Puikiai pasirodę Europos dvidešimtmečių pirmenybėse, kur iškovojo sidabrą, latviai sėkmingai žygiavo ir namuose surengtame aštuoniolikmečių turnyre.
Kaip ir lietuviai, latviai iškovojo 4 pergales iš 6, tik skirtingai nuo mūsiškių, grupėje užėmė ne trečią, o antrą vietą. Tiesa, Latvijos rinktinė abu nesėkminguosius kartus buvo per žingsnį nuo pergalės. Kroatams pirmajame etape nusileido tik 69:70, o antrajame vos 2 taškais turėjo pripažinti turkų pranašumą 62:64.
Lietuvių koziris – Domantas Sabonis. Metais už kitus jaunesnis septyniolikmetis vidurio puolėjas Europos čempionate žygiavo dvigubų dublių ritmu – vidutiniškai rinkdamas po 14 taškų ir sugriebdamas 12,8 atšokusio kamuolio.
Tačiau 207 cm ūgio lietuvių „centras“ ketvirtfinalyje sulauks rimto pasipriešinimo. Latvijos ekipos lyderiai – būtent abu vidurio puolėjai. Jų pagalba latviai bandys „atmušti“ lietuvių kozirį.
D. Sabonio laukia rimtas 215 cm ūgio Anžejaus Pasecniko ir 212 cm ūgio Kristapo Porzingio išbandymas. Jiedu savo komandoje pirmauja ne tik pagal atkovotus kamuolius, bet ir rezultatyvumą. Su tokia galinga priekine linija D. Saboniui dar neteko susigrumti.
A. Pasecnikas turnyre vidutiniškai renka 13,7 taško (53 proc. dvit.), atkovoja 9,2 kamuolio ir blokuoja 0,8 metimo.
Palyginti su kolega rezultatyvumu išsiskiriantis A. Pasecnikas penktose rungtynėse su turkais pasižymėjo 24 taškais. Tiesa, prieš pat ketvirtfinalį A. Pasecnikas krito į duobę – per 16 minučių pataikė tik 1 metimą iš 9 ir sukrapštė vos 2 taškus.
Savo ruožtu, K. Porzingis – tikra blokų mašina. Jis ne tik pelno po 12 taškų ir sugriebia po 11 atšokusių kamuolių, bet dar ir priešininkams „išrašo“ net 4,5 bloko.
Keturiuose susitikimuose jis išrašė po 5, o viename – net 6 blokus.
Tiesa, D. Sabonis žino, kaip tvarkytis su priešininkų aukštaūgiais. Nė vienas jo tiesioginis oponentas tarpusavio akistatose pernelyg neišsiskyrė. Išskyrus čeką, kurio rinktinė buvo nušluota 96:57, nė vienas kitas aukštaūgis prieš D. Sabonį nepelnė daugiau nei 10 taškų.
Reikia tikėtis, kad D. Sabonis „braliukams“ išimčių nedarys. Kita vertus, nė vienas Lietuvos rinktinės varžovas neturėjo tokios pajėgios priekinės linijos.
Portalas lrytas.lt pateikia abiejų komandų statistinių rodiklių palyginimą.
Lietuviai už latvius geresni:
Pagal rezultatyvumą (73,2 tšk. prieš 70,3), dvitaškių pataikymą (47 proc. prieš 45 proc.), tritaškių pataikymą (34 proc. prieš 26), rezultatyvius perdavimus (15,2 rez. perd. prieš 13,3), perimtus kamuolius (6,7 per. kam. prieš 6).
Latviai už lietuvius geresni:
Pagal baudų pataikymą (71 proc. prieš 60), atkovotus kamuolius (50 atk. kam. prieš 42,3), mažesnį klaidų skaičių (13,7 kl. prieš 15,2) ir blokuotus metimus (6,5 blk. prieš 1,7).
Europos jaunių čempionato ketvirtfinalis:
14 val. Rusija – Kroatija
16 val. 15 min. Turkija – Serbija
18 val. 30 min. Latvija – Lietuva
20 val. 45 min. Prancūzija – Ispanija