UEFA Europos lygoje – Rygos klubo pralaimėjimas, „Fenerbahce“ triumfas ir išbarstyti „AS Roma“ taškai

2024 m. rugsėjo 27 d. 00:45
UEFA Europos lygoje Rygos RFS patyrė skaudų pralaimėjimą, „AS Roma“ išbarstė taškus, Stambulo „Fenerbahce“ įveikė Briuselio klubą ir Amsterdamo „Ajax“ šventė triuškinamą pergalę.
Daugiau nuotraukų (5)
Rygos RFS išvykoje 1:4 (1:2) patyrė skaudų pralaimėjimą prieš Bukarešto FCSB vienuolikę.
Pirmieji šiose rungtynėse pasižymėjo rumunai. 8-ąją rungtynių minutę tiksliai smūgiavo Danielis Birligea (0:1).
Tiesa, po to įvarčiu 23-ąją mačo minutę atsakė slovakas Žiga Lipuščekas (1:1).
Visgi prieš ilgąją pertrauką į Rygos komandos vartus krito dar vienas įvartis, kuomet 32-ąją minutę žaidimo įrankį tiksliai į vartus pasiuntė Marius Stefanescu (1:2).
Galiausiai antrojo kėlinio pradžioje (58 min.) trečiąjį rumunų įvartį pelnė Darius Olaru (1:3), o 69-ąją rungtynių minutę mačą uždarą tas pats D.Olaru uždarė mačą, pelnydamas antrąjį savo rungtynių įvartį (1:4).
Kitame mače italų grandai „AS Roma“ sužaidė lygiosiomis 1:1 (1:0) prieš Bilbao „Athletic“ vienuolikę.
Pirmieji pasižymėjo italai, kuomet 32-ąją susitikimo minutę tiksliai kamuolį į vartų tinklą pasiuntė ukrainietis Artiomas Dovbykas (1:0).
Visgi „AS Roma“ ekipai nepavyko išlaikyti savo susikurto pranašumo, kadangi išlyginamąjį rungtynių įvartį 85-ąją rungtynių minutę įmušė Aitoras Paredesas (1:1).
Jose Mourinho treniruojama „Fenerbahce“ 2:1 (1:0) įveikė Briuselio „Royale Union“ vienuolikę.
Pirmąjį rungtynių įvartį 26-ąją rungtynių minutę įmušė Čaglaras Soyuncu, o rezultatą po ilgosios pertraukos 82-ąją minutę padvigubino Christianas Burgessas (2:0).
Galiausiai 90+3 minutę Turkijos grandų pranašumą sušvelnino Rossas Sykesas (2:1), o per likusį teisėjų pridėtą laiką belgams išlyginti mačo rezultato nepavyko.
Kitame susitikime Amsterdamo „Ajax“ 4:0 (1:0) sutriuškino Turkijos grandus Stambulo „Bešiktaš“.
Pirmasis rungtynių įvartis krito 31-ąją rungtynių minutę, kuomet į Stambulo ekipos vartus įvartį įmušė Kianas Fitz-Jimas (1:0).
Tikrasis „Ajax“ šou prasidėjo po ilgosios pertraukos – „Bešiktaš“ ekipos vartus sėkmingai 51-ąją minutę atakavo Mika Godtsas (2:0), o 55-ąją minutę dar vieną tikslų smūgį į turkų pasiuntė Kennethas Tayloras (3:0).
Galiausiai mačą uždarė tas pats M.Godtsas. 19-metis 73-ąją minutę užfiksavo dublį ir uždarė visas „Bešiktaš“ viltis šiose rungtynėse (4:0).
Primename, kad šį kartą Europos lygoje numatytas taip vadinamas „šveicariškas modelis“ – jis kardinaliai pakeis turnyro eigą ir struktūrą. Kas yra „šveicariškas modelis“?
Pagal naują formatą, „šveicariškas modelis“ pakeis tradicines aštuonias grupes po keturias komandas į vieną didelę lygą, kurioje visos 36 komandos varžosi tarpusavyje.
Šis formatas remiasi šachmatuose naudojamu modeliu, kur kiekviena komanda per pirmąją varžybų dalį sužaidžia aštuonias rungtynes, tačiau ne su visomis kitomis grupėje dalyvaujančiomis komandomis, o pagal reitinguojamą aukščiau ar žemiau ekipa.
Taip bus užtikrinama didesnė konkurencija ir daugiau intriguojančių dvikovų ankstyvoje turnyro stadijoje.
Pasibaigus lygos etapui aštuonios geriausios komandos pateks tiesiai į aštuntfinalį. Kitos 16 dalyvaus atkrintamosiose varžybose dėl teisės prisijungti prie jų, o paskutiniai 12 klubų krinta iš tolesnių varžybų.