Garsiuosius brolius Ballus į savo gretas pasikvietę prieniškiai savaitgalį spjovė į turnyro pusę, kad galėtų rengti su amerikiečiais savo sumanytą turnyrą „Big Baller Brand Challenge Games“.
„Labai keista situacija. Nežinojome, ką daryti su savo jauna komanda, nes ji lyg ir turėjo vykti į Lietuvą žaisti BBL mačo, bet dėl „Vytauto“ sprendimo trauktis keturias dienas ji lyg ir dykaduoniavo. Nelabai graži situacija su „Vytautu“. Viskas iš jų pusės atrodė labai nesolidžiai“, – kalbėjo Minsko „Cmoki“ klubo generalinis direktorius Jurijus Šakola.
Tiek Prienų, tiek ir kitų miestų sirgaliai jau buvo prisipirkę bilietų į „Vytauto“ rungtynes su „Cmoki-2“, tačiau Ballų šeimyna nutarė visą Lietuvą įtraukti į savo filmuojamą realybės šou: vos tik pristačius Prienų klubo naujokus brolius su 16 metų LaMelo ir 19-metį LiAngelo, „Vytautas“ suskubo pranešti, jog BBL nežais, o rengs savo varžybas.
„Aš nežinau, ar verta dėl kažkokių brolių laužyti savo klubo gyvenimą. Tie vaikinai išvažiuos, o komanda liks ir galiausiai visi šių dienų išsišokimai klubui atsirūgs. Na, jei neatsirūgs, tai atsisuks prieš patį „Vytautą“. Negalvoju, kad dabar šiai komandai pasiseks lengvai sugrįžti į BBL arba pavyks susiderėti pažaisti su rimtomis ekipomis“, – kalbėjo „Cmoki“ klubo vadovas.
Už pasitraukimą iš BBL lygos prieniškiams jau skirta 5 tūkst. eurų bauda, tačiau ji gali ir padidėti, nes komanda nesužaidė likusių 7 mačų, iš kurių keli turėjo būti su televizijos transliacijomis.
„Vytauto“ klubo vadovai tikino, kad ieškojo galimybių likti BBL ir norėjo tik susiderinti savo varžybų ir lygos tvarkaraščius, tačiau Minsko ekipa buvo labiausiai nesukalbama, tad nuspręsta apskritai trauktis iš BBL ir Prienuose vykdyti „Big Baller Brand Challenge Games“ turnyrą. Jame „Vytautas“ grumsis su Kauno „Žalgiriu-2”, Vilniaus „Lietuvos rytu-2”, Šakių „Vyčiu“, Alytaus „Dzūkija“ ir „Jonava“.
„Norėjome viską padaryti gerai, bet nepavyko suderinti BBL tvarkaraščių. Labiausiai koją pakišo Minsko „Cmoki“, kurie dar gyvena socializmo laikais. Siūlėme jiems ir pinigus, ir apmokėti kelionę, bet socializmas nugalėjo“, – apie motyvus trauktis iš lygos šeštadienį kalbėjo prieniškių ekipos strategas Virginijus Šeškus.
„Jie paskambino mums, kai iki rungtynių buvo likusios dvi dienos. Sako, perkeliame varžybas – žaisime trečiadienį. Arba antradienį sužaidžiame neoficialias rungtynes. Bet pagal BBL reglamentą tvarkaraščio akistatas galima keisti likus dvidešimčiai dienų iki rungtynių. Pasakėme, kad privalome sužaisti BBL rungtynes, o jau po to galime susiderėti dėl kontrolinės dvikovos. Bet lietuviams tai netiko. O jau kitą rytą BBL vadovybė mus informavo, kad Prienai išstojo iš lygos“, – pasakojo J.Šakota.
– Kuo motyvavo „Vytauto“ vadovai sprendimą nukelti BBL rungtynes? – lrytas.lt paklausė „Cmoki“ klubo generalinio direktoriaus J.Šakotos.
