Moterų olimpinio futbolo šventė prasidėjo: pasaulio čempionės ir kanadietės pirmenybes pradėjo vienodai

2024 m. liepos 25 d. 20:22
Olimpinis futbolo šou tęsiasi! Ketvirtadienio vakarą pirmą sykį olimpinėse žaidynėse išbėgo moterų futbolo rinktinės, o jose futbolininkės žiūrovams nepašykštėjo gražių epizodų ir įvarčių. Pirmąsias pergales šventė Kanados ir Ispanijos moterų futbolo rinktinės.
Pirmajame moterų olimpinio futbolo mače susitiko C grupėje rungtyniaujančios pasaulio čempionės ispanės ir japonės.
Japonės 13-ąją minutę įrideno pirmąjį rungtynių įvartį, kuomet pasižymėjo Aoba Fujino (0:1).
Visgi netrukus (22-ąją min.) savo įvarčiu atsakė Ispanijos rinktinė. „Barcelona“ ekipai priklausanti Aitana Bonmati gražiu smūgiu išlygino rungtynių rezultatą (1:1).
Pergalingą įvartį ispanėms įmušė Mariona Caldentey, kuri 74-ąją mačo minutę persvėrė rungtynių rezultatą (2:1).
Ispanės antrosiose rungtynėse susigrums su Nigerijos futbolininkėmis, o japonės – su brazilėmis.
Tuo tarpu analogišku rezultatu kanadietės pirmosiose A grupės rungtynėse 2:1 (1:1) įveikė Naujosios Zelandijos moterų futbolo rinktinę.
Pirmosios šiose rungtynėse pasižymėjo zelandietės, kuomet 13-ąją rungtynių minutę įvartį įrideno Mackenzie Barry (0:1).
Okeanijos žemyno atstovės ilgą laiką pirmavo, tačiau kanadietės įmušė išlyginamąjį įvartį kone „į rūbinę“, kuomet per teisėjo pridėtą papildomą laiką (45+4 min.) pasižymėjo Cloe Lacasse (1:1).
Trečiasis rungtynių įvartis krito 79-ąją minutę, kuomet Kanados rinktinę į priekį išvedė Evelyne Veins (2:1).
Per likusį laiką abi komandos nepasižymėjo, kas lėmė, kad moterų olimpinio futbolo šventę pergalingai pradėjo Kanados vienuolikė.
Kitame mače kanadietės susitiks su Prancūzijos vienuolike, o Naujosos Zelandijos rinktinė susikaus su Kolumbijos futbolininkėmis.