Ar „Chelsea“ – pretendentai į titulą?

2024 m. gruodžio 19 d. 13:07
„Chelsea“ futbolo klubas, įkurtas 1905 m., yra vienas sėkmingiausių futbolo klubų Anglijoje. Įsikūręs Fulhame, Vakarų Londone, klubas namų rungtynes žaidžia Stamford Bridge stadione. „Mėlynieji“ yra laimėję daugybę svarbių trofėjų, įskaitant šešis Anglijos lygos titulus, aštuonis FA taurės trofėjus ir du UEFA Čempionų lygos titulus.
Daugiau nuotraukų (1)
Pirmąjį lygos titulą „Chelsea“ iškovojo 1955 m., tačiau jų moderniosios eros dominavimas prasidėjo 2003 m., kai klubą įsigijo Romanas Abramovičius. Šiuo laikotarpiu klubo sėkmė išaugo, vadovaujant tokiems treneriams kaip José Mourinho ir Carlo Ancelotti. „Chelsea“ yra vienintelis Londono klubas, laimėjęs FIFA pasaulio klubų taurę, ir yra žinomas dėl įnirtingų varžybų su „Arsenal“ ir „Tottenham Hotspur“. Klubas didžiuojasi pasauline gerbėjų baze ir jaudinančio futbolo palikimu.
Turint visa tai galvoje, būtų įdomu pažvelgti į „Chelsea“ galimybes 2024–2025 m. sezone ir sužinoti, ar jie turi potencialo tapti lygos čempionais šį sezoną.
Reakcijos iš „Chelsea“ gerbėjų
„Chelsea“ gerbėjai pastaruoju metu rodo mišrias reakcijas, tačiau vis labiau jaučiamas optimizmas, nes komanda toliau tobulėja vadovaujant treneriui Enzo Maresca. Po įspūdingos pergalės 4–3 prieš „Tottenham Hotspur“, daugybė gerbėjų užtvindė socialinius tinklus pagyrimų lavina, ypač išryškinami tokių žaidėjų kaip Cole’as Palmeris ir Enzo Fernandezas išskirtinius pasirodymus. Ši pergalė atskleidė komandos atsparumą ir puolimo jėgą, atgaivindama sirgalių tikėjimą komandos potencialu.
Po dominuojančios 5–1 pergalės prieš „Southampton“ skambėję šūksniai „Chelsea sugrįžo“ dar labiau pabrėžė atsinaujinusį ryšį tarp klubo ir jo gerbėjų. Nors sezono pradžioje komanda sulaukė kritikos dėl nestabilių pasirodymų, pastarasis progresas suteikė naujos vilties, o žaidėjai svarbiais momentais ėmėsi iniciatyvos.
Anglijos premier lyga tvarkaraštis yra užpildytas svarbiomis rungtynėmis, todėl gerbėjai su nekantrumu stebi būsimas „Chelsea“ dvikovas. Įtemptas tvarkaraštis ir sunkios rungtynės išbandys komandos pajėgumą ir nuoseklumą. „Chelsea“ kylant „Premier“ lygos lentelėje, nuotaikos perėjo į atsargų optimizmą, o daugelis gerbėjų su entuziazmu laukia to, kas bus ateityje.
Esamos sudėties stiprybės
Šio sezono „Chelsea“ atsigavimas yra pagrįstas komandos talento, gilumo ir bendrystės deriniu. Vadovaujant treneriui Enzo Maresca komanda pasiekė puikią pažangą, kurią skatino tokie išskirtiniai žaidėjai kaip Moisesas Caicedo ir Nicolasas Jacksonas.
Vienas pagrindinių „Chelsea“ pažangos veiksnių yra jų sudėties gilumas[2] . Gynėjas Tosinas Adarabioyo pagyrė komandos gebėjimą išlaikyti aukštą žaidimo lygį net ir atliekant rotacijas. Šis gilumas leidžia „Chelsea“ susidoroti su sudėtingais laikotarpiais, tokiais kaip šventinių rungtynių maratonas, neprarandant kokybės – tai retenybė daugeliui komandų. Atsarginiai žaidėjai dažnai pasiekia arba net viršija startinės sudėties lygį.
Ne mažiau svarbi yra stipri komandos vienybė. Žaidėjai apibūdina glaudų ryšį, kuris skatina atsparumą ir komandinį darbą, padedantį „Chelsea“ įveikti iššūkius ir išlaikyti stabilumą. Vidutinis komandos amžius – vos daugiau nei 23 metai – suteikia jaunatviškos energijos ir prisitaikymo galimybių, o patyrę žaidėjai užtikrina pusiausvyrą. Šis derinys pozicionuoja „Chelsea“ kaip galingą jėgą ne tik šiam sezonui, bet ir ateičiai.
