Šį sezoną komanda smarkiai keitėsi. Prieš sezoną treneriai turėjo burti naują branduolį, o įpusėjus
metams ir įvykus rokiruotėms trenerių štabe, prie ekipos vairo stojo buvęs Lietuvos moterų rinktinės treneris Algirdas Paulauskas. Buvusi trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė tapo jo asistente.
Išėjo lyderės
Keitėsi ir žaidėjos. Buvusios ekipos lyderės patraukė į užsienį ar kitus Lietuvos klubus. Marina Solopova, laukusi pasiūlymų iš užsienio ekipų, vis dėlto tapo gimtosios Klaipėdos „Fortūnos“ nare. Būtent ji skandino vilnietes ketvirtfinalio mūšyje.
Pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse, kurias klaipėdietės laimėjo 72:66, M.Solopova pelnė 22 taškus, atkovojo 10 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus.
Antrajame mače Vilniuje puolėja pelnė 23 taškus ir atkovojo 7 kamuolius, o „Fortūna“ iškovojo pergalę 82:73.
Praėjusio sezono „Kibirkšties“ lyderės Lina Pikčiūtė ir Mantė Kvederavičiūtė išvyko į Švediją.
„Lietuvių krepšininkių pasiūla rinkoje yra labai maža. Dėl kelių geresnių krepšininkių pešasi keli klubai. O per pastaruosius kelerius metus žaidėjos pas mus taip pasikėlė meistriškumą, kad joms jau buvo laikas išvažiuoti į užsienį“, – sakė D.Virbickas.
Lygis panašėja
Į „Utenos“ komandą iš Vilniaus persikėlė Rima Valentienė, Greta Šniokaitė, Kristina Alminaitė ir amerikietė Hollie Mershon. Uteniškės – šio sezono LMKL lyderės.
Jos šiemet jau iškovojo ir pirmąjį trofėjų – tapo Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės laimėtojomis.
„Nepasakyčiau, kad čempionato lygis kyla. Tiesiog jis tapo įdomesnis, nes atsirado daugiau vienodo lygio komandų.
Tačiau, jei imsime „Utenos“ pavyzdį, jie subūrė stiprią komandą, bet vis tiek neišėjo iš Europos taurės grupių etapo. Tai rodo Lietuvos klubinio krepšinio lygį“, – kalbėjo D.Virbickas.
Eurolyga – per didelė našta
Klubo vadovas pripažino, kad išlaikyti žaidėjas ir prisivilioti kitas šiek tiek trukdė ir klubo turima skola. Kai praėjusį sezoną „Kibirkštis“ rungtyniavo moterų Eurolygos turnyre, klubas nesugebėjo atsiskaityti su visais tiekėjais, liko skolingas ir kelioms krepšininkėms.
Vienos Eurolygos rungtynės, tiek namų, tiek išvykos, komandai kainuoja apytiksliai 6 tūkst. eurų (beveik 21 tūkst. litų). D.Virbicko teigimu, panašiai kainuoja ir Europos taurės rungtynės, tik jų žaidžiama mažiau.
Europos taurės pirmajame etape vienoje grupėje žaidžia keturios komandos, todėl kiekviena sužaidžia mažiausiai po šešerias rungtynes.
Moterų Eurolygos formatas šį sezoną šiek tiek pasikeitė. Dar pernai buvo trys grupės, vieną sudarė šešios komandos, kitas dvi – septynios. Pernai Eurolygoje žaidusi „Kibirkštis" turėjo sužaisti 12 rungtynių.
Šiemet komandų sumažėjo. Dviejose grupėse žaidžia septynios ir aštuonios ekipos, kuriose viena komanda atitinkamai turi sužaisti 12 ir 14 rungtynių.
„Šiais metais sumažėjo dalyvių skaičius, nes organizatoriai norėjo padaryti stipresnę lygą. Šiemet norėjo surinkti 16 komandų, bet viena atsisakė. Siūlė ir mums, nes mes tinkame ir geografiniu, ir krepšinio aspektu, bet atsisakėme. Daug kam Europoje dalyvauti Eurolygoje yra nepakeliama našta“, – sakė D.Virbickas.
Sumažėjo biudžetas
Praėjusį sezoną klubo biudžetas siekė šiek tiek daugiau nei 289 tūkst. eurų (beveik 1 mln. litų). Šį sezoną „Kibirkštis“ pradėjo su kiek mažesniu – 231 tūkst. eurų (800 tūkst. litų) biudžetu ir 100 tūkst. eurų (350 tūkst. litų) skola, likusia po Eurolygos turnyro.
Vilniaus miesto savivaldybė klubui skiria 202 tūkst. eurų (700 tūkst. litų) per metus. Rėmimo sutartis baigsis šiais metais.
D.Virbickas patikino, kad klubas skolą padengs jau netrukus, tik laukia likusių rėmėjų lėšų.
Anksti pabaigusios sezoną „Kibirkšties“ krepšininkės nesiilsi, jos toliau treniruojasi ir galvoja apie kitą sezoną.
Klubo vadovų tikslas – išlaikyti komandos branduolį ir sustiprėti.
„Tikimės, kad kitais metais neslėgs skolų našta, komandos branduolys bus jau antrus metus, dar sustiprėsime, ir rezultatai bus geresni“, – optimistiškai nusiteikęs kalbėjo D.Virbickas.