Neįtikėtina E grupės mačų atomazga – visos rinktinės surinko po 4 taškus, tačiau nelaimėle tapo Ukraina

Trečiadienį žiūrovai sulaukė paskutinių E grupės rungtynių, po kurių paaiškėjo tris komandos, kurios tęs Europos futbolo čempionato kovas. Birželio 26-oji tapo lemiama E grupei, kurią sudarė Slovakija, Rumunija, Ukraina ir Belgija – būtent čia kiekviena šalis buvo surinkusi po 3 taškus. To dar per čempionatų istoriją nebuvo – dar nė karto pirmenybėse prieš lemiamą turą visos ekipos neturėjo po lygiai taškų.

Rumunijos ir Slovakijos futbolo rinktinių mačas.<br> EPA/ELTA nuotr.
 Ukrainos ir Belgijos rinktinių mačas.<br> EPA/ELTA nuotr.
Europos futbolo čempionatas: Ukraina ir Slovakija<br>EPA/ELTA nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

Jun 26, 2024, 6:03 PM, atnaujinta Jun 27, 2024, 12:04 AM

Ir galiausiai net ir po paskutinio turo lygybė prasitęsė – Belgija su Ukraina sužaidė 0:0, o Slovakija su Rumunija – 1:1. Visos ekipos surinko po 4 taškus ir nelaimėle liko Ukraina: ji turėjo blogiausią įvarčių santykį – minus du ir užėmė ketvirtą vietą.

Pirmąją vietą grupėje užėmė Rumunija, antri liko belgai, turėdami po vieną plius įvartį, o treti – slovakai.

Ukraina tapo pirmąja rinktine po Europos čempionatų išsiplėtimo iki 24 komandų, kuri nepateko į atkrintamuosius mačus su 4 taškais.

Pasibaigus trečiajam Europos čempionato grupių turui paaiškės visos 16 komandų, kurios tęs savo pasirodymą aštuntfinaliuose.

Į šių geriausiųjų komandų 16-tuką pateks po dvi geriausias kiekvienos grupės komandas bei keturios geriausią rezultatą parodžiusios trečias pozicijas užėmusios ekipos.

Savo vietą tarp šių komandų jau yra užsitikrinusios Vokietija, Italija, Portugalija, Ispanija ir Šveicarija, o antradienį prie jų prisijungė ir Austrija, Danija, Anglija, Prancūzija, Nyderlandai bei Slovėnija. Trečiadienį savo kelialapius laimėjo Rumunija, Belgija ir Slovakija.

Ukraina – Belgija

Per pirmąsias 30 minučių ekipos turėjo po kelias padoresnes galimybes pasižymėti, tačiau nė vienai nepavyko surengti rezultatyvios atakos. Jau po pertraukos ukrainiečiai ėmėsi ryžtingesnių veiksmų, nes lygiosios jų netenkino – esant ir kitame grupės mače lygiosioms, Ukraina liktų ketvirta.

Nors 70-ąją minutę Ukraina turėjo kelis realius šansus pasižymėti, kamuolys nėjo į Belgijos rinktinės vartus.

Per paskutiniąsias minutes Ukraina užgulė belgų vartus, tačiau bergzdžiai. Paskutinę minutę kamuolys buvo tieks belgų vartų linija, tačiau jo nekirto.

Tai buvo pirmoji šių rinktinių kaktomuša čempionatuose, tačiau prieš mačą faktas ukrainiečiams skambėjo neguodžiančiai: belgai iki trečiadienio nebuvo pralaimėję 22 rungtynių, kuomet kovėsi su rinktine, su kuria dar nė karto nežaidė.

Abi ekipos prieš dvikovą turėjo po pergalę, kurią iškovojo po atkaklios kovos: ukrainiečiai sugebėjo palaužti slovakus 2:1, nors atsiliko 0:1.

Belgai susitvarkė su rumunais 2:0, kurie savo ruožtu sutriuškino Ukrainą net 0:3. Itin nesėkmingas belgams buvo mačas su Slovakija, kurį jie pralaimėjo 0:1.

Ukrainiečiai bandė trečią kartą prasimušti į atkrintamuosius čempionato mūšius: prieš tai jie aštuntfinaliuose kovojo 2006-siais ir 2020 metais.

Belgai nebuvo pralaimėję šešių paskutiniųjų grupės mačų čempionatuose – džiaugėsi 5 laimėjimais ir kartą sužaidė lygiosiomis.

Slovakija – Rumunija

Nors viešoje erdvėje kalbėta, kad komandos gali susitarti ir sužaisti lygiosiomis, kad abi patektų į kitą etapą, rungtynės tarp rumunų ir slovakų prasidėjo aštriomis Slovakijos atakomis, kuri 24 min. baigėsi įvarčiu. Baudos aikštėje gavęs kamuolį Ondrejus Duda taikliai smūgiavo galva ir jo rinktinė išsiveržė į priekį 1:0.

Bet šis rezultatas švieslentėje „gyvavo“ tik 13 minučių – slovakai prasižengė baudos aikštėje ir Razvanas Marinas realizavo 11 metrų baudinį bei išlygino skirtumą 1:1.

Antrame kėlinyje ekipos žaidė itin atsargiai ir nebandė aštrinti situacijos, taip patvirtindamos, kad yra nusiteikusios sužaisti lygiosiomis.

Įspūdinga Rumunijos čempionato startinė pergalė prieš Ukrainą 3:0 sukėlė ažiotažą, o Slovakija nuliūdino Belgiją 1:0.

Tada abi komandos pralaimėjo 2-ame ture ir taip išlygino visų ekipų situaciją. Tai buvo pirmas kartas Europos futbolo čempionatų istorijoje, kai visos keturios grupės komandos turėjo po lygiai taškų prieš paskutinį turą.

Tai tai tik antras kartas, kai rumunai įveikė grupių kovas. Slovakams tai yra trečias kartas. Tarpusavio akistatose Slovakija nė karto neįveikė rumunų – 4 kartus sužaidė lygiosiomis ir 4 kartus nusileido.