Pokylių namuose „Vasaris“ susirinko Panevėžio verslo įmonių atstovai ir Lietuvos sporto garsenybės LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, LKL prezidentas Remigijus Milašius, LSU kancleris Mindaugas Balčiūnas, bendrovės „Olifėja“ generalinis direktorius Antanas Muraška.
Renginio šeimininkai Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas ir generalinis direktorius Rimantas Šidlauskas pirmiausia pasveikino į verslo atstovus vienijančią organizaciją priimtus naujokus ir geriausio boso titulo nusipelniusį bendrovės vadovą.
Po to dalyviai perėjo prie diskusijos apie sporto ir verslo bendradarbiavimo galimybes ir plėtrą, o diskusijai vadovavo Lietuvos – Kinijos verslo tarybos narys Mindaugas Reinikis.
Buvęs ilgametis LKF generalinis sekretorius, o dabar LSU kancleriu dirbantis M.Balčiūnas pažymėjo, kad geriausias verslo ir sporto bendrystės pavyzdys – didžiulį žingsnį į priekį žengusi LKL organizacija: „Panašiu keliu eina Klaipėdos „Neptūnas“ ir dar vienu ryškiu žaidėju tampantis Panevėžio „Lietkabelis“.
Pasaulines tendencijas akylai stebintis M.Balčiūnas sakė, kad įmonių skirto pelno dalis sportui kasmet didėja: „Verslas žinomumą didina per reklamą, pardavimų didinimą ir, žinoma, paramą sportui. Akivaizdu, kad parama sportui yra geriausia investicija, nes ji kasmet vis labiau didėja. Taip yra todėl, kad galima pritraukti ne paprastą vartotoją, o sirgalių“.
LKL prezidentas R.Milašius sakė, kad jam priimtina S.Gailiūno iškelta socialinė idėja: „Daugumoje išsivysčiusių valstybių didelį dėmesį ir paramą profesionaliam sportui skiria savivalda. Pavyzdžiui, Ispanijoje savivaldybės varžosi dėl garbės turėti aukščiausioje lygoje žaidžiančią komandą, todėl jų parama siekia apie pusę biudžeto. Ir tai nėra tuščiai išleisti pinigai – taip sprendžiama užimtumo, kitos problemos. Bilietus galima vaikams išdalinti, kad tribūnos būtų pilnos“.
R.Milašius vylėsi, kad sparčiai kylantis Panevėžio klubas įsiterps tarp trijų lygos grandų – Kauno „Žalgirio“, Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Klaipėdos „Neptūno“.
LTOK prezidentė D.Gudzinevičiūtė pripažino, kad šalies politikams stinga ryžto reformuoti sportą: „Pažiūrėkite, šiuos rinkimus laimėjusios partijos savo programose nė žodžiu neužsimena apie sportą. Kalbama tik apie užimtumą, bet būtina suprasti, kad neturint Panevėžyje profesionalios krepšinio komandos nebus ir jaunųjų krepšininkų, nes vaikai neturės į ką lygiuotis“.
„Lietkabelio“ klubo prezidentas Alvydas Bieliauskas sakė, kad prieš ketverius metus perėmus praskolintą klubą buvo sudaryta ilgametė vizija, ir jos nuosekliai laikomasi: „Iš pradžių grąžinome skolas, po to į klubą pritraukėme savus žmones, panevėžiečius, – susigrąžinome Gintarą Kadžiulį, Mantą Ignatavičių, Mindaugą Lukauskį, Gintarą Leonavičių“.
Klubo prezidentas pasidžiaugė sėkmingu šiemečiu „Lietkabelio“ komandos startu: „Kad einame teisingu keliu, supratome, kai į arena ėmė plūsti sirgaliai. Dabar svarbiausia sukurti strategiją, kad visi komandos išlaikymo kaštai neužgriūtų vien „Lietkabelio“ įmonės. Juk nemaža dalis mūsų klubo rėmėjų yra nevietiniai – Kauno, Vilniaus verslininkai“.
Šiemet 0,8 mln. eurų biudžetą surinkti planuojančio klubo vadovas sakė, jog tai – nemenkas iššūkis: „Todėl kviečiame visus ateiti, prisidėti ir suremti pečius. Klubas yra atviras – nauji rėmėjai galės dalyvauti ir valdyme“.