Prieš ketverius metus žaidėjo karjerą dėl plaučių mikroembolijos baigęs M.Petravičius su šeima įsikūrė Tuksone, kur rado naujų įdomių užsiėmimų.
Pusės milijonų gyventojų mieste Arizonos valstijoje per 100 km nuo Meksikos sienos 36-erių lietuvis prieš dvejus metus pradėjo treniruoti Tuksono moksleivius, o pastaruoju metu atrado save ir kitoje srityje.
M.Petravičius rūpinasi savo nekilnojamo turto investicijomis ir pradėjo talkinti šiais klausimais kitiems.
„Nuo pat studijų universitete pradžios tuo domėjausi, – sakė 1999-2003 metais Pietų Karolinos universitete mokęsis ir verslo rinkodaros bakalauro diplomą gavęs žemaitis. – Kai baigiau universitetą, irgi domino investicijos. Todėl dabar galiu patarti ir kitiems žmonėms. Dabar – toks metas, kai nekilnojamasis turtas Jungtinėse Valstijose yra viena saugesnių investicijų. Ne tik amerikiečiams, bet ir europiečiams. O man pačiam – tai įdomi sfera.“
Darbus nekilnojamojo turto sferoje M.Petravičius derina su kitomis pareigomis, kurios jam nuolat primena senąją meilę – krepšinį.
M.Petravičius treniruoja vienos Tuksono gimnazijos šešiolikmečių ekipą, o taip pat atskirai dirba ir su tokio pat amžiaus vaikinų grupe.
„Treniruoju ne kasdien, bet man patinka dirbti tai, ką neblogai išmanau, – sakė buvęs Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas. – Tiesiog smagu būti krepšinyje.“
Per savo karjerą Vokietijoje, Belgijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Italijoje ir Rusijoje rungtyniavęs M.Petravičius moko jaunimą įvairių krepšinio judesių, bet pats nerungtyniauja.
208 cm ūgio lietuvis dėl per 2011 metų Europos krepšinio čempionatą Lietuvoje prasiveržusios plaučių mikroembolijos būdamas 33-ejų baigė žaidėjo karjerą, išsiskyręs su „Chimki“ klubu.
Šiuo metu retoji liga, kai pavojingai užsikimšusios kraujagyslės sutrikdo kraujotaką, nekelia rūpesčių M.Petravičiui – jam užtenka kartais pasitikrinti pas gydytoją.
Krepšinio jis nebežaidžia dėl kitų priežasčių.
„Su buvusiais profesionaliais žaidėjais galbūt būtų smagu pažaisti. Tačiau šiaip atėjus į salę su nepažįstamais žaisti nesinori. Žinote, kaip būna: negali žinoti, kuris iš 35-40 metų vyrų vis dar nori įrodyti, kad galėtų žaisti NBA. O tokių pasitaiko,“ – juokėsi M.Petravičius.
Tuksone, kur M.Petravičius įsigijo namą dar profesionaliai žaisdamas krepšinį, jis įsikūręs su visa šeima – amerikiete žmona Bernadette, septynerių metų sūnumi Marijonu Blake'u ir ketverių metų dukra Viktorija.
Bernadette, su kuria krepšininkas susipažino studijų JAV antrajame kurse, o susituokė Kaltinėnų bažnyčioje 2007 metais, yra buvusi tinklininkė. Arizonoje ji irgi dirba panašų darbą, kaip jos vyras – moko tinklinio vaikus.
Tačiau M.Petravičius nėra įsitikinęs, kaip ilgai tai tęsis.
„Neatsisakome Europos. Žmonai patinka Vilnius, tad tai lieka vienas variantų, – kalbėjo buvęs Lietuvos rinktinės krepšininkas. – Patys aktyviai nesižvalgome, bet vis dar yra minčių, kad ir Lietuvoje norėtume pagyventi su vaikais.“