Pasak naujojo Lietuvos rinktinės fizinio pasirengimo trenerio Evaldo Kandratavičiaus, bandant piką pastumti į priekį gali iškilti kitų nemenkų problemų.
„Pasiruošimas nebus visiškai optimalus. Prie ugnikalnio viršūnės neprivesime, nes tai – labai sudėtingas procesas. Tačiau mėginsime suvaldyti procesą taip, kad tas geras pasiruošimas būtų turnyro pradžioje, – pasakojo E.Kandratavičius. – Komanda – nauja, žmonės pasikeitę, todėl bus įvairių problemų. Turime apsidrausti ir pačioje pradžioje gerai atrodyti.“
Lietuvos rinktinė Europos krepšinio čempionate siekia apsidrausti nuo psichologinių duobių – sunkumų gali kilti ne tik krepšininkams, juk ir treneris D.Adomaitis bei jo štabas yra nauji. Tai – jau antrasis rinktinės bandymas užbėgti įvykiams už akių. Pirmuoju tapo Eimanto Bendžiaus netikėtas kvietimas – treneris šią savaitę paskambino krepšininkui ir paklausė, ką jis veiks penktadienį. D.Adomaitis taip mėgina užkamšyti spragas sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje.
Vėl apsikeitė vietomis
Naujas rinktinei yra ir E.Kandratavičius. Tiesa, naujas jis šiai rinktinei, nes praeityje jau yra dirbęs su geriausiais šalies krepšininkais. Pirmą kartą prie rinktinės jis prisijungė 2010 metias, tačiau vėliau durys jam užsivėrė.
Jau 2011 metais jo asistentu pradėjo dirbti Sigitas Kavaliauskas, kuris perėmė šią poziciją. Dabar E.Kandratavičius vėl apsikeitė su S.Kavaliausku – pastarasis buvo D.Adomaičio planuose, tačiau vėliau sukirto rankomis su Jonu Kazlausku ir nusprendė dirbti Kinijoje.
„Dabar noriu dirbti tokiame lygyje, kokį jis pasiekė būdamas čia iki manęs. Tęstinumas – būtinas. Aptarėme ir problemas iš praėjusių metų“, – sakė E.Kandratavičius, kuris dabar dirba kartu su Martu Skrabuliu.
Pasak jo, krepšininkai atsineša ir nuolatinių problemų, kurios pamažu sprendžiamos kiekvienais metais.
Prisiminė bronzą lėmusią energiją
Lietuvos rinktinės sirgaliai komandoje turėtų išvysti nemažai naujovių. Pasikeisti turėtų ir pats žaidimo stilius. Jau dabar E.Kandratavičius kalba, kad rinktinė žais greičiau.
„Norėčiau ir sapnuoju, kad pasikartotų 2010 metų rinktinės modelis. Tada atvyko daug naujų žmonių, kurie pakeitė senbuvius. Man prieš akis stovi situacijos, kai patys žaidėjai realiai nesiskirstė zonomis, o tiesiog dirbo darbą. Nesvarbu, ar zona buvo jų, ar ne – jie bėgo, šoko ir stengėsi. To aš noriu ir čia. Sieksiu tokio modelio“, – sakė E.Kandratavičius, prisiminęs Turkijoje iškovotą pasaulio čempionato bronzą.
Tuomet dėl rinktinės energijos buvo atsakingas irgi E.Kandratavičius. Specialistas ir vėl savo rankose turės jaunų krepšininkų. Tai pridėjus prie trenerio mėgstamo pasiruošimo stiliaus išeis kokteilis, kokį jau yra tekę regėti.
„Tada daug dirbome. Aš turiu savo filosofiją ir darbo metodus. Jie man atrodo teisingi, tad filosofija bus panaši ir šiemet“, – sakė E.Kandratavičius.
– Koks rinktinės planas? – žurnalistai paklausė E.Kandratavičiaus.
– Pradžioje turėsime keletą įvadinio pobūdžio dienų. Žinome, kad visi krepšininkai stengėsi į rinktinę atvykti pasiruošę, bet dabar bandysime visus apjungti ir pasikartoti tam tikrus aspektus. Laukia pratimai, skirti prikelti miegančius raumenis ar panagrinėti problemas, suteikti aktyvumo. Po poros dienų jie turėtų būti darbingi ir galės atlikti pratimus, susijusius su krepšiniu.
– Poziciją perėmėte iš S.Kavaliausko. Ar jis perdavė jums sukauptas žinias?
– Taip. Su Sigiu esame ne tik kolegos, bet ir draugai. Mūsų bendras gyvenimo kelias prasidėjo seniai. Visada kalbame temomis apie krepšinį. O dabar nutiko taip, kad jis gavo puikią galimybę dirbti užsienyje su geru treneriu ir geromis sąlygomis.
Dabar noriu dirbti tokiame lygyje, kokį jis pasiekė būdamas čia iki manęs. Tęstinumas – būtinas. Aptarėme ir problemas iš praėjusių metų.
– Galbūt žodis „problemos“ nėra tinkamas. Jis pernelyg skambus. Tos problemos yra susijusios su krepšininkų kūnais.
Vienos dalys yra pertemptos, kitos – pernelyg silpnos arba pernelyg stiprios. Šios problemos veda prie mini traumų. Dažniausiai jos nėra greitai išgyvendinamos, todėl Sigitas man papasakojo apie praėjusius metus.
Kai kuriems krepšininkams tuos pratimus reikia daryti kiekvienais metais. Žinome silpnas vietas, todėl toliau tęsiu tai, ką S.Kavaliauskas darė pernai.
– Galbūt S.Kavaliauskas analizavo tas klaidas, apie kurias po Rio kalbėjo Jonas Kazlauskas?
– Buvo priimta bendra nuomonė, kad dėl skirtingo žaidėjų atvykimo į rinktinę laiko buvo padaryta klaidų. Dalis krepšininkų atvyko vėlai ir buvo manyta, kad jie dar turi pakankamai jėgų, kad galėtų išsilaikyti ilgiau.
Bet aš nesu taip įsigilinęs į šias problemas.
Dabar aš dirbsiu taip, kaip moku.
– Kada D.Adomaitis nori matyti rinktinės pasiruošimo piką?
– Pasiruošimas nebus visiškai optimalus. Prie ugnikalnio viršūnės neprivesime, nes tai – labai sudėtingas procesas. Tačiau mėginsime suvaldyti procesą taip, kad tas geras pasiruošimas būtų turnyro pradžioje.
Komanda – nauja, žmonės pasikeitę, todėl bus įvairių problemų. Turime apsidrausti ir pačioje pradžioje gerai atrodyti.
Ispanai sau gali leisti su savo sudėtimi prasčiau žaisti grupėje, o tada vėliau iššauti. Šiandieną esame komanda, kuri turi didelį potencialą, tačiau mes nesame favoritais. Apsidrausdami bandysime gerai žaisti nuo pradžių ir iki pabaigos.
– Pernai rinktinę išbalansavo tai, kad į rinktinę kai kurie krepšininkai atvyko vėliau. Jie prisijungdavo vienas po kito. Dabar bus tokie trys žaidėjai. Ką darysite, kad išvengtumėte išbalansavimo?
– Šiek tiek treniruočių procesą adaptuosime pagal juos. Tada mėginsime juos įtraukti. Tačiau mano tikslas – kuo mažiau individualizmo. Čia mes neturime laiko kiekvienam atskiram žaidėjui skirti daug dėmesio. Turime sulipdyti bendrą komandą ar traukinį, kuris važiuos kiek galima greičiau.
Iškart lipdysime bendrą visumą.