Greičiausias Europos čempionatų įvartis Albanijos neišgelbėjo – titulą ginanti Italija sugebėjo išnešti sveiką kailį Įvartis 23-iąją mačo sekundę

Europos futbolo čempionate šeštadienį B grupėje santykius aiškinosi titulą ginanti Italija ir Albanijos rinktinė. Intrigą įnešė albanai, sugebėję įmušti įvartį 23-iąją mačo sekundę, tačiau italai per penkias minutes pelnė du įvarčius ir galiausiai šventė sunkią pergalę 2:1 (2:1). Maža to – iki šių komandų mačo nė viena visų turnyrų ekipų pora per 16 minučių nebuvo pelniusi 3 įvarčius.

Italijos ir Albanijos rinktinių mačas.<br>AFP/ Scanpix nuotr.
 Italijos futbolo rinktinė<br>AFP/ Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Jun 15, 2024, 9:36 PM, atnaujinta Jun 16, 2024, 12:56 AM

Neįtikėtina, tačiau jau 23-iąją mačo sekundę po italų klaidos įvartį įmušė albanas Nedimas Bajrami. Tad dvikovos autsaidere vadinta Albanija pirmavo 1:0. Tai buvo greičiausias įvartis visų Europos čempionatų istorijoje.

Prieš 20 metų Europos čempionate greičiausias įvartis buvo pelnytas 67 sekundę – tąkart rusas Dmitrijus Kiričenka pelnė įvartį į Graikijos ekipos vartus.

Bet ilgai albanai nesidžiaugė: 11-ąją minutę po kampinio įvartį galva įmušė Milano „Inter“ puolėjas Alessandro Bastoni.

Ir po sėkmės italai pradėjo žaisti kaip ant sparnų – nepraėjus 5 min. tolimu smūgiu įvartį įmušė dar vienas „Inter“ žaidėjas Nicolo Barela.

Tad albanų įvartis tapo užmarštimi ir italai jau pirmavo 2:1.

Nors atrodė, kad šioje dvikovoje netrūks įvarčių, iekipos turėjo nemažai galimybių, tačiau daugiau įvarčių po 16-osios minutės nebuvo.

Šios dvi rinktinės oficialiuose mačuose žaidė tik keturis kartus ir visuose laimėjo italai. Maža to – albanai pirmą kartą pelnė įvartį: įvarčių santykis po šios dvikovos yra 7:1.

Didžiausia Italijos rinktinės stiprybė buvo lyderis Federico Chiesa, praėjusiame čempionate pademonstravęs puikų žaidimą. Rinktinė taip pat išsiskyrė tokiomis savybėmis, kurias suderinti moka tikrai ne visi žaidėjai. Tai – disciplina, charakteris ir aistra. Viskas, ko reikia futbolui!

Albanai laikomi vienais silpniausių šio čempionato atstovų. Jiems nepadeda ir tai, kad rinktinė pateko į itin sudėtingą grupę. Be italų, čia dar yra ispanai bei kroatai.