Artėjančios Tarptautinės teatro dienos proga surengtos varžybos nebuvo įprastos. Jos labiau priminė spektaklį nei tikrą sportinę kovą. Teatralų komandoje buvo net 33 aktoriai, tarp kurių netrūko žinomų pavardžių.
Aikštelėje rungėsi Eglė Jackaitė, Ramūnas Šimukauskas, Raimondas Baranauskas, Rimantas Bagdzevičius, Daiva Rudokaitė, Jonas Baranauskas, Sakalas Uždavinys, Žanas Voronovas, Aurimas Žvinys, Tomas Erdbrėderis, Ridas Žirgulis, Remigijus Endriukaitis. Atranka į teatralų rinktinę vyko atsižvelgiant į sportinius ir aktorinius žmonių sugebėjimus.
Iš viso buvo sužaisti trys kėliniai po 9 minutes.
Žalgiriečiams teko prisitaikyti prie teatralų patobulintų krepšinio rungtynių taisyklių: dalį pirmojo kėlinio sportininkai turėjo žaisti naudodamiesi tik viena ranka, nes kitoje laikė kiaušinį. Taip žaisti krepšininkams nebuvo paprasta, nes teatralų komandoje buvo žaidėjas – kaskadininkas, kuris kabojo virš priešininkų krepšio, ir sėkmingai į jį mėtė kamuolį.
Antrojo kėlinio metu žalgiriečiams kaip įmanydami trukdė teatro apšvietėjai, kurie šiems vos prie priešininkų krepšio pribėgus, mirksėjo šviesomis arba jas visai užgesindavo, leido dūmus. Krepšininkams kovą apsunkino ir tai, kad jiems teko bėgioti lyg miške – tarp aikštelėje išdėliotų eglių. Be to, keletą minučių teatralai gynėsi rankose laikydami elektrinius pjūklus.
Trečią kėlinį krepšininkams buvo leista žaisti taip, kaip jie nori, tačiau jiems taip pat trukdė apšvietėjai, sunkumų aikštėje kėlė aktorės E.Jackaitės šešiametis sūnus Elijas Malinauskas bei viščiukais apsirengę vaikai.
Paskutines rungtynių minutes aikštėje žaidė visa „Žalgirio“ komanda ir kelios dešimtys teatralų.
Pertraukų, kurių šiose rungtynėse netrūko, metu šoko šokėjos, balerinos, dainavo atlikėja Vaida Genytė, Povilas Meškėla, Aleksandras Ivanauskas ir „Božolė“ choras.
Šventės metu vyko snaiperių ir dėjimo į krepšį konkursai. Jų metu į krepšį buvo metamas ne tik kamuolys, bet ir simboliniai velykiniai kiaušiniai bei gyvų gėlių puokštės.
Žalgiriečių ir teatralų krepšinio rungtynės prieš keletą dešimtmečių Kaune buvo įprastos. Pažiūrėti aktorių ir krepšininkų kovų į Kauno sporto halę tuomet ateidavo tūkstančiai žiūrovų.
Pavyzdžiui, 1979 metais į Kauno sporto halę susirinko keturi tūkst. žiūrovų. Tačiau tradicija pamažu nunyko ir nutrūko maždaug prieš 20 metų.
„Niekas tiksliai negali pasakyti, kada ir kodėl tokia graži tradicija numirė. Tačiau prieš dvejus metus mes ją atgaivinome. Pirmąsyk varžybas žiūrėjo beveik penki tūkstančiai žmonių, pernai jų irgi buvo ne mažiau“, – tvirtino šventės rengėjas aktorius, režisierius ir varžybų vedėjas Andrius Žiurauskas.