Degančiomis akimis žaidę Lietuvos vaikinai kovos dėl medalių

2015 m. rugpjūčio 14 d. 20:50
Lietuvos jaunučių (U-16) rinktinė penktadienio vakarą Kaune vykstančiame Europos čempionate 93:74 (21:23, 22:15, 25:21, 25:15) įveikė Suomijos bendraamžius ir žengė į pusfinalį. Toks pasiekimas – pirmas nuo 2010 metų.
Daugiau nuotraukų (22)
Mačą stebėjo tokie krepšinio pasaulio žmonės kaip Arvydas Sabonis, Rimas Kurtinaitis, Dainius Adomaitis ir kiti. Ši pergalė užtikrino, kad kitais metais lietuviai dalyvaus pasaulio jaunių (U-17) čempionate.
Lietuviai antrojo etapo E grupėje po dviejų pralaimėjimų iš eilės buvo užėmę ketvirtąją vietą, suomiai F grupėje – pirmąją.
Kitame etape Gedimino Petrausko auklėtiniai šeštadienį žais su Turkija.
Pirmajame kėlinyje iniciatyvą turėjo suomiai, kurie taikliai šaudė iš toli ir rečiau klydo. Lietuviai padarė net devynias klaidas, tačiau viską atpirko kovingumu ir aistra – po pirmųjų dešimt minučių mūsiškiai atsiliko tik 21:23.
Antrajame kėlinyje lietuviai pradėjo mažiau klysti ir ženkliai pagerino gynybą. Mūsiškiai šovė į priekį ir greitai susikrovė aštuonių taškų persvarą. Suomiams pavyko kiek stabilizuoti padėtį – po dviejų kėlinių Lietuva jau buvo priekyje 43:38.
Trečiajame kėlinyje ir toliau vyko atkakli kova, kurioje priekyje vis buvo mūsiškiai. Lietuviai užtikrintai kontroliavo padėtį ir neleido suomiams priartėti per daug arti – po trijų kėlinių lietuviai buvo susikrovę devynių taškų persvarą (68:59).
Paskutiniame ketvirtyje Lietuvos šešiolikmečiai žaidė užtikrintai ir įgijo dviženklę persvarą, kurią išlaikė iki mačo pabaigos, kurioje po tritaškių salvės susikrovę triuškinančią persvarą – 93:74.
Lietuva: Vitalijus Kozys 18, Tadas Vaičiūnas 12, Arnas Velička 18, Grantas Vasiliauskas 12.
Suomija: Elias Valtonenas 21, Tuomo Antikainenas 15, Miika Heinonas 14.
Kitose ketvirtfinalio rungtynėse jaunieji Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkai 70:54 (14:6, 25:11, 12:13, 19:24) nugalėjo bendraamžius iš Vokietijos ir tapo antraisiais pusfinalio dalyviais.
Dėl kelialapio į finalą bosniais žais su Ispanijos rinktine, kuri ketvirtfinalyje 72:63 (15:8, 16:13, 21:19, 20:23) įveikė Prancūzijos ekipą.