Beprotiškas „Euro 2024“ sekmadienis: be sąmonės kritęs vengras ir įspūdingos dvikovų pabaigos

Birželio 14-ąją startavusio Europos futbolo čempionato grupių etapas artėja pabaigos link. Sekmadienį buvo sužaisti paskutinieji du A grupės mačai – identišku laiku į kovą stojo turnyro šeimininkė Vokietija prieš Šveicariją bei Škotija prieš Vengriją.

B.Varga po susidūrimo neteko sąmonės.<br>EPA-ELTA nuotr.
Vengrai įspūdingai išplėšė pergalę.<br>EPA-ELTA nuotr.
Europos futbolo čempionatas: Vokietija – Šveicarija.<br>EPA-ELTA nuotr.
B.Varga krito be sąmonės.<br>EPA-ELTA nuotr.
Europos futbolo čempionatas: Škotija – Vengrija.<br>EPA-ELTA nuotr.
Vokietijos futbolo rinktinė.<br>EPA-ELTA nuotr.
Šveicarijos futbolo rinktinė.<br>EPA-ELTA nuotr.
Daugiau nuotraukų (33)

Jun 23, 2024, 9:43 PM, atnaujinta Jun 24, 2024, 9:29 AM

Po šių akistatų paaiškėjo galutinė A grupės komandų rikiuotė. Tiesioginius bilietus į aštuntfinalį nuskynė pirmąją vietą užėmusi Vokietija bei antroje vietoje likusi Šveicarija, trečioje vietoje liko Vengrija, ketvirtoje – Škotija.

Vokiečiai šveicarus priėmė Frankfurto stadione, o ši akistata kiek netikėtai baigėsi lygiu rezultatu 1:1 (0:1). Toks rezultatas leido vokiečiams užimti pirmąją vietą A grupėje.

Rungtynes kiek aktyviau pradėjo aikštės šeimininkai – vokiečiai pirmosiomis minutėmis kelis kartus grasino priešininkų vartams. Vis dėlto į rimtesnius gaisrus Vokietijos futbolininkų atakos mačo pradžioje neišaugo.

Nuo pirmųjų atakų apsigynę šveicarai netrukus turėjo griebtis už galvos – 17-ąją min. vokiečius į priekį išvedė Robertas Andrichas, tačiau po vaizdo peržiūros (VAR) teisėjai priėmė sprendimą įvarčio neįskaityti dėl Vokietijos rinktinės pražangos.

Puolime laimės ieškoję vokiečiai pamiršo apie savo gynybos reikalus. To šveicarams ir tereikėjo – 28-ąją min. šveicarus į priekį išvedė itin taikliu smūgiu į vartų kamputį suspindęs Danas Ndoye.

Vos po minutės puolėjas pasižymėjo dar viena puikia proga – jo smūgiuotas kamuolys prazvimbė šalia Vokietijos rinktinės vartų.

Praleistas įvartis Vokietijos rinktinei tapo šaltu dušu: čempionato šeimininkai per likusią pirmojo kėlinio dalį atrodė šiek tiek sutrikę ir nieko pajovingo iki pertraukos nebesusikūrė.

50-ąją min. vokiečių sirgaliams liko atsidusti – vienas iš rezultatyviausių čempionato žaidėjų J.Musiala atliko itin galingą smūgį, skriejęs kamuolys atsimušė į Šveicarijos vartininko delnus.

Netrukus ir po Toni Krooso smūgio kamuolys praskriejo prie pat priešininkų vartų.

83-ąją min. šveicarai turėjo progą pasiųsti vokiečius į nokautą, bet Rubeno Vargaso įvartis nebuvo įskaitytas dėl pažeistos nuošalės taisyklės.

Per pridėtą laiką vokiečiams pavyko išsigelbėti – antrąją antrojo kėlinio pridėto laiko minutę vokiečių herojumi tapo Niclasas Fullkrugas.

Vokietijos futbolo rinktinė čempionatą pradėjo dvejomis pergalėmis iš tiek pat galimų – šeimininkai 5:1 sutriuškino Škotiją ir 2:0 susitvarkė su Vengrija.

Tuo tarpu Šveicarijos rinktinė grupių etapo starte iškovojo pergalę ir sykį sužaidė lygiosiomis – 3:1 nugalėjo Vengriją ir 1:1 išsiskyrė su škotais.

Tuo pat metu vykusioje kitoje A grupės dvikovoje Štutgarto mieste Škotija kovėsi su Vengrija. Įspūdingą pergalę pačioje mačo pabaigoje pasiekė Vengrijos futbolininkai, kurie įveikė varžovus 1:0. Tai leido vengrams A grupėje užimti trečiąją vietą.

Pirmąjį rungtynių „skambutį“ pasiuntė šveicaras Bendeguzas Bolla. Jis 8-ąją rungtynių minutę pasižymėjo galingu smūgiu iš toli, bet nuo įvarčio škotus išgelbėjo sėkmingas vartininko Anguso Gunno žaidimas.

Pirmoje pirmojo kėlinio pusėje aikštėje virė atsargus futbolas – kamuolį ilgiau už varžovus kontroliavo škotai. Vis dėlto kamuolio kontrolė rimtesnio pranašumo Škotijos rinktinei nesuteikė.

Per pirmąjį rungtynių pusvalandį šiose rungtynėse buvo atliktas vos vienas smūgis į vartus.

Ramiose rungtynėse garso decibelai užkilo pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje – vengrai po standartinės situacijos turėjo puikią progą išsiveržti į priekį, bet galva smūgiuotas kamuolys „paglostė“ vartų skersinį.

Antrasis kėlinys prasidėjo tokiu pat vaizdu, prie kurio futbolo sirgaliai buvo įpratinti pirmoje dvikovos pusėje – aikštėje vyravo pozicinis futbolas, o 54-ąją min. škotai atliko tik pirmąjį savo smūgį priešininkų vartų link.

69-ąją min. Štutgarto stadionas nuščiuvo – kovodami dėl kamuolio susidūrė vengras Barnabas Varga ir vartininkas Angusas Gunnas. Šis epizodas itin skaudžiai pasibaigė Vengrijos rinktinės futbolininkui, kuris krito be sąmonės – jam skubiai buvo suteikta medikų pagalba, o rungtynės – sustabdytos.

29-erių vengras buvo pakeistas priverstinai, plačiau apie tai galite skaityti čia.

Po komandos draugo netekties vengrai nepasimetė ir užspaudė priešininkus prie jų vartų prieigos.

Vengrijos futbolininkams pavyko surengti įspūdingą išsigelbėjimą – 10-ąją antrojo kėlinio pridėto laiko minutę vengrus į priekį išvedė Kevinas Csobothas.

Šis įvartis padovanojo vengrams bilietą į trečiąją A grupės poziciją.

Škotai per pirmąsias dvejas „Euro 2024“ rungtynes iškovojo vos vieną tašką – 1:5 nusileido Vokietijai ir 1:1 sužaidė lygiosiomis su Šveicarija.

Tuo metu Vengrija po dviejų dvikovų savo sąskaitoje apskirtai neturėjo taškų – vengrai 1:3 krito prieš Šveicariją ir 0:2 nusileido Vokietijai.

Primename, kad vilčių patekti į kitą etapą nepraras ir trečioje pozicijoje likusi rinktinė, tiesa, jai gali išlikti grėsmė atsidurti už atkrintamųjų varžybų borto, nes jos rezultatai bus lyginami su kitų grupių trečiose vietose likusiomis ekipomis (pateks keturios geriausios trečiąją vietą užėmusios šešių grupių komandos).