Vilniaus „Lietuvos rytas“ - pagrindinėse Eurolygos jaunių turnyro varžybose

2013 m. sausio 27 d. 15:41
Jaunieji Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai iškovojo bilietą į pagrindines Eurolygos jaunių turnyro varžybas. Nugalėtojų titulą ginantys vilniečiai Šiauliuose vykusiame atrankos turnyre 100:81 (29:13, 22:21, 18:19, 31:28) nugalėjo Kauno „Žalgirio“ jaunius ir vyrų Eurolygos finalo ketverto metu Londone gins pernai iškovotą titulą.
Rungtynės. „Lietuvos ryto“ jaunių komanda jau rungtynių pradžioje įgijo dešimties taškų pranašumą. Vilniečiai kėlinį pradėjo spurtu 11:1. Antrajame kėlinyje jie vis labiau didino atotrūkį ir prieš ilgąją pertrauką pirmavo 51:34. Trečiajame ketvirtyje žalgiriečiams pavyko priartėti iki 13 taškų (45:58), tačiau „Lietuvos rytas“ ir vėl atitolo. Paskutiniame kėlinyje kauniečiai sukilo į lemiamą šturmą. Iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiau nei dviem minutėms žalgiriečiai sumažino skirtumą iki 8 taškų (70:78), tačiau vilniečiai pasivyti neleido ir sėkmingiau sužaidę rungtynių pabaigą iškovojo pergalę 100:81.
MVP. Naudingiausiu šio turnyro žaidėju tapo  „Lietuvos ryto“ lyderis Edvinas Šeškus.
Penketas. Be E. Šeškaus į simbolinį turnyro žaidėjų penketuką taip pat pateko Ernestas Serkevičius („Žalgiris“), Joschka Ferneris (Liudvigsburgo BBA, Vokietija), Pavelas Sizovas (Maskvos CSKA, Rusija) ir Marko Arapovičius (Zagrebo „Cibona“, Kroatija).
Lietuvos rytas“: Edvinas Šeškus 26 (10 atk. kam., 6 rez. perd., 40 n.b.), Gediminas Žalalis 25, Lukas Motiejūnas 16, Aurimas Šuliauskas 9, Rytis Pipiras 7.
Žalgiris“: Ernestas Serkevičius 16, Haroldas Saprykinas ir Lukas Aukštikalnis po 13, Lukas Grabauskas 12, Paulius Danisevičius ir Paulius Žalys po 8.
Pirmasis kėlinys
Kėlinį rezultatyviau pradėjo vilniečiai. Į tris rezultatyvias „Lietuvos ryto“ atakas žalgiriečiai atsakė vienu baudos metimu (6:1). Vilniečiai rungtynes pradėjo įspūdingu spurtu 11:1. Tik sužaidus 5 minutes žalgiriečiams pavyko pelnyti pirmuosius taškus iš žaidimo (14:3).
Besibaigiant kėliniui žalgiriečiai pradėjo atsigauti po šalto dušo rungtynių pradžioje. Kauniečiams pavyko surengti keletą rezultatyvių atakų ir sumažinti skirtumą iki 11 taškų (22:9).
Antrasis kėlinys „Lietuvos ryto“ krepšininkai šiose rungtynėse - lyg ant sparnų. Antrajame kėlinyje vilniečiai vis labiau didino skirtumą ir artėjo iki 20 taškų persvaros (43:24). Besibaigiant kėliniui vilniečiai pirmavo jau 51:31. Prieš didžiąją pertrauką komandos išsiskyrė „Lietuvos rytui“ pirmaujant 51:34.
Trečiasis kėlinys
Po ilgosios pertraukos žalgiriečiai pakilo į lemiamą šturmą. Įpusėjus kėliniui kauniečiams pavyko sumažinti atsilikimą iki 13 taškų (45:58). Vis dėlto, priartėti arčiau vilniečiai varžovams neleido ir netrukus vėl didino skirtumą 67:50.
Ketvirtasis kėlinys
Paskutiniame ketvirtyje „Lietuvos rytas“ vėl susigrąžino 20 taškų persvarą 78:58. Iki kėlinio pabaigos likus žaisti tris minutes žalgiriečiams pavyko priartėti iki 8 taškų (72:78). Vis dėlto, vilniečiai atsigavo ir vėl nutolo (95:77).
***
„Lietuvos rytas“ A grupėje nugalėjo Leuveno „Topsportshool“ ir Zagrebo „Cibona“ komandas. Vienintelį kartą vilniečiai suklupo prieš Rygos VEF krepšininkus.
Žalgiriečiai B grupėje įveikė Talino „Audentes“, Liudvigsburgo BBA ir Maskvos CSKA komandas.
Trečiąją vietą šiame turnyre užėmė CSKA komanda, 81:77 palaužusi VEF pasipriešinimą.
Jaunių finalo varžybos vyks Londone vyrų Eurolygos turnyro finalo ketverto metu.