Ballų tobulėjimas Lietuvoje – vilties blyksnis Lietuvos krepšinio talentams

2018 m. sausio 17 d. 18:23
16-metis LaMelo ir 19-metis LiAngelo Prienų-Birštono „Vytauto“ treniruotėse pluša jau beveik dvi savaites, o ir kartu su savo pirmąja profesionalia komanda spėjo sužaisti tris mačus.
Daugiau nuotraukų (13)
Broliai Ballai pasireikšti gavo „Vytauto“ komandos organizuojamame „Big Baller Brand Challenge Games“ rungtynių cikle, kur sužaidė prieš Vilniaus „Lietuvos ryto“ bei Kauno „Žalgirio“ dublerius ir LKL rungtynėse prieš Panevėžio „Lietkabelį“. 
Nors LKL rungtynes jie baige su minusiniu naudingumo balu, kitose buvo geriau. Prieš jaunuosius žalgiriečius LaMelo pelnė 10 taškų ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus, o LiAngelo surinko 19 taškų. Dar solidžiau abu krepšininkai pasirodė prieš „Lietuvos rytas-2“ komandą, kai rungtynes LaMelo baigė su 31 tašku,  Li Angelo – 29.
LaMelo buvo net gi sudominęs Kauno „Žalgirio“ komandą, kuri svarstė galimybę pasikviesti jaunuolį pas save Eurolygos jaunimo turnyrui.
JAV žiniasklaida jau spėjo Ballų žaidimą pavadinti „amerikietiškais kalneliais“, tačiau skubėti vertinti dar per anksti. Rungtynių buvo nedaug, o ir varžovai, išskyrus „Lietkabelį“, toli gražu ne aukščiausio lygio.
„Per savaitę Ballus išmokyti kitokio krepšinio yra velniškai sunkus darbas. Nors individualiai LaMelo būtų vienas stipresnių žaidėjų, vargu ar komandiškai jam būtų naudos. Matėmė, kad jis mėgsta individualumą, atlikti metimus, bet sprendimai atsilieka nuo atletų, kurie žaidžia brandų krepšinį „Žalgiryje“. Per metus ar daugiau su gerais treneriais gal ir būtų galima pakreipti tinkama linkme, bet dabar tikrai per trumpas laiko tarpas“, – LaMelo žaidžiantį „Žalgirio“ dubleriuose sunkiai įsivaizdavo lrytas.lt kalbintas Lietuvos šešiolikmečių rinktinės treneris Tomas Purlys.
Anot specialisto, visiškai Ballų nuvertinti tikrai negalima, kadangi reikia tik laiko apsiprasti.  Sostinės krepšinio mokykloje (SKM) dirbantis treneris išskyrė ir Lietuvos bei JAV krepšinio ugdymo skirtumus bei pabrėžė svarbų dalyką – naudą, bei išaugusias viltis, kurias iš Ballų gauna patys su jais susitinkantys žaidėjai.
– Dvi iš pirmųjų trejų rungtynių – prieš jaunuosius Kauno „Žalgirio“ bei Vilniaus „Lietuvos ryto“ talentus. Ar toks „Vytauto“ komandos pasirinkimas tinkamas?
– Tinkamas. Jaunesniajam Ballui yra vos šešiolika metų ir akivaizdu, kad žaisti prieš vyrus jis dar nėra pasiruošęs. O pamatyti savo lygį žaidžiant su bendraamžiais, tikrai kur kas daugiau naudos. Kitas dalykas, tokie veiksmai yra reklama ir Ballams tikrai nepalanku žaisti su stipresniais varžovais, kad parodytų, jog dar per anksti išsišoko ir yra per silpni. 
Tiek „Žalgirio“, tiek „Lietuvos ryto“ jaunimas visuomet yra tarp lyderių Eurolygos jaunimo turnyruose, todėl lygis Ballams pasižaisti prieš tokias komandas tikrai nėra prastas.
– Ar tokios rungtynės tampa nauda patiems Lietuvos jauniesiems talentams?
– Be abejo. Galima būti labai geru žaidėju, bet tai nebus visiškai naudinga, jei tavęs niekas nematys. Kaip sakoma, svarbu atsidurti tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje. Svarbu, kaip tave išreklamuos ir pateiks.
