Europos jaunių čempionate Lietuva patyrė pirmąjį pralaimėjimą

2015 m. rugpjūčio 11 d. 20:52
Kaune vykstančiame Europos jaunių (U-16) krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė patyrė pirmąją nesėkmę. Antrajame čempionato etape E grupės kovoje lietuviai 70:77 pralaimėjo Vokietijai. Iki šio mačo mūsiškiai buvo iškovoję keturias pergales.
Daugiau nuotraukų (18)
E grupėje mūsiškiai turi tris pergales, vokiečiai – dvi.
Rungtynių pradžia lietuviams pralaimėjimo nežadėjo – mūsiškiai greitai išsiveržė į priekį dviženkle persvara ir tik kėlinio pabaigoje vokiečiai atsilikimą sumažino – 19:12.
Antrame ketvirtyje lietuviai buvo susigrąžinę dviženklę persvarą ir kontroliavo rungtynių eigą. Po pirmosios rungtynių pusės Lietuva vis dar pirmavo – 36:31.
Nemalonumai prasidėjo trečio kėlinio pradžioje, kai vokiečiai spurtavo 6:0 ir pirmą kartą buvo priekyje – 37:36. Lietuviai ir toliau strigo, o varžovai perėmė iniciatyvą ir pirmavo jau 55:47.
Ketvirtajame kėlinyje mūsiškiai buvo priartėję iki dviejų taškų, tačiau vokiečiai fantastiškai atakavo iš toli ir šventė itin svarbią pergalę.
Lietuvos rinktinė šiose pirmenybėse jau įvykė graikus, anglus, ispanus ir Izraelį. Trečiadienį lietuviai susitiks su Turkija.
Lietuva: Ignas Sargiūnas 14, Grantas Vasiliauskas 13.
Vokietija: Henrikas Drescheris 17, Philippas Herkenhoffas 16, Nelsonas Weidermannas 14.
Antradienį pirmosiose F grupės ketvirtojo turo rungtynėse antrą pergalę iškovojo ir galimybę patekti į atkrintamąsias varžybas išsaugojo Serbijos rinktinė, 75:71 (24:10, 14:17, 17:17, 20:27) įveikusi autsaiderę Kroatijos ekipą.
Pirmosiose E grupės ketvirtojo turo rungtynėse pirmąją pergalę iškovojo Anglijos komanda, autsaiderių dvikovoje 60:50 (7:13, 19:11, 16:6, 18:20) nugalėjusi Graikijos ekipą.
Trečiadienį vėlai pasibaigusiuose F grupės mačuose Prancūzijos šešiolikmečiai 57:38 (16:4, 20:11, 5:12, 16:11) nugalėjo pirmąją nesėkmę patyrusią Suomijos ekipą, o Bosnijos ir Hercegovinos jaunučių rinktinė 86:59 (22:11, 22:17, 24:13, 18:18) sutriuškino Kroatijos bendraamžius.
Po šių dvikovų paaiškėjo visos ketvirtfinalio poros, kurios tęs kovą dėl medalių: