Europos čempionatų rekordininku tapęs L. Yamalis: „Stengiuosi per daug negalvoti“

2024 m. liepos 10 d. 08:49
Ispanijos futbolo rinktinė antradienį iškovojo bilietą į 2024 metų Europos futbolo čempionato finalą, o rinktinės jaunoji žvaigždė Lamine‘as Yamalis įsirašė savo pavardę į Istorijos vadovėlius.
Daugiau nuotraukų (9)
Antradienio rungtynėse tarp Prancūzijos ir Ispanijos, pirmieji į priekį išsiveržė prancūzai.
Jau 9-ąją minutę po Kyliano Mbappe perdavimo Randalas Kolo Muani pasiuntė kamuolį į vartų tinklą.
Ispanų atsako ilgai laukti nereikėjo. Jau 21-ąją minutę Lamine‘as Yamalis pelnė istorinį įvartį. Krašto puolėjas suklaidinęs prieš save buvusį Adrieną Rabiot‘ą galingu tolimu smūgiu pelnė įvartį.
L.Yamalis tapo jauniausiu įvarčio savininku visų Europos čempionatų istorijoje. Ispanui tik šeštadienį sueis 17 metų.
„Mes buvome sunkioje akimirkoje ir nesitikėjome tokie greito įvarčio, – po rungtynių teigė jaunasis futbolininkas. – Kamuolį norėjau paleisti būtent ten, kur jis ir įkrito. Esu labai dėl to laimingas. Stengiuosi per daug negalvoti ir tiesiog mėgaudamasis stengiuosi padėti komandai. Esu laimingas, jeigu viskas taip suveikia. Aš noriu laimėti, laimėti ir dar kartą laimėti. Dabar čia Vokietijoje su savo komanda švęsiu gimtadienį.“
Ispanai rungtynes laimėjo rezultatu 2:1, o pergalingas įvartis krito 25-ąją minutę, kuomet Dani Olmo, su prancūzo Juleso Kounde pagalba, pasiuntė kamuolį į vartus.
16-metis L.Yamalis buvo pripažintas geriausiu rungtynių futbolininku.
Finale ispanai susitiks su Nyderlandų ir Anglijos poros nugalėtojais. Šios rinktinės žais trečiadienį, 22 val. Lietuvos laiku, o jų eigą gyvai galėsite sekti lrytas.lt portale.