Ašaros ir prašymas – be namų nelikti norintis „Žalgiris“ prakalbo apie lemtingu galintį tapti mėnesį

2024 m. spalio 3 d. 12:46
„Vilniaus „Žalgiris“ yra ir bus“, – tarė vienas iš Vilniaus „Žalgirio“ sirgalių grupės „Žaliai baltas Vilnius“ narių Tadas Salaveičikas. Ketvirtadienį jis kartu su komandos vadove Vilma Venslovaitiene bei sirgalių grupės „Pietų IV“ nariais kvietė šalies verslą vienytis svarbiam tikslui.
Daugiau nuotraukų (17)
Šis tikslas – Vilniaus „Žalgirio“ namai: Lietuvos futbolo federacijos (LFF) stadionas. Nors praėjusiais metais buvo pasirodžiusi žinia apie parduodamą stadioną, tačiau jis ir toliau liko šalies futbolo vadovybės rankose.
„Jau daugiau kaip prieš mėnesį žaliai baltų bendruomenės atstovai ėmėsi aktyvių veiksmų, kažkaip bandyti išspręsti sudėtingą situaciją su tituluočiausio Lietuvos klubo namų klausimu.
Per tą laiką beldėmės į savivaldybės duris, kalbėjomės su meru, susitikome su federacijos prezidentu. Atėjo laikas kalbas paversti veiksmais“, – trečiadienį savo feisbuko paskyroje rašė aktyviausių Vilniaus „Žalgirio“ futbolo sirgalių bendruomenė „Pietų IV“.
Su sostinės meru Valdu Benkunsku „Žalgirio“ sirgaliai apie klubo namų problemą bendravo rugsėjo pradžioje.
Vis dėlto norimo rezultato susitikimas su Vilniaus miesto vadovu sirgaliams nedavė.
„Savivalda mato Nacionalinį stadioną, bet mes tuo nelabai tikime. Šią akimirką straipsnių apie Nacionalinį stadioną yra daugiau nei pačių stadionų. Negavome ir konkretaus atsakymo, koks būtų „Žalgirio“ likimas Nacionaliniame stadione, nes matome, kas šiuo metu yra Kauno atveju, tad ši baimė tik padidėjo“, – ketvirtadienį teigė T.Salaveičikas.
Į LFF stadioną nugarą atsukusi Vilniaus miesto savivaldybė pastūmėjo futbolo sirgalius susėsti prie vieno stalo su LFF vadovybe. Čia dialogas buvo kur kas malonesnis.
„Išėjome su geresnėmis nuotaikomis. Išgirdome, kad stadionas liks futbolui. LFF mato čia „Žalgirį“ ir norėtų, kad „Žalgiris“ čia turėtų namus“, – tęsė futbolo sirgalius.
LFF priėmė sprendimą leisti „Žalgiriui“ stadioną įsigyti dalimis.
„Nuo šiandien planuojame daryti akciją „Sugrąžinkime stadioną „Žalgiriui“, – kalbėjo T.Salaveičikas.
Jo teigimu, sukurta akcija yra skirta verslui ir visiems, kurie norėtų prisidėti prie „Žalgirio“ namų įsigijimo. Jie priminė nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą sporto klubus remiančioms įmonėms kaip paskatą remti šią iniciatyvą.
„Mes visi girdime nepasitenkinimą, kad nėra nacionalinės futbolo rinktinės rezultatų. Bet jų ir nebus, jei nebus sąlygų. Kviečiu visus prisidėti, einame teisingu keliu, vilniečiai, verslai turi apsijungti dėl vaikų ateities.
Paklauskime savęs, ką jūs padarėte dėl futbolo, ką padarėte dėl vilniečių?“, – samprotavo V.Venslovaitienė.
Ji neslėpė, kad stadiono įsigijimo sėkmės atveju, „Žalgirio“ namais tapęs LFF stadionas ateityje galėtų tapti ir internatu.
„Kviečiu visus susivienyti, mes galime būti vieningi. Tikiu, kad Nacionalinis stadionas bus, jo reikia vilniečiams. Vilniečiai jo nusipelnė, bet Nacionaliniame stadione žais A komandai, o šie namai liks vaikams“, – tęsė „Žalgirio“ vadovė.
Ji pridūrė, kad stadiono kaina siekia kiek mažiau nei penkis milijonus eurų, o iki lapkričio 1 dienos vyksiančioje akcijoje „Sugrąžinkime stadioną „Žalgiriui“ norima surinkti 1 mln. eurų sumą.
„Reikės 20–25 įmonių tai padaryti, prie to prisidėsime ir mes, tą galės padaryti kiekvienas“, – kalbėjo V.Venslovaitienė.
Dialoge su savivaldybe dalyvavę futbolo sirgaliai patikino, kad sostinės valdžia ištiesti pagalbos „Žalgiriui“ stadiono įsigijimo klausimu nežada.
V.Venslovaitienė teigė, kad per mėnesį nepavykus surinkti 1 mln. eurų sumos, „Žalgiris“ vis tiek bandys įsigyti norimą stadioną.
Visi spaudos konferencijoje su žiniasklaidos atstovais bendravę asmenys sėdėjo prie papuošto stalo – jį nudriekė net keturios didingą klubo istoriją žyminčios Vilniaus „Žalgirio“ herbais padengtos vėliavos.
Būtent apie didingą „Žalgirio“ istoriją graudindamasis kabėjo „Pietų IV“ grupei priklausantis sirgalius Ruslanas.
„Sovietmetis. „Žalgiris“ yra pagrindinis pasipriešinimo simbolis. „Žalgiris“ suvienijo tautą. Po Nepriklausomybės „Žalgiris“ iškovojo kelis titulus, tada atėjo 2008 metai.
„Žalgiris“ atsidūrė ant bankroto slenksčio. Tik dėka kelių žmonių pabaigėme sezoną. 2009 metai – bankrotas. Sirgalių iniciatyva buvo atkurtas klubas. Vilniaus miesto futbolo draugija „Žalgiris“.
2010 metai – atgimimo metai. Atėjo Vilma (Venslovaitienė – red.), Mindaugas Nikoličius, tai buvo vilties metai.
Bet noriu sugrįžti į 2009 metus. Praradome viską. Namus. Istoriją. Bazę. Logotipą. Viską“, – su ašaromis akyse kalbėjo Ruslanas.
„Tada nebūčiau pagalvojęs, kad ateis tokie laikai, kai mes galėsime susigrąžinti viską. Mes esame žaliai balti ir mes niekada nenuleidžiame rankų“, – tęsė jis.
1947 metais įkurtas Vilniaus „Žalgiris“ yra labiausiai tituluotas šalies futbolo klubas. Po Nepriklausomybės atkūrimo vilniečiai 10 kartų tapo Lietuvos čempionais bei 14 kartų laimėjo Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės trofėjų.
Daugiau informacijos apie akciją ir pinigų rinkimą sostinės klubas pateiks socialinėje erdvėje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.