Iššūkiai ir apribojimai
Nepaisant „Chelsea“ perspektyvios pozicijos, keli iššūkiai gali sutrukdyti jiems šį sezoną tapti tikrais pretendentais į titulą. Viena reikšmingiausių problemų yra jų nepastovumas prieš aukščiausio lygio komandas. „Chelsea“ sunkiai sekasi tiesioginiuose susitikimuose su kitomis „didžiojo šešeto“ ekipomis, kai rungtynės su „Manchester City“, „Liverpool“ ir „Arsenal“ baigdavosi lygiosiomis arba pralaimėjimais. Nors jie išvengė triuškinamų pralaimėjimų, nesugebėjimas užtikrinti pergalių šiose svarbiose rungtynėse parodo tam tikrus trūkumus jų žaidime.
Kitas rūpestis yra komandos mentalitetas svarbiose rungtynėse. Kritikai, tokie kaip buvęs vartininkas Benas Fosteris, pastebėjo, kad „Chelsea“ dažnai atrodo labiau susitelkę į pralaimėjimų vengimą nei į pergalės siekimą. Šis atsargus požiūris gali būti susijęs su komandos nepatyrimu ir stipresnės lyderystės nebuvimu intensyvių akimirkų metu.
Traumos taip pat trikdė komandos stabilumą. Tokie svarbūs žaidėjai kaip Wesley Fofana ir kapitonas Reece’as Jamesas susidūrė su pasikartojančiomis sveikatos problemomis, priversdami Maresca remtis jaunais, dar neišbandytais talentais. Ir nors tai ugdo ateities potencialą, dabartinėje situacijoje tai apsunkina komandos stabilumą.
Be to, neigiamos įtakos daro ir už aikštės ribų kylantys trikdžiai, įskaitant pranešimus apie įtampą tarp klubo savininkų. Skirtingos nuomonės dėl žaidėjų įsigijimo politikos ir infrastruktūros projektų – tokių kaip naujo stadiono statyba – kelia susirūpinimą dėl ilgalaikio stabilumo. Šie veiksniai gali turėti įtakos susitelkimui ir pažangai aikštėje.
Trenerio požiūris
„Chelsea“ treneris Enzo Maresca tiki, kad klubas yra pasirengęs „dominuoti“ Anglijos futbole per artimiausius penkerius-dešimt metų. Nepaisant to, kad „Chelsea“ „Premier“ lygos lentelėje šiuo metu užima antrąją vietą, lygiai su „Arsenal“, Maresca skeptiškai vertina jų galimybes šį sezoną laimėti čempiono titulą, o tai pabrėžia komandos nepatyrimą.
Klubo reikšmingos investicijos, kurios vadovaujant Toddui Boehly jau viršijo 1,5 mlrd. svarų sterlingų jauniesiems žaidėjams, pradeda duoti rezultatų. Tokios žvaigždės, kaip jau minėti Enzo Fernandez ir Moises Caicedo demonstruoja puikią formą, tačiau Maresca pabrėžia ilgalaikio tobulėjimo svarbą. Jis taip pat išskiria gynybinio stabilumo reikšmę, kuri yra būtina norint siekti titulo. Europos konferencijų lygoje „Chelsea“ savo grupėje užima pirmąją vietą, iškovojusi penkias pergales iš eilės.
„Chelsea“ dabartinė padėtis kaip pretendentų į titulą
„Chelsea“ titulo siekis šį sezoną kelia įdomių diskusijų. Komanda padarė pastebimą pažangą, demonstruodama įspūdingus momentus tiek puolime, tiek gynyboje. Taktinis suderinamumas, kurį įtvirtino trenerio Enzo Marescos strategijos, ir komandos dvasia skatino jų kilimą, o stiprūs ryšiai tarp žaidėjų sudaro pagrindą nuosekliems pasirodymams bei geresnei komunikacijai aikštėje.
Vis dėlto iššūkiai riboja lūkesčius. „Chelsea“ sunkumai prieš „Premier“ lygos „didžiojo šešeto“ komandas kelia klausimų dėl jų gebėjimo susitvarkyti su titulo lenktynių reikalavimais. Jų jaunatviškumas, nors ir pranašumas energijos ir prisitaikymo prasme, reiškia patirties trūkumą, kuris dažnai reikalingas išgyventi intensyvaus spaudimo sąlygomis bei užtikrinti psichologinį stabilumą lemiamose rungtynėse.
Pavydėtinas „Chelsea“ sudėties gilumas leidžia jiems efektyviai valdyti įtemptą tvarkaraštį, ypač turint įsipareigojimų Europos Konferencijų lygoje. Šis gilumas taip pat suteikia galimybių eksperimentuoti su jaunais talentais be žymaus kokybės praradimo. Tačiau nuoseklumas per visą sezoną išlieka iššūkiu, ypač kai reikia iškovoti rezultatus sudėtingais laikotarpiais ar prieš stipriausias komandas.
Nors „Chelsea“ šį sezoną galbūt dar nėra pasirengę kovoti dėl titulo, jų kryptis vadovaujant Marescai rodo, kad jie kuria pagrindą ilgalaikiam iššūkiui ateinančiais metais. Pagrindiniai rodikliai – patobulinta gynyba ir ryškėjantis puolimo potencialas – žada sėkmę ateityje. Šiuo metu jie yra stiprūs konkurentai, bet dar ne aiškūs favoritai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.