– Jie aiškino, kad turi su broliais tam tikras sutartis pagal NBA standartą, kuriuose aiškiai sudėliota, jog į klubą įsilieję žaidėjai negali iškart pradėti žaisti, o turi būti rengiamos parodomosios varžybos. Manykime, įžymybėms reikia įsivažiuoti, surasti savo žaidimo ritmą. Todėl ir reikalauta, kad tai nebūtų oficialus mačas.
Supratome viena – „Vytautas“ sprendžia savo klausimus su tais broliais, elgiasi jau kaip NBA klubas, o mes privalome prie jų prisiderinti. Bet mums ta situacija visiškai nevykusi – tuomet trečiadienį žaistume Prienuose, o jau ketvirtadienį – su „Šiauliais“. Velniai nematė – mūsų vaikinukai jauni, gal ir nepervargtų, bet negalima per kelias dienas versti gyvenimo aukštyn kojomis dėl į klubą atvykusių žvaigždžių.
– Nenorėjote sutarti dėl dvikovos? Prieniškiai tikino, kad jums siūlė ir pinigus už perkeltą mačą.
– Supraskite, mes nesame Lietuva, kurios klubas nori – žaidžia, nenori – nežaidžia. Mūsų komanda yra valstybės remiama ir kiekviena išvyka į užsienį yra suderinta prieš tris mėnesius. Jei pagal tvarkaraštį turime BBL žaisti antradienį, tai mes ir privalome išvykti antradienį ir sužaisti.
Pakeisti išvykas galima tik suderinus klausimus su mūsų šalies sporto ministru – jis turi pasirašyti begalę dokumentų. Fiziškai neįmanoma per dvi dienas atlikti tokios procedūros. Sakysime, mes nebuvome prieš perkelti akistatą, tačiau to padaryti negalėjome, nes pas mus galutiniams sprendimams nemenkos įtakos turi ir valstybė. Laiko buvo per mažai viską sudėlioti.
– „Vytauto“ siūlyti pinigai negalėjo padėti greičiau išspręsti parodomojo mačo klausimo?
– Ten daugiau buvo kalba apie kelionės apmokėjimą – esmės tai nekeitė. Šalies sienos kirtimo klausimą vis tiek turėtume derinti su valstybės institucijomis. Supraskite, pas mus Baltarusijoje yra tam tikros procedūros, komandos sąrašo ir varžybų laiko patvirtinimas, kurio per kelias dienas suderinti neįmanoma.
– Ar Baltarusijoje būtų įmanoma, kad vienoje ar kitoje lygoje žaidžianti komanda dėl atvykusios žvaigždutės pasitrauktų iš turnyro ir imtųsi pati organizuoti varžybas?
– Pirmiausia reikia pasakyti, kad krepšinis Lietuvoje ir krepšinis Baltarusijoje – du skirtingi dalykai. Mes neturime didelio pasirinkimo kur žaisti ir tikrai labai džiaugiamės, kad „Cmoki“ buvo priimta į BBL. Net ir atvykus rimtai NBA žvaigždei nė vienas Baltarusijos klubas „nelįstų po tanku“ – neišduotų savo profesionalaus požiūrio į veiklą dėl momentinės galimybės pasireklamuoti viešojoje erdvėje.
Supraskite, visi klubai Baltarusijoje, kaip sakoma, dirba šalies krepšiniui – vieni ugdo rinktinės žaidėjus, kiti – kelia krepšinio įvaizdį, treti – konsoliduoja regioną.
Jei kalbėsime apie rėmėjus, kurie mūsų sporto šakai skiria pinigus, tai ir jie nėra vien reklamos vergai: geras klubo vardas kainuoja brangiau. Žinoma, jei ateitų amerikiečių ar arabų kompanija, kuri siūlytų labai solidų atlygį – galima mąstyti apie visokias akcijas su krepšininkais, tačiau tik dėl viešosios nuomonės ir keliasdešimties eurų neverta. Bet kuriuo atveju reikia pradžioje žiūrėti į sirgalių interesus, vietinių žaidėjų pozicijas – negalima to ignoruoti.