Škotija šiek tiek atsitiesė po Vokietijos nokauto: neleido Šveicarijai palaidoti savo viltis

Trečiadienio antrame A grupės mače savo akistatą žaidė Šveicarijos ir Škotijos komandos. Abi ekipos siekė žūtbūtinės pergalės, kuri turėjo aukso vertę – šveicarai būtų garantavę patekimą į atkrintamuosius mačus, o sėkmės atveju škotai kabintųsi į antrąją poziciją. Tačiau ekipos pasidalino po tašką – sužaidė 1:1 (1:1).

Šveicarijos ir Škotijos futbolo rinktinių mačas.<br>EPA-ETLA nuotr.
Škotijos futbolo rinktinė siekia reabilituotis už pralaimėjimą prieš Vokietiją.<br>EPA-ETLA nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

Jun 19, 2024, 9:01 PM, atnaujinta Jun 19, 2024, 11:59 PM

Pirmieji mačai komandoms baigėsi skirtingai – škotai patyrė kol kas didžiausią šio turnyro nesėkmę, kai vokiečiai susitvarkė su jais 5:1, o šveicarai 3:1 patiesė vengrus.

Tad po šių lygiųjų tiek vieni, tiek ir kiti išliko kovoje dėl kelialapio į čempionato aštuntfinalį.

Šios rinktinės pastarąjį kartą žaidė dar 2006 metais ir tuomet kontroliniame mače šveicarai nugalėjo škotus 3:1. Europos čempionatuose komandos žaidė tik kartą, tai buvo 1996 metų pirmenybėse ir sėkmė lydėjo škotus 1:0.

Tačiau tuomet abi ekipos pasitraukė po grupės varžybų iš tolesnių kovų.

Šios dienos akistatoje prie sienos priremti škotai pabandė užpulti, tačiau šveicarai ramiai atlaikė pirmąją varžovų atakų bangą.

Vis dėlto 13-ąją minutę po greitos atakos škotų žaidėjai smūgiavo ir netyčia koja pakišo šveicarų gynėjas Fabianas Scharas: kamuolys įskriejo į vartus rikošetu. Tačiau įvartis galiausiai buvo įrašytas Scottui McTominay.

Tad Škotija išsiveržė į priekį 1:0.

Bet ilgai šis rezultatas neišsilaikė: po grubios škotų klaidos, kai šie bandė atlikti perdavimą atgal, šveicarai perėmė kamuolį ir vienu lietimu Xherdamas Shaqiri pasiuntė kamuolį į „devynuke“. Taigi, 26-ąją minutę rezultatas tapo lygus 1:1.

Antrame kėlinyje kur kas aktyviau žaidė škotai, kurie 66 min. galėjo pelnyti įvartį čempionate, tačiau pataikė į virpstą.

Per likusį nė vienai komandai nepavyko sukurti stebuklo ir rinktinės išsikyrė taikiai.