Už ūsų patampyti ispanai kirto atgal – į vieną Sakartvelo įvartį atsakė keturiais ir ketvirtfinalyje daužysis su vokiečiais

Europos futbolo čempionate sekmadienį aštuntfinalyje susikirto dviejų ryškių rinktinių keliai: puikią sportinę formą rodantys ispanai ir sensacingieji kartvelai. Nors mačo pradžioje buvo pakvipę sensaciją, tačiau viskas baigėsi dėsningai – pralaiminėdami 0:1 ispanai sugebėjo atsitiesti ir susitvarkė su Sarakrvelu 4:1 (1:1). Ketvirtfinalyje ispanai susikaus su sėkmingai kovojančiais šeimininkais vokiečiais.

Sakartvelo ir Ispanijos rinktinės dvikova<br>EPA-ELTA nuotr.
Ispanijos futbolo rintkinė<br>EPA-ELTA nuotr.
Daugiau nuotraukų (14)

2024-06-30 21:15, atnaujinta 2024-07-01 10:40

Ispanija šiame Europos čempionate dar nė karto nepralaimėjo.

Ispanija per 15 mačo minučių apsigyveno kartvelų aikštės pusėje ir kaskart grasino vartams, tačiau Sakartvelą gelbėjo arba vartininkas, arba virpstai.

Tačiau suveikė garsioji futbolo mintis – nemuši tu, muša tau. Sakartvelas 18-ąją minutę surengė greitą ataką kairiuoju kraštu ir kamuolys buvo perdavinėjamas baudos aikštėje buvusiam Kvičiai Kvarcchelijai.

Tačiau kamuolys atsitrenkė į gynybą bėgančiam Robinui Le Normandui į šoną ir įskirejo į vartus. Tad ispanas įsimušė sau į vartus ir Sakartvelas pirmavo 1:0.

Bet ispanai nekeitė plano ir toliau atakavo pirmavusią ekipą. Galiausiai „Manchester City“ ekipoje žaidžiantis Rodri 39 minutę iš 14 metrų nuotolio smūgiu pažeme nuginklavo Sakartvelo vartininką ir rezultatas tapo 1:1.

Jau antrojo kėlinio pradžioje ispanai ir vėl ėmėsi savo darbo – šturmuoti varžovų vartus ir 51 minutę po puikaus pervavimo į baudos aikštę smūgiu galva Ispaniją į priekį išvedė Fabianas Ruizas.

Favoritai žinojo, kad reikia apsisaugoti ir pelnyti dar vieną įvartį ir jį 75 min. įmušė Nico Williamsas.

Kai jau tapo ramu, ispanai atsipalaidavo ir žaidė malonumui – ramiai žaisdami Dani Olmo 83 min. įmušė ir ketvirtąjį įvartį.

Iš viso į vartų plotą ispanai pataikė net 13 kartų, o kartvelai – nė karto.

Ispanijos rinktinė šiame čempionate viena iš favoričių yra laikoma ne veltui. Ji ne tik iškovojo pergales visose B grupės rungtynėse, bet ir įveikė praėjusių metų čempionus italus.

Negana to, ekipa nepraleido nė vieno įvarčio. Pirmoje akistatoje ispanai nepaliko šansų kroatams 3:0, po to palaužė 1:0 italus ir albanus.

Tuo tarpu autsaideriu vadintas Sakartvelas sukūrė sensaciją. Europos pirmenybių debiutantai pateko į atkrintamuosius mačus, nors jiems buvo skiriamas autsaiderių vaidmuo: debiutiniame savo mače karvelai prarijo karčią piliulę – nusileido Turkijai 1:3, tačiau jau kitame mače sužaidė 1:1 su Čekija, o galiausiai įveikė Portugaliją su Cristiano Ronaldo priešakyje 2:0.

Tiek Ispanija, tiek ir Sakarvelas gerai vienas kitą pažįsta – mat ekipos žaidė vienoje atrankos grupėje į Europos pirmenybes. Tačiau tuomet Ispanija neturėjo bėdų – ji Tbilisyje šeimininkus nurungė net 7:1, o Valjadolide nugalėjo 3:1.

Iš viso šios rinktinės tarpusavyje oficialiuose mačuose kovojo 7 kartus ir tik vieną kartą laimėjo kartvelai, o šešis – ispanai.

Jei kalbėti apie įvarčių santykį, jis labai didelis – ispanai įmušė 19 įvarčių, o Sakartvelas – 4.