„Esu nepaprastai laimingas, sėkmingai išpildęs mano vardo Akademijos 25 metų krepšinio mokymo ir ugdymo programą. Vieno projekto pabaiga kloja pamatus kito projekto pradžiai. Pažadu, kad ketvirčio amžiaus visokeriopa patirtis nedulkes stalčiuose, o ir vėl tarnaus Lietuvos bei pasaulio krepšiniui, – teigiama Š.Marčiulionio pareiškime. – Akademijos programa viršijo mano puoselėtus lūkesčius! Akademijos kolektyvas išmokė krepšinio paslapčių ne tik vaikučius, bet ir jų tėčius, mamas bei senelius, kurie žiniomis aplenkė ne tik mane, bet ir trenerius su administracija. Abipusės pamokos, be abejonės, padės tėveliams sėkmingiau suprasti vaikų fizines bei psichologines galimybes ne tik krepšinio aikštelėje.
Išskirtinis Ačiū visiems rėmėjams, kurių savalaikis sąmoningumas sunkiais nepriklausomybės laikais leido sėkmingai gyvuoti šiam projektui.
Akademijos administracija ir toliau tęs praėjusiais metais pradėtą jungtinį projektą su Vilniaus krepšinio mokykla.
Linkiu visiems, kurie toliau užsiims jaunosios krepšinio kartos ugdymu ir Lietuvos bei Vilniaus miesto garsinimu kantrybės, ištvermės ir daug daug sėkmės!“
Šiuo metu Š.Marčiulionis yra išvykęs į JAV. Plačiau situacijos nekomentavo ir akademijos administracija.
Tačiau Vilniaus krepšinio mokyklos vadovas Vytenis Tupčiauskas paaiškino, jog derybos dėl Š.Marčiulionio akademijos trenerių ir krepšininkų prisijungimo jau vyksta.
„Šiuo metu vyksta derybos, pokalbiai, bet parašai dar nėra sudėti, – sakė V.Tupčiauskas. – Mūsų tikslas yra sujungti pajėgas, kad galėtume konkuruoti su kitomis krepšinio mokyklomis ir garsinti Vilniaus krepšinį“.
Anot V.Tupčiausko, dar nėra aiškus Š.Marčiulionio akademijos Vytenio gatvėje likimas, bet tikimąsi, jog joje ir toliau bus žaidžiamas krepšinis.
Su ten dirbusiais treneriais ir jų auklėtinių tėvais yra aptartos perėjimo į Vilniaus krepšinio mokyklą detalės.
1999-2000 m. gimusių Š.Marčiulionio akademijos auklėtinių komanda jau pernai atstovavo Vilniaus krepšinio mokyklai. Iki rugpjūčio pabaigos turėtų būti išspręstas ir likusių trenerių bei vaikų perėjimo procesas, derinamas ir su Vilniaus miesto savivaldybe.
V.Tupčiausko teigimu, galbūt ir pats Š.Marčiulionis sutiks prisidėti konsultacijomis prie Vilniaus krepšinio mokyklos vystymosi.
2002-aisiais FIBA Europos organizacija Š. Marčiulionio mokyklai suteikė akademijos vardą. Įstaigoje krepšinio paslapčių mokėsi tokie sportininkai kaip broliai Darjušas bei Kšištofas Lavrinovičiai, Simas Jasaitis, Antanas Kavaliauskas, Linas Kleiza, Martynas Pocius, Martynas Gecevičius, Mindaugas Kuzminskas, Egidijus Mockevičius ir kiti.
Dabar joje neliko nė vienos krepšininkų grupės, skelbia tinklalapis. Geriausiais laikais akademijoje dirbo ne mažiau kaip 10 trenerių, o krepšinio gudrybių sėmėsi 42 grupės.
Prieš ketvertą metų dėl Š.Marčiulionio numatytos reformos jų sumažėjo iki 25. Buvo atsisakyta vaikų grupių, paliekant tik vyresniuosius su mintimi, kad kitų krepšinio mokyklų geriausieji žaidėjai pildys vyresnių grupes ir taip išlaikys akademijos prestižą.
Nemaža dalis vaikų tėvų sukilo, reikalavo viską sugrąžinti į savo vėžes, bet mokyklos vadovybė atsisakė eiti į kompromisą. Dar praėjusių metų viduryje tapo aišku, kad Š.Marčiulionis parduos jam priklausiusį viešbutį „Šarūnas“ ir šalia įkurta centrinę akademijos būstinę.
Buvo likusi tik kur kas mažesnė salė Vilniaus Vytenio gatvėje, o akademijos vadovai tikino, kad treniruotėms nuomosis krepšinio sales.
Dabar jau žinoma, kad akademiją paliko beveik visi treneriai, o vienas svarbiausių pasitraukimo motyvų – finansinis.
Treneriai Š.Marčiulionio krepšinio akademijoje uždirbdavo mažiau nei konkurentų įstaigose, atlyginimai – vėlavo. Išeidami treneriai išsivedė ir jaunuosius krepšininkus.