Ballai jau dabar labai populiarūs, o kad juos seka visas pasaulis naudinga ir mums. Tai automatiškai kelia jaunųjų Lietuvos talentų vertę, didina pasitikėjimą, viltis. Pažiūrėkite į Roką Jokubaitį, kuris Kauno „Žalgirio“ dublerių sudėtyje Prienuose pasirodė puikiai. Kiek buvo kalbama anksčiau ir kiek kalbama dabar.
– Ar tai, kad LKL rungtynėse Ballų naudingumo balas buvo minusinis, o žaidžiant prieš jaunimą jie smaginosi įrodo, kad noras juos įterpti į profesionalų krepšinį – labai ankstyvas?
– Jiems tiesiog reikia apsiprasti. Buvo kiek keistoka situacija, nes kiti Prienų klubo žaidėjai yra daug labiau patyrę, nei „Žalgirio“ ar „Lietuvos ryto“ dubleriai. Ballams buvo paprasčiau žaisti, nes visi komandos draugai buvo aukštesnio lygio, fizinio ir taktinio pasirengimo. 
Net ir studentams ar profesionalams atvykusiems čia, pirmi žingsniai būna sudėtingi. Dažnu atveju net ir gero lygio žaidėjai iš JAV apsipranta tik per pusmetį. Reikia įprasti, pažinti visą sistemą, žaidimą, kadangi iš pirmųjų rungtynių to padaryti beveik neįmanoma. Vienas dalykas, kai tu pelnai daug taškų mokykloje ar universitete JAV, o kitas dalykas, kai atvykus čia reikia taikytis prie europietiško ir visai kitokio krepšinio. 
– Lyginant jaųnųjų Ballų ir to paties amžiaus Lietuvos jaunimo krepšinį. Kokius skirtumus galite įžvelgti?
– Skirtumai tarp amerikiečių ir lietuvių dažniausiai būna fiziniame ir techniniame pasirengime. Amerikiečiai visais laikais buvo fiziškai stipresni, šoklesni.  Kažkokia  technika matosi ir pas Ballus. Galbūt šlubuoja metimo, bet tai būna daugeliui. 
Kitas dalykas, ko gero, daugelis žino, kad lietuviai puikiai supranta krepšinį, dėl ko mes neišsiskirdami fizinėmis ar techinėmis galimybėmis esame tarp lyderių pasaulyje. Lietuvių pusėje yra taktinis supratimas.
– Ar savo individualiais veiksmais ir dideliu bei kartais perdėtu noru broliai Ballai nepražūtų ten, kur propaguojamas komandinis krepšinis?
– Lietuvoje irgi pradedamas propaguoti individualus žaidimas. Lietuvos krepšinio federacija neseniai įvedė taisyklę, kad iki penkiolikos metų žaidžiama be užtvarų. Tas lemia didesnį žaidėjų individualų paruošimą, žaidimą vienas prieš vieną.
Tačiau komandinis žaidimas egzistuoja visada ir Ballams privaloma tą žinoti. Tiesiog treneriui reikia įtikinti, kad jie taip žaistų.
– Buvo kalbama, kad Kauno „Žalgiris“ Eurolygos jaunimo turnyrui norėtų pasikviesti LaMelo. Ar jis galėtų ten pritapti?
– Nemanau, kad patiems Ballams tai būtų geras sprendimas. Vienas jis kalnų ten nenuvers, o žaidėjai jau turi savo sistemą. Per savaitę jį išmokyti kitokio krepšinio yra velniškai sunkus dalykas. Nors individualiai jis būtų vienas stipresnių žaidėjų, vargu ar komandiškai jam ten būtų naudos. 
Jau matėmė, kad jis mėgsta individualumą, atlikti metimus, bet tie sprendimai atsilieka nuo tų, kurie žaidžia brandų krepšinį „Žalgiryje“. Per metus ar daugiau su gerais treneriais gal ir būtų galima pakreipti tinkama linkme, bet dabar tikrai per trumpas laiko tarpas. 
viltys^InstantLaVaras Ballas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.