Net ir būdamas žalgirietis, buvęs „Žalgirio“ treneris.
Nes laimėjo ne žalgiriečiai, o užsieniečiai, o žaidžiančių užsieniečių aš galiu prisižiūrėti per televizorių stebėdamas savo mėgstamų „Manchester United“ arba „Liverpool“ komandų rungtynes.
Prisipažinsiu, kad šiemet nė sykio taip ir nenuėjau į stadioną žiūrėti „Žalgirio“ rungtynių A lygoje.
Užtat iš anksto apsisprendžiau, kad eisiu žiūrėti „Žalgirio“ jaunimo rungtynių Europos lygoje su „Manchester United“, nes žinau, kad čia pamatysiu žaidžiančius lietuvius.
Na, neįdomus man tas Vilniaus „Žalgiris“, kuriame žaidžia vien užsieniečiai iš įvairių pasaulio pašalių.
Kad būtų kitaip, reikia įvesti taisyklę, jog A lygos komandose aikštėje būtų mažiausiai šeši lietuviai. Kiti penki tegul būna užsieniečiai.
Tik taip mes suteiksime perspektyvą tam jaunimui, kuris treniruojasi didžiausiose Lietuvos futbolo akademijose – BFA, VFA, „Žalgirio“, bet paaugęs jaučiasi nereikalingas.
Tarkim, „Ateities“ futbolo mokykla veikia jau apie 20 metų, bet kažkaip neišugdė nė vieno rinktinės žaidėjo.
Aišku, ir treniruotis reikia daugiau – ne po 4–5 kartus per savaitę. Mano laikais pievose žaisdavome visą dieną kasdien, todėl ir meistriškumas buvo aukštesnis.
Dabar Lietuvoje užauginti futbolininkai geriausiu atveju gali tikėtis rungtyniauti I lygoje, nes A lygos komandose jų vietas užima užsieniečiai, kuriuos čia veža įvairūs agentai ir taip susižeria nemažai pinigų.
O žaisdamas I lygoje iš futbolo nepragyvensi. Jaunas žaidėjas gali tikėtis tik kokių 400–500 eurų stipendijos ir turi ieškotis apmokamo darbo, kad išgyventų.
Vis dėlto galima pasidžiaugti, kad A lygoje yra 6–8 panašaus pajėgumo komandos, kurios kovoja dėl kiekvieno taško.
Tikrai bus gaila, jei nepasiseks ir iškris Telšių arba Alytaus klubas, nes mažesniuose miestuose daug sunkiau surinkti komandos biudžetą.
Negaila būtų buvę gal tik „Panevėžio“, kuris prisivežė neaiškaus plauko užsieniečių.
Kodėl nesurinkus A lygoje 12 klubų?
Manau, kad I lygoje pirmaujančios Vilniaus „Riterių“, Jonavos „Be1“ ir Klaipėdos „Neptūno“ komandos yra vertos žaisti ir A lygoje.
Tuomet antrajame čempionato etape būtų galima atskirai kovoti dėl 1–6 ir 7–12 vietų, kaip daroma kai kuriose šalyse.
Jeigu komanda krinta į I lygą, iškyla rizika, kad ji gali ir išnykti praradusi rėmėjų ir savivaldybių paramą.
Jeigu būtų 12 klubų, gal tada ir lietuviams daugiau galimybių atsirastų žaisti A lygoje?