Eurolygos jaunių turnyras: „Žalgiris“ sutriuškino Liudvigsburgo BBA ekipą

2013 m. sausio 24 d. 17:54
Ketvirtadienį Šiauliuose prasidėjusiame Eurolygos jaunių (iki 18 metų) krepšinio atrankos turnyre Kauno „Žalgiris” 87:69 (28:14, 24:19, 14:16, 21:20) nugalėjo varžovus iš Vokietijos - Liudvigsburgo BBA jaunuosius krepšininkus.
8 komandos iš 7 valstybių kovoja dėl vienintelio kelialapio į Londone gegužės mėnesį vyksiantį finalinio ketverto etapą.
Statistika
Kauno „Žalgiris“: K. Šarukas – 22, E. Šerkevičius – 14, H. Šaprykinas – 13, R. Stankevičius – 11, D. Chatkevičius – 8, L. Aukštikalnis – 5, Ž. Jurgutis – 4, L. Grabauskas – 3, P. Šakinis – 2.
Liudvigsburgo BBA: M. Agva – 17, J. Ferneris – 14, R. Zinnas – 13, T. Heintzenas – 10, S. Kutschmaras – 6, S. Schmitzas ir J. Joosas - po 4, S. Simpsonas. Dvitaškiai: 53,8 proc. (21/39) – 41,1 proc. (23/56) Tritaškiai: 31,8 proc. (7/22) – 26,7 proc. (4/15) Baudų metimai: 80 proc. (24/30) – 26,7 proc. (11/15) Atkovoti kamuoliai: 47 - 33 Rezultatyvūs perdavimai: 17 - 12 Klaidos: 18 - 10 Perimti kamuoliai: 6 - 10
Mačo eiga
Nuo pat rungtynių pradžios jaunieji žalgiriečiai tvirtai kontroliavo situaciją aikštėje ir iškart įsiveržė į priekį. Įsibėgėjus antrajam kėliniui Kauno komanda pirmavo 15-os taškų skirtumu. Vienu metu ekipas skyrė 17 taškų (40:23).
Besibaigiant pirmajai mačo daliai, svečiams iš Vokietijos pavyko šiek tiek sumažinti skirtumą iki 13 taškų, 40:27 priekyje Kauno „Žalgiris”.
Likus žaisti iki antrojo ketvirčio mažiau nei dvi minutes, komandas skyrė 18 taškų - 47:29. Kauno „Žalgirio” jaunimo ekipa solidžiai baigė antrąjį kėlinį ir išėjo ilsėtis pirmaudama 52:33.
Po pertraukos Kauno „Žalgirio” jaunimo ekipa neatsipalaidavo ir skirtumą buvo padidinusi iki 22 taškų. Svečiams tik retomis atkarpomis pavykdavo kiek priartėti, vienu metu vokiečiai buvo priartėję iki 17 taškų. Toks skirtumas ekipas skyrė po trijų ketvirčių - 66:49 priekyje Kauno ekipa.
Ketvirtasis kėlinys nebuvo panašus į tą, kuriame vokiečiai galėtų pateikti staigmeną bei pavyti į priekį pabėgusius žalgiriečius. Įsibėgėjus paskutiniam ketvirčiui Kauno „Žalgiris" užtikrintai pirmavo 81:56.  Rungtynes jaunieji žalgiriečiai laimėjo 87:69.
A grupėje jau sužaisti du susitikimai: Zagrebo „Cibona" (Kroatija) 79:89 (27:18, 23:21, 14:28, 15:22) nusileido Leveno „Topsportschool” (Belgija).
Vilniaus „Lietuvos rytas" 80:91 (15:12, 17:26, 29:24, 19:29) pralaimėjo Rygos VEF jauniesiems krepšininkams.
***
Didžiosios Britanijos sostinėje gegužę vyks Eurolygos vyrų finalo ketverto turnyras, o kartu ir finalinės jaunųjų krepšininkų varžybos.
Atrankos turnyre Šiauliuose D. Adomaitis treniruoja Eurolygos jaunimo čempionų titulą ginančią „Lietuvos ryto” ekipą.
A grupėje kovoja „Lietuvos rytas”, Rygos VEF (Latvija), Leveno „Topsportschool” (Belgija) ir Zagrebo „Cibona” (Kroatija).
B grupėje kartu su „Žalgiriu” dėl vienintelio kelialapio grumsis Liudvigsburgo BBA (Vokietija), Talino „Audentes” ir Maskvos CSKA (Rusija) jaunimo komandos.
Į finalinį ketvertą pateks tik turnyrą laimėjusi komanda.