje – prie „Ergo“ arenos esančioje treniruočių salytėje. Ten reikia kalbėti apie mažus kvadratus, metrus. Labai maži.
Pasaulio čempionato atrankos Europos zonos pirmajame etape 32 rinktinės yra suskirstytos į aštuonias grupes. Į antrąjį atrankos etapą pateks po tris geriausias visų grupių komandas.
Antrajame etape bus sudarytos keturios naujos grupės. Pirmojo etapo A ir B grupių komandos pateks į antrojo etapo I grupę, C ir D grupių komandos – į J grupę ir t.t.
Visi pirmajame etape iškovoti taškai bus įskaityti, o antrajame etape reikės žaisti tik su tomis komandomis, su kuriomis nebuvo žaista pirmajame etape.
Antrojo etapo grupėse kovos po šešias komandas, o kelialapius į 2019 metų rudenį Kinijoje vyksiantį pasaulio čempionatą gaus po tris geriausias visų grupių komandas. Iš viso Europa į planetos pirmenybes deleguos 12 rinktinių.