Eurolyga: „Žalgirio“ grupėje – CSKA ir „Real“ pergalės

2016 m. sausio 28 d. 18:03
Daugiau nuotraukų (7)
Eurolygos „Top 16“ etapo penktojo turo dvikovose ketvirtadienį žaidžiami 3 mačai. Pirmieji savo dvikovą pradėjo F grupės komandos – Rusijos čempionas Maskvos CSKA  ir Vokietijos pirmenybių nugalėtoja Bambergo „Brose“ ekipa. Didelės intrigos dvikovoje nebuvo – užtikrintą pergalę iškovojo rusai. Be šio mačo F grupėje kovojo ir Madrido „Real“ ir Pirėjo „Olympiakos“. Šioje grupėje savo akistatą išvykoje penktadienį žais ir Kauno „Žalgiris“.
F grupė
Maskvos CSKA – Bambergo „Brose“ 91:70 (25:23, 30:11, 18:16, 18:20).
Nors vokiečiai pradžioje pirmavo 10:0, 10:5, antrame kėlinyje CSKA kirto iš peties – spurtavo 19:2 ir pabėgo 48:31.  Trečiojo kėlinio pabaigoje maskviečiai jau turėjo itin solidžią persvarą – 69:44. Besibaigiant rungtynėms, Maskvos klubas atsipalaidavo ir leido svečiams šiek tiek atsitiesti.
CSKA atsikovojo 36 kamuolius, o varžovai – tik 23, rusai pataikė net 65 proc. metimų (24/37)
Nugalėtojams po traumos vėl aikštėje pasirodęs Nando de Colo pelnė 19 taškų (6 atk. kam., 28 naud. bal.), Milošas Teodosičius – 14 (6 rez. perd.), Joelis Freelandas – 10, Nikita Kurbanovas (10 atk. kam.) ir Kyle‘as Hinesas pridėjo po 9 taškus.
Pralaimėjusiems 12 taškų įmetė Nikos Zisis, po 11 – Bradley Wanamakeris ir Eliasas Harrisas (6 atk. kam.), 10 – Nicolo Melli.
Madrido „Real“ – Pirėjo „Olympiakos“ 84:72 (17:19, 24:16, 22:13, 21:24).
„Real“ ekipoje šiame mače nežaidė dėl gautos per treniruotę traumos lietuvis Jonas Mačiulis. Nors graikai pradžioje ir atrodė geriau, ispanai antrame kėlinyje perėmė iniciatyvą J.Carrollo dėka išsiveržė į priekį 41:35. Trečiame kėlinyje šeimininkai įjungė papildomą pavarą ir pabėgo 58:41. Maža to – ispanai buvo padidinę atotrūkį iki 74:55, tačiau svečiai jį aptirpdė.
Nuo to laiko „Real“ laikėsi 10-14 taškų atstumu nuo varžovo ir laimėjo.
„Olympiakos“ patyrė antrąjį iš eilės pralaimėjimą grupėje – prieš savaitę Pirėjo klubą sutriuškino Kauno „Žalgiris“.
„Real“ rezultatyviausiai žaidė 18 taškų surinkęs S.Llullas (7 rez. perd.), po 11 taškų įmetė Gustavo Ayonas (10 atk. kam.), Sergio Rodriguezas ir Felipe Reyesas (5 atk. kam.), 10 – Andresas Nočioni.
Pralaimėjusiųjų gretose po 14 taškų pasižymėjo Othello Hunteris (11 atk. kam.) ir Danielis Hackettas, 12 – Ioannis Papapetrou.
„Olympiacos“ puolimo lyderis Vassilis Spanoulis per 23 minutes sukrapštė vos tašką (0/4 dvit., 0/2 trit., 1/2 baud.), atkovojo kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, suklydo 3 kartus ir surinko 3 naudingumo balus.
E grupė
Stambulo „Fenerbahce“ – Zagrebo „Cedevita“ 86:73 (27:12, 13:21, 22:28, 24:12).
Jau pirmame kėlinyje Turkijos klubas susikrovė solidžią persvarą – 9 min. pirmavo 27:12. Tačiau kroatai ne tik nepalūžo, tačiau sugebėjo ir vytis šeimininkus. Trečiąją trečiojo kėlinio minutę turkai pirmavo tik 5 taškų skirtumu – 40:45, o likus kovoti iki šio ketvirčio pabaigos 4 min. – 52:50. Vis dėlto, „Fenerbahce“ neleido perimti svečiams iniciatyvos – spurtavo 10:2 ir laimėjo dvikovą.
Abu klubai tragiškai metė baudas – turkai pataikė 9 iš 22 (40 proc.), o kroatai – 9 iš 28 (32 proc.). Tačiau „cedevita“ sugebėjo prarasti  17 kamuolių, o šeimininkai – vos 8.
Nugalėtojams Luigi Datome pelnė po 19 taškų (3/3 tritaškiai), Ekpe Udohas – 17 (8/10 dvitaškiai), Janas Vesely – 12, Kostas Sloukas ir Ricky Hickmanas pridėjo po 11.
Pralaimėjusiems po 13 taškų įmetė Miro Bilanas ir Jamesas White‘as, 12 – Jacobas Pullenas (2/8 tritaškiai), 11 – Henry Walkeris
 Į atkrintamąsias varžybas pateks keturios geriausios abiejų grupių komandos.
ULEB Eurolygos finalo ketverto turnyras 2016 metų gegužės 13-15 dienomis vyks Vokietijos sostinėje Berlyne.